Interaktywna mapa Warszawy - jak szybko dojedziesz do celu

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Interaktywna mapa Warszawy - jak szybko dojedziesz do celu

Postautor: Filip » wt maja 23, 2017 10:23 am

Obrazek

Za pomocą specjalnej mapy możemy sprawdzić, jak szybko przejedziemy z dowolnego punktu "A" do wybranego punktu "B" za pomocą komunikacji miejskiej. Czas jest podawany co do minuty. Wizualizacje zostały opracowane na podstawie danych z ZTM.

Jest poniedziałek, dochodzi godzina 11.00. Stawiamy kursor przy dawnym Kinie Femina u zbiegu al. Jana Pawła II z al. Solidarności i widzimy, że w ciągu 30 minut powinniśmy dotrzeć na Dolny Mokotów, w 36 minut do Ostrobramskiej, ale droga do Wawra czy na Białołękę zajmie nam już sporo ponad godzinę.

Z kolei spod Łazienek Królewskich do ścisłego centrum powinniśmy dotrzeć w nieco ponad kwadrans, a na wolskie rondo Daszyńskiego - w 25 minut. To oczywiście tyko przykład.

ZOBACZ INTERAKTYWNĄ MAPĘ https://sdadas.github.io/warsaw-transport/

Dwa kolory

Mapa ma dwa podstawowe kolory: czerwony i niebieski. Im bardziej czerwono, tym dłuższa będzie podróż komunikacją miejską. I analogicznie dla koloru niebieskiego - im jaśniejszy odcień niebieskiego, tym szybciej pokonamy dystans.
W ten sposób można sprawdzać odległości między różnymi punktami na terenie całej Warszawy.

"Wizualizacja opiera się na danych rozkładowych udostępnianych przez ZTM i uwzględnia autobusy, tramwaje oraz pociągi metra" - czytamy w legendzie mapy. Co ważne, przejazdy są wyliczane dla aktualnego dnia i godziny.

Inicjatywa prywatna

Jak informuje nas rzecznik ZTM Igor Krajnow, mapka została opracowana przez osobę prywatną. Podkreśla jednak, że wszystkie takie inicjatywy są przez Zarząd Transportu Miejskiego odbierane pozytywnie, jako wygodne i przydatne.

- Zrobiła to osoba prywatna najprawdopodobniej niezwiązana z transportem miejskim zawodowo. Poświęciła na to swój czas, ale dzięki temu mapa może ułatwić komuś podróżowanie po mieście czy może nawet wybór miejsca zamieszkania – mówi tvnwarszawa.pl Krajnow.

Jak daleko do metra?

Kilka tygodni temu ZTM opublikował na swojej stronie serię podobnych map, które pokazywały, jak szybko pasażerowie dojeżdżają do najbliższej stacji metra. Pod uwagę brano zarówno pierwszą, jak i drugą linię.

Autorzy wizualizacji pokazali drogę do stacji w linii prostej i - na kolejnej mapie - z uwzględnieniem ulic, chodników i ścieżek. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 32603.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość