Park Rozrywki w Złotokłosie - perspektywa mega korków

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Postautor: Agnieszka_G » czw lip 21, 2011 6:50 pm

O żesz :shock: kopara mi zjechała po same pięty. Może się wybiorę do Grodziska, to tylko 30 minut :wink:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: AgentCooper » czw lip 21, 2011 9:35 pm

Agnieszka_G pisze:O żesz Shocked kopara mi zjechała po same pięty. Może się wybiorę do Grodziska, to tylko 30 minut Wink

30 minut do z Warszawy a od nas może być gorzej się przebić:)
jakoś nie zauważam entuzjazmu na forum Gazety, marudy piszą że drogo, inwestor nie wzbudza zaufania, że w Polsce nie ma szans na klientów 365 dni w roku, no i że kicz w czystej postaci, :lol: A nam próbowano wytykać, że nasz sceptycyzm jest wynikiem zaściankowego złotokłoskiego myślenia a tu proszę Warszawka nie oszalała :cry: Nie mówiąc o bankach, które umoczone w greckim bagnie już stoją w blokach żeby dawać kasę Panu Mulderowi, jego żonie i szwagrowi. Burmistrzowi Grodziska nie współczuję, (a mieliśmy o nim dobre zdanie) jeszcze nie raz pożałuje swojej decyzji.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... szawa.html
Przy okazji tego projektu mieszkańcy zobaczyli naszą gminę w całej okazałości: Bezradnego Lisa, przekonanego o swojej genialności :rozpacz: Putkiewicza (ten triumfalny uśmieszek nieustannie na twarzy), bezradnych radnych i aroganckich (z nielicznymi wyjątkami) urzędników. O Mariuszu Metro Słowiku nie wspomnę bo żal.... Czy to nas czegoś nauczyło? Owszem dało nam pewność, że jeśli jest coś co gmina może spiep (vide konkurs na dyrektora szkoły w Złotokłosie)...to zrobi to z pewnością dlatego trzeba pilnować naszych spraw i interesować się tym co dzieje się na sesjach rady i w zaciszu gminnych biur. Kropla drąży skałę i kiedyś ktoś to przewietrzy, może moje dzieci tego dożyją?
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Postautor: Agnieszka_G » czw lip 21, 2011 10:00 pm

AgentCooper widzisz jak to jest, umyślił sobie że postawi kropkę nad "i" całego urzędowania właśnie parkiem rozrywki (burmistrz Grodziska) a ja głupia myślała, że powodem do dumy dla władzy może być szpital, szkoła, piękny park dla mieszkańców do odpoczynku, tudzież równe chodniki albo ostatecznie kino. No cóż parytety i priorytety są różne ale myślenie od czasów wczesnego PRL takie same, "pomnik mój ludowi pozostawię na wieki".

Sorry trochę wina drinknęłam właśnie :P

ps. czy znacie kraj gdzie nie ma polityki i wody w nadmiarze (nie mylić z wódą 8) ) chętnie bym odpoczęła.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Postautor: AgentCooper » pt lip 22, 2011 9:03 pm

Jeśli ten pomnik byłby zwieńczeniem konkretnej roboty to czemu nie? Nie od dziś wiadomo, że dla panów polityków ważniejsze jest nie jak zaczynają a jak kończą...:) Burmistrza Grodziska ewidentnie poniosło ale pożyjemy zobaczymy, jakie Las Palm mu wyrośnie.

Agnieszka_G pisze:ps. czy znacie kraj gdzie nie ma polityki i wody w nadmiarze (nie mylić z wódą Cool ) chętnie bym odpoczęła.

Trzeba jechać do kraju, którego języka nie znasz to i polityka Cię nie dopadnie. Gorzej, że jak wrócisz to uderzenie może być bolesne :( fakt, czasami na trzeźwo rzeczywistość jest nie do zniesienia. :wink:
AgentCooper
 
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 9:24 am

Aquapark jednak nie w Złotokłosie

Postautor: Beata » pt lip 29, 2011 2:40 pm

Pod koniec ubiegłego tygodnia okazało się, że gigantyczny park rozrywki, który spółka Las Palm chciała zbudować w Złotokłosie powstanie, ale... w Grodzisku Mazowieckim. Inwestycja ma objąć 240 ha i w pierwszej fazie kosztować około 400 mln euro. Inwestor zapowiada, że prace zaczną się wiosną przyszłego roku

O tym, że ogromny park wodny może powstać w Złotokłosie mówiło się od marca. Pod koniec kwietnia doszło do pierwszego oficjalnego spotkania inwestora z mieszkańcami. Za realizację projektu miała odpowiadać spółka Las Palm, reprezentowana przez Sebastiana Barbasiewicza. - Złotokłos to jedno z możliwych miejsc, w których rozważamy ulokowanie tej inwestycji – zastrzegał podczas kwietniowego spotkania z mieszkańcami Złotokłosu Sebastian Barbasiewicz. - To, czy ta inwestycja powstanie właśnie tutaj, będzie zależało od rozmów z gminą i lokalną społecznością.

A rozmowy te od początku do łatwych nie należały. Znaczna część mieszkańców była przeciwna inwestycji, która na zawsze zmieniłaby oblicze niewielkiej (trzy asfaltowe drogi), spokojnej miejscowości. Sceptycznie byli także nastawieni do niej gminni urzędnicy, nie do końca przekonani co do wiarygodności inwestora. Podczas czerwcowego spotkania mieszkańców Złotokłosu z radnymi i urzędnikami (spotkanie to odbywało się już bez przedstawicieli Las Palm) wiceburmistrz Daniel Putkiewicz poinformował, że otrzymał pismo od inwestora, w którym dziękuje on za dotychczasową współpracę. Wymowa pisma była taka, że Las Palm wycofuje się z projektu, choć jak podkreślił wiceburmistrz, inwestor formalnie wniosków o wydanie decyzji środowiskowej oraz warunków zabudowy i zagospodarowania nie wycofał.

Aquapark ma powstać w Grodzisku

Minęło kilka tygodni. 20 lipca gruchnęła wiadomość, że park Adventure World Warsaw powstanie na terenach wiejskich gminy Grodzisk Mazowiecki, położonych w sąsiedztwie węzła autostrady A2. Pierwotnie inwestor planował wybudować w Złotokłosie hotel i spa, później chciał ulokować tam park wodny z atrakcjami towarzyszącymi, który zajmowałby niecałe 40 ha i kosztował około 500 mln zł. Okazuje się jednak, że plany dotyczące budowy aquaparku cały czas ewoluują – z projektu przedstawionego władzom i mieszkańcom Grodziska wynika, że park na objąć swym zasięgiem aż 240 ha i kosztować w pierwszej fazie bagatela 400 mln euro! Oprócz parku wodnego z pięcioma tematycznymi wyspami, w obszarze tym mają stanąć dwa hotele (łącznie 800 pokoi) oraz część rozrywkowa z kinami, restauracjami i sklepami. Fundusze na budowę kompleksu ma zapewnić międzynarodowe konsorcjum inwestorów prywatnych i instytucjonalnych z siedzibą w Luksemburgu. - Budowa parku rozpocznie się wiosną 2012 roku – zapowiedział Peter Jan Mulder, prezes zarządu Las Palm. - Przewidujemy, że w pierwszej fazie projektu AWW odwiedzać będzie rocznie około 2 mln osób.

Burmistrz Grodziska jest na tak

W przeciwieństwie do władz Piaseczna, które bacznie przyglądały się ewentualnej inwestycji i mieszkańcom Złotokłosu, którzy w większości byli jej przeciwni, władze Grodziska Mazowieckiego momentalnie zapaliły się do projektu, licząc na wpływy z podatków i nowe miejsca pracy. - Jest to dla gminy naprawdę duże wydarzenia – podkreślał burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński. - Lokalizacja parku nie będzie sprawiała problemów komunikacyjnych mieszkańcom naszej gminy, ponieważ zostanie on ulokowany zaraz przy zjeździe z autostrady. Według zapowiedzi inwestora kompleks ma zostać otwarty wiosną 2014 roku.

http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&pag ... ul&id=7625
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tulipano_0602 » pn kwie 30, 2012 1:54 pm

"Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało pozytywną decyzję w sprawie odrolnienia gruntów pod budowę pierwszego polskiego parku tematycznego.

Choć wielu sceptyków uważa, że szanse na powstanie parku tematycznego w Grodzisku Mazowieckim są niewielkie, Las Palm, spółka zarządzająca projektem AWW, nie przejmuje się złą prasą i konsekwentnie realizuje swój plan. Tak samo zdeterminowany jest Burmistrz Grodziska, Grzegorz Benedyktyński, który to zgodnie z ustawą wystąpuje z wnioskiem o odrolnienie gruntów. Ta decyzja jest niezbędna aby projekt AWW ruszył do przodu.

Jak podaje lokalny portal infogrodzisk.pl pozytywna opinia jest, Burmistrz czeka jedynie na potwierdzenie tej informacji na piśmie. Biuro prasowe Las Palm również nieoficjalnie potwierdza dobre wiadomości. Decyzja w sprawie odrolnienia gruntów będzie kolejnym dużym krokiem na drodze do stworzenia parku.

Adventure World Warsaw Parks&Resort ma powstać przy autostradzie A2, niedaleko węzła Grodzisk i zająć powierzchnię około 240 hektarów. AWW ma być całorocznym parkiem rozrywki, pierwszym i największym w tej części Europy, z ponad 25 atrakcjami, w tym rollercoasterami, 2 hotelami, aquaparkiem, a także częścią rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami i klubami.

Budowa parku ma rozpocząć się w lipcu tego roku. Otwarcie parku planowane jest na 15 października 2014 roku. Będzie to pierwszy etap większej inwestycji. W drugiej fazie przewidziano m.in. budowę drugiego parku tematycznego, dużego centrum rozrywkowego, centrum konferencyjno-biznesowego oraz luksusowego SPA. "


http://www.parkmania.pl/aktualnosci/181 ... arcia.html
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Tulipano_0602 » wt cze 05, 2012 9:34 am

Grodzisk się cieszy z tego czego Złotokłos nie chciał:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=91679465

zdaje się że Złotokłos stracił sporą szansę...
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Tulipano_0602 » pn lip 23, 2012 8:06 am

"A jednak powstanie! 2,5 mld zł na polski Disneyland"


http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,A ... omosc.html

"Park ma wygenerować na terenie jego gminy 3 tysiące miejsc pracy. W firmach współpracujących z nim zatrudnienie znaleźć może jego zdaniem nawet kolejne kilkanaście tysięcy osób. "

"- Za parę lat będziemy nie tylko najbogatszą gminą w Polsce, ale jedną z najbogatszych w Europie - zapewnia burmistrz Grodziska Mazowieckiego. "
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Tulipano_0602 » pn lip 23, 2012 11:13 pm

Jeśli się potwierdzi to co tu piszą i co pokazuje filmik:


"- Największy w Polsce i Europie środkowo-Wschodniej tematyczny kompleks rozrywkowy
- Budowa parku potrwa ponad 2 lata Zakończenie budowy zaplanowano na koniec 2014 roku Gotowość do fazy testów zaplanowano na styczeń 2015 Wielkie otwarcie parku przewidziano na marzec 2015 roku
- Pierwsza faza inwestycji (kompleks Adventure World Warsaw Parks & Resort) oraz jej druga faza zajmą łącznie powierzchnię około 230 hektarów
- Wartość inwestycji to 620 mln €, czyli 2,5 miliarda złotych
- Do tej pory na prace związane z projektem wydano już ponad 38 mln € (= około 160 mln PLN)
- W samym parku zatrudnienie znajdzie ponad 3000 osób, a inwestycja przyczyni się znacznie do rozwoju gospodarczego i stworzenia kolejnych tysięcy miejsc w pracy w przedsiębiorstwach, które powstaną w związku z parkiem"


http://www.parkmania.pl/aktualnosci/222 ... iczby.html

to w 2015 urzędnicy w gminie Piaseczno powinni podać się do dymisji, że oddali Grodziskowi taką inwestycję. Chyba że to przekręt, jak twierdzą niektórzy mieszkańcy Złotokłosu. Zobaczymy za 3 lata...
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: sanchez » wt lip 24, 2012 9:26 am

Dlaczego powinni się podać do dymisji ? Dlatego, że były małe szanse na urealnienie tej inwestycji, a firma była kompletnie niewiarygodna ?

Nie bronię włodarzy, ale sam widziałeś z jaką zaciekłością ludzie odrzucali propozycję budowy. Jak wynajdowano coraz nowsze ciekawe informacje, których sama firma Las Palm nie była w stanie zdementować, ani skutecznie przekonać do siebie.

Inwestycja która miałaby przynosić takie korzyści powinna być jasna, przejrzysta, wiarygodna i klarowna. A tu co było ? Kilka fotek jak to może będzie wyglądało, zero informacji o inwestorach, w sumie ... jedno wielkie nic. Połowa z nas może się ładnie ubrać, zrobić prezentację i pojechać w pipidówkę wmawiając ludziom, że jak dadzą grunt, to im zbudujemy piramidę 10 razy większą od tych w Egipcie. Wcale się nie dziwię, że nikt nie podjął tematu, bo to była bardzo kontrowersyjna sprawa.

A sam park ? Park - jak - park. Powstanie - to dobrze, nie - to też nic nie stracimy. Będziemy w razie czego jeździć do Grodziska. W sumie - całkiem niedaleko.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Witold Regner » wt lip 24, 2012 9:28 am

sanchez za trzy lata to będą sobie pluć w buzie że byli na tyle głupi że przpędzili takiego inwestora.
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Postautor: Paulina » wt lip 24, 2012 9:32 am

Szkoda, że ten Park nie powstanie u nas, ale tak jak napisał sanchez, do Grodziska nie mamy daleko. :)
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Postautor: sanchez » wt lip 24, 2012 12:13 pm

Witek, jakby Ci do drzwi zapukał domokrążca, prosząc o tysiąc złotych, a za 2 lata odda Ci 10.000 to dałbyś ?

Czy będą sobie pluli w brodę, to się dopiero okaże. Narazie jak było "kartoflisko" tak jest nadal. Poza tym, uścislając, przepędzili nie inwestora, a firmę która była nie wiadomo czym. Inwestora nigdy nie ujawniono w detalach. Szczerze ? Jestem w dalszym ciagu nastawiony bardzo sceptycznie do tego projektu i szans na jego powstanie. Zwłaszcza w dobie zbliżającego się kryzysu, bo ludzie zaciskając pasa w pierwszej kolejności własnie z przyjemności i rozrywki rezygnują.

Zobaczymy. Ciekaw jestem ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: Tulipano_0602 » wt lip 24, 2012 12:31 pm

Urzędnicy są od tego by zweryfikować inwestora, a potem tak podpisać z nim umówę, by gmina na tym nie straciła. I nie powinni ulegać grupie krzykaczy czy panikarzy. Owszem, obywatele powinni mieć wpływ na decyzję, ale niekoniecznie ci co krzyczą najgłośniej. A tak to mała, zorganizowana grupa może wodzić za nos większość. Praktycznie każda inwestycja jest w Polsce oprotestowywana. Zwykle robią to jakieś małe grupy we własnym, wąsko pojętym interesie, często na szkodę większości. Gdyby ulegać za każdym razem - nic by się nigdzie nie zbudowało. A trzeba przecież budować i drogi, i fabryki, i wysypiska śmieci, i cmentarze, itp. Czasem komuś to szkodzi, ale opłaca się dla większości (poszkodowani powinni dostać odpowiednie odszkodowania).

Jeśli okaże się że jednak inwestor wybuduje ten park rozrywki, zapewni pracę tysiącom osób (bezpośrednio lub pośrednio), będzie płacił gminie podatki (a i zatrudnieni przez niego też płacą podatki, i kupują na lokalnym rynku), to wtedy chwała władzom Grodziska, a wstyd i hańba władzom Piaseczna. Chyba że okaże się że to jednak przekręt. Profesjonalizm urzędników (o ile taki jest) powinien jednak zapewnić nam, obywatelom, że podejmowane są najlepsze możliwe decyzje, a każdy inwestor jest zweryfikowany. A powinni podejmowąc decyzje dobre dla większości mieszkańców gminy, a nie tylko dla kilku osób ze Złotokłosa.

Mam nadzieję, że po 2015 rozliczy się urzędników w Piasecznie. Albo powinni dostać nagrodę (za czujność), albo powinni stracić stołki (za straconą szansę dla gminy).
Zobaczymy za 3 lata komu chwała, a komu chała.

Ja w każdym razie będę o tym pamiętał i odkurze sprawę przy najbliższych wyborach (i następnych).
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Tulipano_0602 » wt lip 24, 2012 12:48 pm

I jeszcze trochę wieści z prasy na temat tego parku:

http://forsal.pl/artykuly/634238,advent ... szawa.html


"Adventure World Warsaw: park rozrywki za prawie 3 mld zł powstanie pod Warszawą

680 mln euro, czyli ponad 2,8 mld złotych - na taką sumę opiewa kontrakt na budowę największego parku rozrywki w Europie Centralnej.

Holenderska spółka LasPalm podpisała kontrakt z firmą Gouda – Imtech na realizację parku rozrywki Adventure World Warsaw, który ma powstać pod Warszawą.

Imtech pełni rolę generalnego wykonawcy i zapewnia pełne zarządzanie projektami dla całego parku. Kontrakt obejmuje zarządzanie projektem, dostarczenie rozwiązań technicznych, budownictwo, w tym zarządzanie wszystkimi podwykonawcami. Kontrakt na wartość 620 mln euro, a w połączeniu z zawartym wcześniej kontraktem na 60 mln euro jest to największa umowa w dziejach firmy Imtech.

Adventure World Warsaw ma być pierwszym wielkim parkiem rozrywki w Europie Centralnej. Na 240 hektarach powstać m.in. park tematyczny, hotele, restauracje, a także największy w Europie zadaszony park wodny. Cały kompleks będzie się skłądać z 5 wysp tematycznych, na których znajdzie się 25 atrakcji. Park ma być niemal w całości zasilany własną elektrownią, która będzie pozyskiwać energię z odpadów własnych (waste-to-energy).

Jak podaje Los Angeles Times, nad wyglądem parku pracuje holenderska firma Joravision Themeworld Wizards. Ma ona w swoim dorobku m.in. Tivoli Gardens w Danii, Efteling w Holandii oraz Futuroscope we Francji.

Firma Imtech zatrudnia 28600 pracowników, a jej roczny przychód wynosi ponad 5 mld euro. Akcje spółki są notowane na giełdzie NYSE Euronext w Amsterdamie oraz w indeksie Dow Jones STOXX 600."Ale durnie w tym Imtechu że podpisali ten kontrakt. Przecież urzędnicy w Piasecznie i parę bystrych osób w Złotokłosie rozgryzło od razu że ten park to szwindel. Szkoda że Imtech ich nie zatrudnił, zaoszczędziłby setki milionów.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron