BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: Redakcja » czw sty 16, 2014 11:34 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ DO PIASECZNA

Postautor: klebus » pt sty 17, 2014 8:29 am

Moim zdaniem można pójść za ciosem i zrobić tram-buspas ale to mało realne niestety........
Co nie zabija to wzmacnia!
Awatar użytkownika
klebus
 
Posty: 138
Rejestracja: czw mar 06, 2008 2:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ DO PIASECZNA

Postautor: Majkel » pt sty 17, 2014 8:35 am

Temat jest już od dawna http://www.powiat-piaseczynski.info/inf ... ,1938.html i wciąż jest odgrzewany w okresie przed wyborami samorządowymi. Oby to nie był "kotlet wybroczy". Przydałby się buspas na Puławskiej.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: Justi » wt lut 11, 2014 6:42 pm

Obrazek

Wytyczenie najdłuższego buspasa w mieście na ul. Puławskiej zapowiedział we wtorek dyrektor ZTM Wiesław Witek. 11-kilometrowy pas tylko dla autobusów prowadziłby od Piaseczna do stacji Metra Wilanowska. Dyrektor Witek jest jednak zdecydowanym przeciwnikiem wpuszczania na buspasy motocyklistów.

ZTM mówił o tym buspasie od kilku lat, teraz zlecił aktualizacji jego koncepcji w związku z otwarciem jesienią zeszłego roku końcowego węzła południowej obwodnicy Warszawy. W planach jest zagospodarowanie pobocza po obu stronach Puławskiej, tak żeby jezdnia dostępna dla kierowców osobówek nie została zwężona. Dyrektor Witek planuje wzmocnienie szerokiego pobocza i wytyczenie na nim pasu dla autobusów. Jak powiedział, temat tego buspasa był najczęściej zgłaszany podczas spotkań z burmistrzami podwarszawskich gmin.

Autobusy pojadą poboczem

Inwestycja byłaby o tyle zasada, że w tym roku mają się zacząć bardzo duże utrudnienia podczas remontu linii kolejowej Warszawa - Radom na odcinku Okęcie - Czachówek. Obsługujące te region linie autobusowe 709, 727, 739 już teraz należą do najbardziej zatłoczonych linii podmiejskich.

Termin wytyczenia buspasa dyrektor Witek podał na maj - czerwiec tego roku, ale jego zastępca ds. inwestycji Ryszard Główka wypowiadał się już bardziej ostrożnie. - Wszystko zależy od stanu poboczy na Puławskiej i czy nie będą konieczne większe inwestycje. Aktualizacja koncepcji buspasa pokaże też, jaki będzie jego koszt - powiedział.

Buspas nie dla motocyklistów

Dyrektor Witek był pytany przez dziennikarzy o niedawną wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Jarosława Dąbrowskiego. Ten zapalony motocyklista twierdził, że powinno się rozważyć możliwość wpuszczania motocykli na buspasy. Taki przywilej mają już w Krakowie. Dyrektor Witek kategorycznie sprzeciwił się temu pomysłowi - podkreślał, że ze względów bezpieczeństwa buspas nie jest to miejsce dla motocykli.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... #LokWawTxt
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: argrabi » wt lut 11, 2014 8:52 pm

No oby się udało... Bo ten fragment:
Termin wytyczenia buspasa dyrektor Witek podał na maj - czerwiec tego roku, ale jego zastępca ds. inwestycji Ryszard Główka wypowiadał się już bardziej ostrożnie. - Wszystko zależy od stanu poboczy na Puławskiej i czy nie będą konieczne większe inwestycje. Aktualizacja koncepcji buspasa pokaże też, jaki będzie jego koszt


nie wróży dobrze..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: anuleksa » śr lut 12, 2014 11:27 am

argrabi, tu jest więcej:

Buspas na Puławskiej ma być wytyczony w lecie i może zacząć działać już po wakacjach. Szef ZTM deklaruje, że chce ułatwić przesiadki mieszkańcom podwarszawskich gmin.

Zarząd Transportu Miejskiego wraca do tematu buspasa na Puławskiej.

Jak tłumaczył na spotkaniu z dziennikarzami jego szef, Wiesław Witek, powstaje jego projekt. Trzeba wprowadzić drobne poprawki do istniejącej już koncepcji, która powstała jeszcze przed budową węzła Puławska na POW.


http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 13511.html
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: argrabi » śr lut 12, 2014 11:39 am

No to machina odwlekania ruszyła...

Zamierzamy wykorzystać ok. półtorametrowej szerokości pas pobocza w złym stanie - wzmocnimy je i wybudujemy nawierzchnię asfaltową - wyjaśnił.


Przetargi, odwołania, analizy techniczne, kawałki torów z wąskotorówki, konserwator zabytków i dwadzieścia trzy inne obiektywne powody.. Chciałbym się mylić, ale moim zdaniem marne szanse w tym roku...
Choć z drugiej strony połowa listopada to może być dobry motywator...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: anuleksa » śr lut 12, 2014 12:27 pm

argrabi pisze:Choć z drugiej strony połowa listopada to może być dobry motywator...


I tego się trzymajmy póki co :).
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: DominikaK » czw lut 20, 2014 8:02 pm

Obrazek

Po wakacjach na ul. Puławskiej mają zostać otwarte nowe pasy dla autobusów, które mają przyspieszyć drogę do stolicy. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie budowa buspasów ma się zacząć w maju lub w czerwcu.

więcej w Kurierze Południowym http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=12720
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: argrabi » czw lut 20, 2014 8:13 pm

Wierzysz, że w dwa-trzy miesiące wybudują (tu nie chodzi tylko o wymalowanie) buspasy?
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: DominikaK » czw lut 20, 2014 8:28 pm

Napisali, że teraz wykonują prace przygotowawcze o charakterze koncepcyjno-technicznym. Natomiast prace zamierzają rozpocząć jeszcze przed wakacjami, a kiedy skończą to się okaże.
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

BUSPAS NA PUŁAWSKIEJ

Postautor: anuleksa » czw lut 20, 2014 8:45 pm

Jak słyszę słowo "koncepcja" to... :rottentomato:
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Warszawa. Będzie buspas na Puławskiej

Postautor: Beata » pt maja 30, 2014 12:30 pm

Obrazek

W Warszawie powstanie 10-kilometrowy buspas na Puławskiej! Ma on usprawnić podróż komunikacją publiczną z Piaseczna do metra Wilanowska. Na szczęście nie zostanie zabrany żaden z pasów zatłoczonej Puławskiej, ale powstanie nowa jezdnia, którą pojadą autobusy.

- Mamy już projekt - mówi "Super Expressowi" Wiesław Witek (56 l.), dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, który wyszedł z inicjatywą wytyczenia nowego buspasa. Na ułatwieniach dla pasażerów nie stracą na szczęście kierowcy, którym nie w smak byłoby stanie w jeszcze większych korkach. Projekt zakłada wykorzystanie zniszczonego pobocza Puławskiej, które ma szerokość około 1,5 metra. ZTM razem z Zarządem Dróg Miejskich zajmie się zwężaniem pozostałych pasów jezdni w stronę centrum Warszawy, aby nowy buspas był odpowiednio szeroki. Samo wytyczanie nowej trasy będzie odbywało się etapami w czasie wakacji. Buspas zacząłby działać na jesieni.

- Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców podwarszawskich miejscowości, aby przesiadali się do uprzywilejowanej komunikacji miejskiej - mówi Wiesław Witek. Pomysł ZTM może wypalić. Według raportu NaviExpert kierowcy jeżdżący codziennie ulicą Puławską tracą na staniu w korkach trzy dni w roku i 3 tys. zł na benzynę.

http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/wa ... 03951.html
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: K. Nowocin-Kowalczyk » pn cze 09, 2014 3:57 pm


Nadal w korkach do Piaseczna. Nie będzie buspasa na Puławskiej

Krzysztof Śmietana
09.06.2014

Wbrew zapowiedziom miejskich urzędników mieszkańcy Piaseczna nie mają szans na to, by wkrótce autobusy podmiejskie do Warszawy przestały tkwić w korkach. Wytyczenie buspasa na Puławskiej będzie niełatwe i kosztowne, bo konieczne są tam większe przebudowy.
Usprawnienie komunikacji na zakorkowanej trasie z Piaseczna do Warszawy w lutym zapowiadał szef ZTM Wiesław Witek. Liczył, że najdłuższy w Warszawie 11-kilometrowy buspas na Puławskiej do stacji metra Wilanowska zostanie wytyczony w maju lub w czerwcu.

To znacznie skróciłoby podróż zatłoczonymi podmiejskimi autobusami, które teraz muszą jechać w ślimaczym tempie razem z innymi samochodami. Jak się jednak dowiedziała "Stołeczna", zapowiedzi dyrektora Witka są nierealne, bo pas tylko dla autobusów najpewniej nie powstanie jeszcze przez wiele miesięcy. Dotarliśmy do sporządzonej właśnie dla ZTM-u przez firmę Grafton Projekt koncepcji. Według niej na Puławskiej konieczna jest większa przebudowa, która ma kosztować kilkanaście mln zł.

Trzeba wymienić latarnie
Z założenia wytyczenie buspasa miało nie wpłynąć na zmniejszenie liczby pasów dla samochodów osobowych. Nadal mieliby do dyspozycji po trzy pasy w każdym kierunku. Buspas miał być zaś wytyczony na szerokim poboczu. Autorzy koncepcji przyznają, że szerokość jezdni pozwala na wydzielenie czwartego pasa tylko dla autobusów. Trzeba tylko nieco zwęzić (do 3,25 m) trzy pasy dla samochodów. Samo pobocze, po którym jeździłyby autobusy wymaga jednak kompleksowej przebudowy. Żeby mogły tam bezpiecznie poruszać się przegubowce, które z pasażerami ważą ponad 20 ton, tę skrajną część ulicy trzeba zbudować praktycznie od zera, układając kolejno wszystkie warstwy podbudowy, a potem asfaltu.

To nie wszystko. Według autorów koncepcji konieczna jest także przebudowa oświetlenia wzdłuż ulicy, bo 80 latarń stoi zbyt blisko jezdni. To słupy, które do lat 90. podtrzymywały także sieć zasilającą trolejbusy. Dodatkowo konieczna będzie także przebudowa niektórych sygnalizacji świetlnych. Stąd tak wysokie koszty wytyczenia buspasa. Jeśli nawet ratusz znajdzie na to pieniądze, to nie ma szans na to, że tak dużą przebudowę Puławskiej uda się wykonać w tym roku.

Wariant minimalistyczny
Rzecznik ZTM Igor Krajnow na razie nie chce powiedzieć, co dalej z pomysłem wytyczenia tego buspasa. Nie komentuje też wyników zamówionych analiz.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, urzędnicy na pocieszenie rozważają wariant minimalistyczny, który da się wprowadzić w życie dość szybko. Buspas na razie mógłby zostać wytyczony tylko na kilkusetmetrowym odcinku Puławskiej od Doliny Służewieckiej do Wałbrzyskiej, gdzie już istnieją cztery pasy. Tam autobusy przyspieszyłyby jednak najwyżej o dwie minuty.

Tymczasem kłopoty z dojazdem do Piaseczna i wielu okolicznych miejscowości, do których wyprowadzili się w ostatnich latach warszawiacy, z miesiąca na miesiąc stają się coraz większe. Po dociągnięciu w zeszłym roku do Puławskiej południowej obwodnicy Warszawy powiększyły się korki w drodze do Piaseczna. Dodatkowo pod koniec roku ma się zacząć przebudowa linii kolejowej z Warszawy przez Piaseczno do Radomia. Sukcesywnie będą zamykane poszczególne odcinki torów. Mnóstwo pociągów będzie odwołanych.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... sa_na.html
K. Nowocin-Kowalczyk
 
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 03, 2014 8:53 pm

Jest projekt buspasa !

Postautor: Filip » pn cze 09, 2014 9:25 pm

Wiesław Witek dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego poinformował, że został ukończony projekt buspasa, który powstanie na Puławskiej. Drogowcy wykorzystają do tego celu półtorametrowe pobocze.

Wytyczanie nowych pasów będzie odbywało się etapami w czasie wakacji. Zarząd Dróg Miejskich planuje uruchomienie buspasa na początku jesieni.

Z badań NaviExpert wynika, że kierowcy w ubiegłym roku spędzili aż trzy doby w korkach na trasie z centrum Warszawy do Piaseczna – „Tak dla S7”.

http://jozefoslaw24.pl/2014/06/jest-projekt-buspasa/
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości