Warszawskie obiekty na Street View

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Warszawskie obiekty na Street View

Postautor: Redakcja » wt paź 18, 2016 4:54 pm

Obrazek

Zespół Street View po raz kolejny fotografował Polskę, tym razem na Mapy Google trafidworzec Warszawa Centralna. Obiekt został sfotografowany przez specjalne urządzenia ― wózek Trolley i plecak Trekker.

Obrazek

„Ikona polskiej architektury XX wieku”, „przykład wybitnej architektury modernizmu”, „perła na szynach”. Jaki to budynek? Według architektów, budowniczych i historyków sztuki — wybudowany w latach 70. warszawski Dworzec Centralny. Charakterystyczne podziemne perony i modernistyczna bryła dworca są dobrze znane nie tylko mieszkańcom stolicy. Codziennie przewijają się przez niego dziesiątki tysięcy osób, ale wystąpił też w niezliczonej liczbie polskich filmów i seriali. A już niebawem internauci na całym świecie będą mogli obejrzeć wnętrze Dworca Centralnego na Mapach Google dzięki Street View.

Obrazek

Google fotografuje najciekawsze miejsca w Polsce już od pięciu lat. Już wkrótce do grona miejsc, które będzie można zobaczyć na Street View, dołączą także inne warszawskie dworce kolejowe (Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia, Warszawa Ochota i Warszawa Powiśle) oraz dwie uczelnie wyższe.

Obrazek

Dzisiaj zespół Street View sfotografował halę główną Dworca Centralnego z niedawno wybudowaną antresolą, a także należące do najdłuższych w Polsce wysokie podziemne perony. Zdjęcia Street View powstają zazwyczaj przy użyciu samochodu, ale w tym wypadku został wykorzystany niewielki pchany przez człowieka wózek zwany Trolleyem. Wózek posiada kilka elementów, które są kluczowe dla robienia zdjęć wewnątrz budynku: panoramiczny aparat wykonujący zdjęcia 360-stopni, lasery odczytujące odległości od ścian, czujniki ruchu śledzące pozycje Trolleya, dysk twardy, na których przechowywane są wszystkie dane oraz komputer potrzebny do obsługi systemu. Wózek Google był już wykorzystywany do robienia zdjęć m.in. w warszawskich muzeach. Dzięki niemu można odbyć wirtualny spacer po Muzeum Narodowym czy obejrzeć zbiory Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na platformie Google Arts&Culture.

Obrazek

W ostatnich tygodniach ekipa Street View odwiedziła również Uniwersytet Warszawski i Szkołę Główną Handlową. Na Uniwersytecie zostały sfotografowane sale Pałacu Kazimierzowskiego, biblioteka na Krakowskim Przedmieściu oraz Auditorium Maximum i kampus, zaś na terenie SGH m.in. Aula Spadochronowa, Aula Główna, biblioteka, czytelnia i niektóre części kampusu. Zdjęcia wykonane zostały przy użyciu specjalnego plecaka Trekker, który operator nosi na plecach. Trekker waży około 20 kg i jest na tyle poręczny, że łatwo wykonuje zdjęcia w ciasnych i wąskich miejscach oraz wszędzie tam, gdzie nie można dotrzeć inaczej niż pieszo. Plecak posiada 15 soczewek, a każda jest skierowana w innym kierunku, co pozwala wykonywać panoramy 360 stopni.



***

Dodatkowe informacje o Alphabet Inc.
Larry Page i SergeyBrin założyli Google we wrześniu 1998 r. Dzisiaj Google zatrudnia ponad 50 tys. osób na całym świecie, oferując szeroką gamę popularnych produktów oraz platform takich jak: wyszukiwarka, Mapy, rozwiązania reklamowe, Gmail, Android, Chrome i YouTube. W październiku 2015 r. powstał holding Alphabet, a Google stał się jego częścią. Więcej na temat misji Alphabet można znaleźć pod adresem http://abc.xyz

-----------

Informację prasową przesłała nam:
Dagmara Marszycka
Havas PR Warsaw
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron