17.11 Stocer - spotkanie nt. powodzi, asfalciarni i dróg

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

17.11 Stocer - spotkanie nt. powodzi, asfalciarni i dróg

Postautor: Jarek Bielawski » pt lis 12, 2010 9:31 am

środa 17.11, godz. 17.00, sala widowiskowa STOCER, ul. Wierzejewskiego 12:
KTO ZABIERZE KUKU£CZE JAJA Z KONSTANCINA?
O WSPÓ£PRACY GMINY, POWIATU I WOJEWÓDZTWA
W SPRAWACH POWODZI, BUDOWY DRÓG i INWESTYCJI (m.in. tzw. "ASFALCIARNIA")


Na spotkanie zaproszeni zostali: mieszkańcy gminy, Burmistrz Gminy, Starosta Piaseczyński, przedstawiciel gminy d/s Zarządzania Kryzysowego, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piasecznie, przedstawiciele GUNB, instytucji wojewódzkich zajmujących się melioracją i odpowiedzialnych za utrzymanie wałów oraz kanałów deszczowych: WZMiUW, RZGW, MZDW; kandydaci na urząd burmistrza oraz radni, stowarzyszenia, przedstawiciele prasy i mediów lokalnych i regionalnych.

Program spotkania:
1) Omówienie współpracy instytucji gminy, powiatu i województwa przy rozwiązywaniu problemu częstych podtopień i powodzi w rejonie ulic Pułaskiego (droga wojewódzka nr 721) i Kołobrzeskiej w związku z brakiem właściwego odpływu wód deszczowych zrzucanych z rejonu Mysiadła, Józefosławia, Kierszka i in. do Rowu Jeziorki.
2) Omówienie współpracy instytucji gminy i województwa przy przebudowie wałów powodziowych rzeki Jeziorki w miejscach szczególnie zagrożonych (rejon ul. Bielawskiej, Mirkowa, zespołu szkół im. Wł. St. Reymonta przy ul. Mirkowskiej, Bielawy, Obórek, Opaczy).
3) Omówienie projektu rewizji niektórych decyzji Starostwa Powiatowego o pozwoleniu na budowę (m.in. tzw. "asfalciarni") wydanych dla terenu naszej gminy w sytuacji ponownego rozpatrywania decyzji budowlanych w Piasecznie nakazanego przez Prokuraturę oraz sprawy karnej przeciwko kierowniczce Wydziału Architektoniczno-Budowlanego w Starostwie Piaseczyńskim.
4) Omówienie zmiany sposobu współpracy powiatu i gminy przy przebudowie dróg powiatowych w kontekście niespójności między uchwałami Rady Gminy a umowami i rozliczeniami dokonywanymi przez Burmistrza i Starostę.

Tomasz Zymer, http://tomaszzymer.blogspot.com
Przewodniczący Stowarzyszenia Uzdrowisko Dzieciom, ul. Mirkowska 39,
05-520 Konstancin-Jeziorna, tel. 504-080-170, e-mail: exams@orange.pl
Jarek Bielawski
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 2:28 am

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron