NOCNA POMOC LEKARSKA Piaseczno - tragedia

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

NOCNA POMOC LEKARSKA Piaseczno - tragedia

Postautor: dominion » wt paź 13, 2009 11:18 am

Witam!
Ostatnio zmuszony byłem do skorzystania... albo raczej do próby skorzystania z Nocnej Pomocy i byłem zbulwersowany!

Po pierwsze nie jest ona zlokalizowana w Przychodni na Fabrycznej tylko na samym końcu Julianowskiej w podrzędnej lecznicy prywatnej.
Zacznijmy od dojazdu: Rozkopana Julianowska na całej długości, jedno wielkie bajoro: ja mam samochód dojadę, ale jak ktoś nie ma... Po fakcie dowiedziałem się że można jechać z drugiej strony od energetycznej.
Wracając do SEDNA taka instytucja powinna być w centrum miasta powiatowego a nie na peryferiach!

Po drugie jak już tam dotarłem przebijając się przez błoto i kałuże, na miejscu nie otrzymałem pomocy bo nie miałem (o tym za chwilę) dokumentu ubezpieczenia ewentualnie 90 złotych!
Od mojego wejścia lekarka udająca się do wyjścia oznajmiła, że jej się dyżur skończył i mnie nie przyjmie. Dodam, że w przychodni nie było nikogo a paniusia nawet nie zainteresowała się co mi jest. Wyglądała, jakby była swieżo po studiach. Etyka lekarska już dawno umarła...
Drugiej pani doktór nie ma i nie wiadomo czy będzie i kiedy będzie.
Może się zakopała po drodze...
Miałem przy sobie legitymację ubezpieczeniową podstęplowaną w sierpniu. Ja już nie wiem czy stempel jest tylko na miesiąc ważny czy na trzy bo już parę osób pytałem i każdy mówi co innego. Tak więc nie przyjęto mnie na NFZ, więc chyba termin ważności to miesiąc.
Na moje pytanie dlaczego pielęgniarka nie może wejść do komputerowej bazy danych na podstawie PESEL (TAK BY£O NA FABRYCZNEJ) odpowiedziała, że nie mają takiego obowiazku...
90 złotych przy sobie nie miałem, może i bym po nie poszedł, ale jak zobaczyłem z jakimi usługami mam tu doczynienia to wolałem z bólem iść do domu. Na moją uwagę, że tak nie powinno być, że Pomoc dla całego powiatu jest w takim odludnym miejscu - pielęgniarka bezczelnie rzuciła: "To pan idzie na skargę do
burmistrza Dąbka" :lol:

Przy całym szacunku dla mieszkańców Julianowa czy Józefosławia... POMOC nie powinna być na takim pustkowiu.
Kto za to odpowiada gmina czy powiat?? No i nauczka noście przy sobie RMU£Y i latajcie stemplować książeczki bo nigdy nic nie wiadomo, a teraz bez pieniążków "to se Pan zdychaj..."
Zapraszam do rozmowy na ten temat. :(
dominion
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 7:35 pm

Postautor: teqilaa » wt paź 13, 2009 11:31 am

:shock:
narazie mowe mi odjeło ...
Awatar użytkownika
teqilaa
 
Posty: 2280
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 11:59 am
Lokalizacja: Piaseczno

NOCNA POMOC LEKARSKA Piaseczno - tragedia

Postautor: Krystian Marciniak » wt paź 13, 2009 12:01 pm

Jest na ten temat spory wątek: opieka medyczna w nocy, jednak to w jaki sposób obywa się nocna pomoc lekarska po zmianie lokalizacji - przechodzi najśmielsze oczekiwania. Może £ukasz Krawczyński, który wypowiadał się w linkowanym przeze mnie wątku, będzie mógł przekazać komuś taką opinię o tragicznym poziomie usług.

:rozpacz:
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: dominion » wt paź 13, 2009 2:38 pm

Na podanym wyżej linku jest strasznie dużo awantury politycznej.

Porozmawiajmy może oddzielnie od tamtego tematu: jakim cudem prywatna firma na zadupiu dostaje kontrakt na świadczenie Nocnej Pomocy, natomiast wielka Przychodnia na Fabrycznej jest bezradna??
W MAL MED - bo tak się to ustrojstwo nazywa - są lekarze chętni do pracy a na Fabrycznej nie ma (mimo ogromnych i dostępnych środków)??
Coś tu za przeproszeniem śmierdzi!
Druga sprawa: lekarz, aby pracować na NPL musi mieć 6 lat doświadczenia (może i niech się mylę) a paniusia, która kończyła dyżur pamiętnej nocy wyglądała na niezbyt doświadczoną. Czyżby prywatnej firmie zniesiono w/w wymagania co do stażu?
dominion
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 7:35 pm


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron