Zaniedbana stacja PKP Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Zaniedbana stacja PKP Piaseczno

Postautor: Piotr N. » pt sie 01, 2008 2:17 pm

Czy tak powinno wyglądać dojście do stacji PKP ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz większe zdjęcia
http://picasaweb.google.com/piotr.nalewczynski/KrzakiIMietniskoPrzyPKPPiaseczno/photo?authkey=gNxMQwCcMGg#5229534036014521714

Nie interesuje to gminy :?:
Nawet jeżeli to teren PKP to gmina powinna zrobić z tym porządek !
śmietnisko źle świadczy niestety o gminie !
Przykro mi jak na przykład ktoś mnie ma odwiedzić i musi przejść przez te krzaki, a na dodatek w nocy jest niebezpiecznie !

jest to doskonały teren np. pod parking.
Jak był by tu parking to na pewno było by tu dużo ludzi ,a wtedy inni nie mieli by śmiałości wyrzucać śmieci.

z pewnością przyda się parking ponieważ na pobliskiej ulicy ludzie którzy przesiadają się z samochodu na pociąg ,czy na autobus parkują na chodniku.
www.miastopiaseczno.prv.pl

Serwis istnieje w sieci nieprzerwanie od 2008 roku.
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Krzaki i śmietnisko przy PKP Piaseczno

Postautor: teresa » ndz sie 03, 2008 10:09 am

Ciekawe co na to piaseczyńscy urzędnicy, którzy może już dawno nie byli i nie korzystali z PKP Piaseczno? Może trzeba to zgłosić do Radnych Gminy Piaseczno, aby wspólnie z PKP odremontowali stację i zadbali o porządek w okolicach PKP Piaseczno.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

zaniedbana stacja PKP Piaseczno

Postautor: justynka » ndz sie 03, 2008 10:51 am

Na jednym ze zdjęć Jacentego, które umieścił w wątku EXPRESS PIASECZNO, jest zdjęcie na którym trochę widać, jak pięknie wygląda okolica PKP Piaseczno.

Obrazek

Czy władze gminy Piaseczno nie myślą na temat odnowienia budynku i najbliższej okolicy? A może jest to już ujęte w planach urzędników?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Joniec » ndz sie 03, 2008 1:19 pm

Budynek stacji PKP jest piaseczyńską perełką polskiego modernizmu. Jak ktoś interesował się modernizmem, albo go po prostu lubi, to wie, że ten budynek jest po prostu piękny [nie wiem jak można coś tak cudnego doprowadzić do takiego stanu].

Słyszałam kiedyś, że na tej stacji wkładali trumnę Piłsudskiego. Na stacji jest jedynie napis, że tu było jego pożegnanie [co dla mnie może oznaczać, że ten cały pancerny pociąg mógł jechać z Warszawy juz z trumną, a tu go pożegnali] - jak ktos wie na pewno to byłabym wdzięczna za potwierdzenie tej informacji.

No i teraz wypadałoby wszystkim wycieczkom i znajomym nie z Piaseczna pokazać to miejsce - tylko jak :?: :?:

Możliwe jest, że Piaseczno nie może nic z tym zrobić dopóki nie dogada sie z PKP. A gmina na pewno nie będzie chciała sfinasować remontu nie swojej własności [zresztą trudno jej się dziwić]. PKP przy problemach z EURO2012 może mieć stację w Piasecznie głęboko gdzieś.

Mógłby się ktoś postarać o wpisanie tego do rejestru zabytków [100 lat nie ma, ale może już jest wpisane??] - może jest jakiś program UE odnowy zabytków?
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Ta stacja PKP to hańba !

Postautor: Piotr N. » ndz sie 03, 2008 5:53 pm

Ta stacja PKP to hańba !
Jak to świadczy o Piasecznie ?
Jak myślą Ci co jadą np. do radomia czy skarżyska ?
napewno nienajlepiej !

Z tego co wiem miasto chce przejąć stacje ,ale PKP nie chce
jej oddać w ręce gminy. Domyślam się że nawet jakby stacja
należała do miasta to nadaj wokół było by śmietnisko
www.miastopiaseczno.prv.pl

Serwis istnieje w sieci nieprzerwanie od 2008 roku.
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Re: Krzaki i śmietnisko przy PKP Piaseczno

Postautor: Mariusz Słowik » ndz sie 03, 2008 7:08 pm

teresa pisze: Ciekawe co na to piaseczyńscy urzędnicy, którzy może już dawno nie byli i nie korzystali z PKP Piaseczno? Może trzeba to zgłosić do Radnych Gminy Piaseczno, aby wspólnie z PKP odremontowali stację i zadbali o porządek w okolicach PKP Piaseczno.


Kiedyś wiele osób zadawało pytania, dlaczego nie odpisuje. Teraz ja zadaje pytanie, dlaczego wiele osób nie czyta tego co odpisuje. Wśród wklejonych – w jednym z wątków – zgłoszonych interpelacji, była też ta o PKP.

Mariusz Słowik do Burmistrza w interpelacji z dnia 25 czerwca 2007 roku pisze:
Piaseczno, dnia 25 czerwca 2007 roku

Pan Józef Zalewski
Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
05-500 Piaseczno, ul. Kościuszki 5


I N T E R P E L A C J A

dotyczy: zaśmiecenia terenu położonego w sąsiedztwie dworca PKP

Szanowny Panie Burmistrzu

W załączeniu przekazuję Panu Burmistrzowi wydruk listu, jaki do mnie jako radnego Rady Miejskiej w Piasecznie, wpłynął drogą elektroniczną (tj. na adres slowik@piaseczno.pl). W liście tym, mieszkaniec piszący z adresu dariusz.kwiecien@orange.pl odnosi się do konieczności podjęcia interwencji w sprawie zaśmieconego terenu, położonego w sąsiedztwie dworca PKP.

Wierzę, że Pan Burmistrz wsłucha się w głos mieszkańców i podejmie niezwłocznie decyzję adekwatną do istniejących potrzeb, informując o niej nie tylko mnie, ale i osobę piszącą ze wskazanego adresu.

£ączymy wyrazy szacunku

Mariusz Słowik


Otrzymałem odpowiedź, że Gmina wysprząta śmieci. Myślałem, że napisali prawdę. Co ciekawe interpelację zgłosiłem przeszło rok temu .
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie III, IV i V kadencji 1998-2010
http://www.mariuszslowik.eu
Awatar użytkownika
Mariusz Słowik
 
Posty: 96
Rejestracja: wt lip 22, 2008 7:10 pm
Lokalizacja: Rada Miejska w Piasecznie

Re: Krzaki i śmietnisko przy PKP Piaseczno

Postautor: Joniec » ndz sie 03, 2008 9:36 pm

Mariusz Słowik pisze:
Kiedyś wiele osób zadawało pytania, dlaczego nie odpisuje. Teraz ja zadaje pytanie, dlaczego wiele osób nie czyta tego co odpisuje. Wśród wklejonych – w jednym z wątków – zgłoszonych interpelacji, była też ta o PKP.

[/color]


bo z tej odpowiedzi nic nie wynika. Złożył Pan interpelację [umówmy się, przekazał Pan burmistrzowi wyłacznie treść maila mieszkańca], skoro to było rok temu to gmina pewnie posprzątała te śmieci, tylko się nazbierały nowe.

Pytanie Teresy było o odremontowanie stacji i trwałe utrzymywanie porządku - np. zrobienie cos z krzakami dookoła.
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

śmieci zawsze były i chyba będą

Postautor: Piotr N. » ndz sie 03, 2008 9:49 pm

śmieci zawsze były i chyba będą tylko usuneli metr od chodnika krzaki

Szczerze mówiąc nie licze na poprawe teraz kręci się wszystko wokół centrum miasta ,a ta część jest nieważna i opuszczona wg. gminy.

Gmine interesuje tylko to co przynosi zyski np. Headland Center

Pozatym gdyby ten teren był zadbany ludzie napewno nie mieli by śmiałości wyrzucać tam śmieci ( wg. mnie ludzie myślą że nic się nie zmieni i powiększają śmietnisko ).

Możliwe że mieszkańcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę gminy.
www.miastopiaseczno.prv.pl

Serwis istnieje w sieci nieprzerwanie od 2008 roku.
Awatar użytkownika
Piotr N.
 
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 26, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: że znowu

Dworzec PKP w Piasecznie

Postautor: Kinga Panasiuk » ndz sie 10, 2008 7:10 pm

Oglądaliście reportaż: "Dworzec PKP w Piasecznie" na www.itvpiaseczno.pl

Obrazek

Co mieszkańcy myślą o dworcu PKP w Piasecznie, a co robią władze miasta?
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dworzec PKP w Piasecznie

Postautor: lukasz » pn sie 11, 2008 11:31 am

Stacja PKP w Piasecznie ma kilku właścicieli i coś mi się wydaje, że jej stan dalej pozostanie taki jaki jest obecnie. Nie liczyłbym na wielkie zmiany i modernizację stacji oraz najbliższej okolicy. Przy kilku właścicielach zawsze są problemy ze zrobieniem czegokolwiek. Jaka jest opinia mieszkańców, można posłuchać sobie na filmiku TV Piaseczno.
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

DWORZEC PKP W PIASECZNIE

Postautor: Martin » pn sie 11, 2008 4:32 pm

Obejrzyjcie reportaż iTV Piaseczno: DWORZEC PKP W PIASECZNIE
Zachęcam do wyrażania swojej opinii na temat dworca PKP w Piasecznie.




p.s. Temat jest na tyle ważny i godny uwagi, że informację postanowiłem napisać w przerwie między moimi kolejnymi wyjazdami wakacyjnymi.
Na szczęście podczas urlopu, nie muszę korzystać z usług PKP. Przesyłam wakacyjne pozdrowienia.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dworzec PKP w Piasecznie

Postautor: Kinga Panasiuk » pn sie 11, 2008 5:17 pm

Dobrze, że napisałeś o tym na łamach serwisu e-mieszkańców, bo po ilości komentarzy w tym wątku, wydaje mi się, ze temat przeszedł obok. Okres wakacyjny nie jest za dobry, bo wielu mieszkańców jest teraz na urlopie, ale mam nadzieję, że później dołączą do rozmowy na ten temat.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zaniedbana stacja PKP Piaseczno

Postautor: iza » pn sie 11, 2008 5:22 pm

Kinga Panasiuk pisze:po ilości komentarzy w tym wątku, wydaje mi się, ze temat przeszedł obok

Temat jest czytany, a ilość komentarzy wynika raczej z faktu, że osoby w reportaży powiedziały już wszystko co można powiedzieć o paskudnym wyglądzie stacji PKP w Piasecznie. Pan Putkiewicz poinformował, że trwają rozmowy w sprawie porozumienia i dopiero wtedy rozpoczną się prace nad modernizacją stacji oraz jej okolic. Co można dodać w tym temacie? Można jedynie więcej ponarzekać, ale już wystarczająco narzekań możemy usłyszeć w reportażu. Teraz musimy chyba tylko czekać, oraz liczyć na to, ze piaseczyńscy Radni również poruszą temat stacji PKP na najbliższych sesjach Rady Gminy Piaseczno.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

stacja PKP Piaseczno

Postautor: lucja » pn sie 11, 2008 6:18 pm

Od tylu lat nic nie zrobili ze stacją PKP w Piasecznie i wydaje mi się, że jeszcze bardzo długo będziemy czekali aż się coś zmieni. W którym miejscu jest monitoring, o którym jest mowa w reportażu?
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

MOżE MA£A INTERWENCJA

Postautor: Kuba Sito » wt sie 12, 2008 8:05 pm

Poszukuję osób, które pomogą mi w realizacji materiału nt. zaniedbanej stacji kolejowej. Proszę o kontakty pod adres: k.sito@tvn.pl

Liczę na szybkie reakcje :)

Pozdrawiam :)
Kuba Sito
TVN Warszawa
Kuba Sito
 
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 12, 2008 6:33 pm
Lokalizacja: WARSZAWA

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron