Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: Tulipano_0602 » śr cze 24, 2009 10:05 am

wspólne działania mieszkańców


Wiele rzeczy nas w Piasecznie irytuje, ale co robimy w by coś zmienić? Naciskamy na władze.

Ludzie potrafią się zorganizować w innych sprawach, np. tacy oszukani klienci BRE banku (Multibanku i mBanku) - wczoraj było o tym w Wiadomościach:

Dziennik
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... Banku.html

TVN24
http://www.tvn24.pl/-1,1606424,0,1,klie ... omosc.html

Alert 24
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,6 ... iadze.html

Puls Biznesu
http://www.pb.pl/4/a/2009/06/23/Nabici_ ... k_atakuja2

Gazeta Wyborcza
http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1 ... mBank.html
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... gn=4777659

Sfora
http://www.sfora.pl/Nabici-w-BRE-Bank-atakuja-a8143

Internetowy Serwis Bankowości Spółdzielczej
http://www.bs.net.pl/?dzial=00001&news=21385

Telewizja Polska - Wiadomości
http://www.tvp.pl/tvpinfo/wiadomosci/wi ... 62009-1930

PRnews (przegląd prasy)
http://prnews.pl/przeglad-prasy/kto-str ... 41207.html

Może by tak w sprawach Piaseczna ostrzej naciskać na lokalne władze, jakieś akcje w takim stylu? Albo chociaż zawalić urzędy pismami od mieszkańców. Choćby temat tramwaju do Piaseczna.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: rosol » śr cze 24, 2009 4:11 pm

Jestem za.

2 tygodnie temu w sobote, przyjechala z rana ekipa na moja ulice (wczesniej robili tam kanalizacje) - sciela asfalt i czesc ziemi spod asfaltu i po poludniu sobie pojechala.

I teraz kazdy ma trudnosci na ulicy z wjazdem/wyjazdem z posesji: roznica poziomow to kilkanascie a nawet wiecej centymetrow, zostawili wystajace studzienki kanalizacyjne i na wesolo poszli na imprezy.
Zadzwonilem w poniedzialek do gminy, dowiedzialem sie kto to zrobil, powiedzialem pare ostrych slow i jeszcze w tym samym dniu przyjechali i zrobili chociaz podjazdy do posesji.

Dopiero wczoraj przyjechali (a wiecie jak ostatnio lalo, wiec kaluze byly olbrzymie, samochody i ludzie grzezli w glinie...) i zaczeli dalej robic.
I prosze mi powiedziec, gdzie tu jest jakis nadzor? Nikt z gminy sie nie interesuje, nikt z radnych nie przyjdzie pogadac, sprawdzic co sie dzieje ne jego terenie. Za to kase umieja brac i sie dopominaja o to.
Dlatego ja jestem chetny i ochoczo przystapie do dzialania.
Poponuje najpierw napisac co nas naprawde boli w tym miescie (bez inwestycji od lat, gdzie chca przyciagnac inwestora :-) ciekwe czym... )

Moje propozycje:
- inwestycje drogowe, bo to dotyczy kazdego z nas.
- smieci, niedlugo Piaseczno zatonie pod nimi.
- odpowiedzialnosc i nadzor za prace (jak na sa tylko z biurka, a jak wiadomo - stamtad nic nie widac)

P.S.
Czy jest gdzies dostepny spis radnych Piaseczna i z jakiego sa okregu oraz jak do nich dotrzec?
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: Martin » śr cze 24, 2009 4:47 pm

Tulipano_0602 pisze:Może by tak w sprawach Piaseczna ostrzej naciskać na lokalne władze, jakieś akcje w takim stylu? Albo chociaż zawalić urzędy pismami od mieszkańców.

Już w kilku tematach naciskałem ze swojej strony, chociażby sprawa opisywana i linkowana w wątku: zobacz jak remontują drogi w Piasecznie i kilka innych, m.in. ciągnięcie tematów komunikacyjnych: komunikacja w gminie Piaseczno. Z urzędnikami jest możliwość uzyskania porozumienia, jednak trzeba stale rozmawiać, mailować i monitorować poszczególne sprawy. Nie można pozwolić, aby jakiś temat został zapomniany i pozostawiony na dalszy plan. Przy każdej sprawie, oczywiście mieszkańcy (sam jestem również mieszkańcem), mogą liczyć na nagłaśnianie spraw na łamach serwisu www.powiat-piaseczynski.info oraz na forum mieszkańców, na którym piszemy. Im bardziej nagłaśniane są poszczególne sprawy, tym bardziej pokazujemy urzędnikom, że zależy nam na tym...
Tulipano_0602 pisze:Choćby temat tramwaju do Piaseczna.

Przydałoby się, aby mieszkańcy sami odświeżali wątek: dlaczego nie ma tramwaju z W-wy do Piaseczna? bo dzięki temu uświadomimy urzędników, że zależy wszystkim na tym temacie i nie zapominamy o tym. Teraz zaczyna się dobry okres, ponieważ za rok będą wybory samorządowe, a wkrótce samorządowcy będą chętniej pokazywać nam swoje pomysły wyborcze ("kiełbasę wyborczą"). Warto pokazywać im chęć wprowadzenia zmian w poszczególnych problemowych sprawach...
rosol pisze:Czy jest gdzies dostepny spis radnych Piaseczna i z jakiego sa okregu oraz jak do nich dotrzec?

Informację na temat obecnych radnych znajdziesz na podstronie BIP UMiG Piaseczno:
www.bip.piaseczno.eu/index.php?option=c ... &Itemid=44
Po kliknięciu w poszczególną osobę, jest opis i sposób kontaktowania się.
Przydatna jest również podstrona: Dyżury Radnych Rady Miejskiej w Piasecznie
www.bip.piaseczno.eu/index.php?option=c ... Itemid=302

Pozdrawiam
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: rosol » czw cze 25, 2009 9:14 am

Dzieki za przydatne linki.
Jak popatrzylem sobie w te opisy radnych, to widze tylko marketing.
Jak zwykle polityka bierze gore nad zdrowym rozsadkiem i obietnicami (zwykle bez pokrycia).
Sprobuje sie spotkac z jednym z radnych, zobaczymy czy znajdzie dla mnie czas :-) i porozmawiac o sprawach waznych dla mieszkancow.

P.S.
Piszcie co chcielibyscie zmienic, bo milczac aprobujecie ten totalny bezlad, ktory panuje w Piasecznie.
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: teresa » czw cze 25, 2009 9:36 am

rosol pisze:Piszcie co chcielibyscie zmienic, bo milczac aprobujecie ten totalny bezlad, ktory panuje w Piasecznie.

Sporo tematów, które powinny być zrobione są poruszane na konkretnych wątkach forum np:
- Komunikacja w Gminie Piaseczno
- Droga krajowa nr 79 Piaseczno Energetyczna do Góra Kalwaria
- Park Miejski przy Chyliczkowskiej w Piasecznie
- Rynek Miejski w Piasecznie Skwer Kisiela w Piasecznie
- Zaniedbana stacja PKP Piaseczno

itd...
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: sanchez » czw cze 25, 2009 9:49 am

Chodniki, chodniki, chodniki ...oraz ... chodniki.

Marzy mi się aby zerwać w końcu te starocie, dziurawe, z popękanych płyt betonowych, podmyte przez wodę, albo starocie wylane asfaltem, po których nie da się chodzić i zacząć w końcu robić nowe chodniki - coś jak chociażby ten nowy na Wojska Polskiego (między Nadarzyńską a Jana Pawła).

żeby były szerokie, równe, eleganckie i długowieczne. No i żeby nie zapomnieć, ustawić przy takich chodnikach śmietników oraz oświetlenia takiego które nie będzie ginęło w gąszczu rosnących wokół drzew i krzewów. Miło, schludnie, bezpiecznie.

Chodniki powinny stanowić niekończące się ciągi komunikacyjne dla pieszych, malutkich "rowerzystów", rodziców z wózkami, dzieci do szkoły. Jeśli chodnik się kończy - powinny być pasy dla pieszych na drugą stronę jezdni, a nie sytuacja w której chodnik się kończy i zmienia w udeptaną ścieżkę.

No i najważniejsze. Kiedy w końcu ruszą prace, przy budowie ronda na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Piasecznie (Wojska Polskiego / Nadarzyńska) ? Ilość wypadków (również z udziałem pojazdów uprzywilejowanych), poturbowanych pieszych woła o pomstę do nieba. Projekt jest ... wielkie, piękne, bezpieczne rondo z dwoma pasami ruchu, wysepkami, przejściami dla pieszych na miarę XXI wieku. Tylko kogo trzeba pacnąć w potylicę żeby w końcu coś się zaczęło dziać w tym temacie ?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: barman » pt cze 26, 2009 9:33 am

Nie chce sie chwalić ale udało mi sie doprowadzić do remontu przejazdu kolejowego na Jana Pawła. Kilkakrotnie dzwoniłem do gminy w sprawie remontu zdewastowanej ulicy Kruczkowskiego, Wyczółkowskiego, Paderewskiego. te ulice mnie interesują bo uczęszczam nimi. Wiec przypomniałem Paniom w gminie ze sa takie ulice i ze do zadań gminy należny dbanie o to by były to ulice a nie taki syf. Przypomniałem również o odpowiedzialności karnej i postraszyłem prokuratorą. Jak na razi Kruczkowskiego jest robiona. Ale nie odpuszcze jak do końca roku nie zrobią. Złoże powiadomienie do prokuratory. A pseudo radnym radze wziasc sie do roboty. Bo na nich tez ciaza takie obowiazki. Jeszcze maga sie na tym przejechać ze są radnymi i nic nie robią dla społeczności.
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: Martin » pt cze 26, 2009 10:03 am

barman pisze:udało mi sie doprowadzić do remontu przejazdu kolejowego na Jana Pawła

Przyda się odwołanie do wątku z tą sprawą: przejazd kolejowy na Jana Pawła w Piasecznie,
aby każdy mógł zapoznać się z historią tej sprawy.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

temat budowy nowej szkoły w Piasecznie

Postautor: teresa » pn cze 29, 2009 9:19 am

:arrow: Budowa nowej szkoły w Piasecznie

Interesuje mnie temat budowy NOWYCH szkół podstawowych w Piasecznie (temat podlinkowałam powyżej). Jest 9 przedszkoli w samym Piasecznie, które podlegają pod UMiG Piaseczno, nie chcę wspominać ile jest prywatnych przedszkoli. Szkół podstawowych na terenie Piaseczna jest 4 (uwagi mieszkańców jaką szkołę podstawową w Piasecznie?) - tylko cztery szkoły podstawowe!!! Niech mi urzędnicy powiedzą: w jaki sposób dzieci kończące przedszkola w Piasecznie, mają zmieścić się w 4 szkołach na terenie Piaseczna???
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: rosol » pn cze 29, 2009 11:00 am

Dodam kolejne, ktore przyszly mi do glowy:
1. Brak nadzoru i wiedzy urzednikow o inwestycjach i postepie prac. A moze to niekompetencja?
2. Brak informacji o przeprowadzanych i przyszlych inwestycjach - nawet brak jakichkolwiek planow (niech beda chociaz na stronie www gminy/starostwa)
3. Brak wizji zagospodarowania przestrzennego miasta.
4. Brak sciezek rowerowych.

Czy ktos wie, jak ma wygladac taka petycja do urzedu? Ile podpisow trzeba zebrac, itp?

P.S.
Na Kruczkowskiego ma byc w tym tygodniu wylany asfalt. Taka informacje uzyskalem od wykonawcy.
rosol
 
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 9:23 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: timur » pn cze 29, 2009 1:24 pm

Fajnie by było mieć do dyspozycji
ścieżkę rowerową łączącą oba parki: chojnowski z kabackim przez Piaseczno, bym mógł wybierać gdzie chcę pojechać bez obawy że nikt na mnie nie będzie trąbił i gdzie będzie można bezpiecznie się poruszać nawet z dziećmi.
Awatar użytkownika
timur
 
Posty: 261
Rejestracja: wt paź 07, 2008 7:11 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: trzyfx » czw lip 02, 2009 2:12 pm

sanchez pisze:No i najważniejsze. Kiedy w końcu ruszą prace, przy budowie ronda na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Piasecznie (Wojska Polskiego / Nadarzyńska) ? Ilość wypadków (również z udziałem pojazdów uprzywilejowanych), poturbowanych pieszych woła o pomstę do nieba. Projekt jest ... wielkie, piękne, bezpieczne rondo z dwoma pasami ruchu, wysepkami, przejściami dla pieszych na miarę XXI wieku. Tylko kogo trzeba pacnąć w potylicę żeby w końcu coś się zaczęło dziać w tym temacie ?


Pytałem o to w Wydziale Inwestycji UMiG. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: jacek » czw lip 02, 2009 2:15 pm

teresa pisze:Interesuje mnie temat budowy NOWYCH szkół podstawowych w Piasecznie (temat podlinkowałam powyżej). Jest 9 przedszkoli w samym Piasecznie, które podlegają pod UMiG Piaseczno, nie chcę wspominać ile jest prywatnych przedszkoli. Szkół podstawowych na terenie Piaseczna jest 4 (uwagi mieszkańców jaką szkołę podstawową w Piasecznie?) - tylko cztery szkoły podstawowe!!! Niech mi urzędnicy powiedzą: w jaki sposób dzieci kończące przedszkola w Piasecznie, mają zmieścić się w 4 szkołach na terenie Piaseczna?

Ciekawy temat! Edukacja w szkole podstawowej jest obowiązkowa, a szkół jest zdecydowanie za mało w Piasecznie. :(
Jacek z Piaseczna
Awatar użytkownika
jacek
 
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 30, 2007 3:26 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » czw lip 02, 2009 9:53 pm

a może by tak wywiesić przed siedzibą radnych baner z hasłem "dlaczego nie ma tramwaju z W-wy do Piaseczna?"

tak żeby widzieli go za każdym razem gdy wybiorą się na sesję rady
a przy okazji nakręcić media (ogólnopolskie)
by to pokazały

coś jak klienci mBanku i Multibanku
wynajęli mobile
i przez jeden dzień we wszystkich mediach nagłośniono jak ich te banki oszukują
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Czy robimy cokolwiek by rozwiązać problemy Piaseczna?

Postautor: Jankes » pn lip 06, 2009 10:15 am

W Piasecznie i okolicach przydałby się internetowe konsultacje urzędników z mieszkańcami:
:arrow: o nowych drogach i parkach zdecydujesz przez internet.


:pisze:
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron