Mieszkania komunalne w Gminie Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Mieszkania komunalne w Gminie Piaseczno

Postautor: Redakcja » czw wrz 26, 2013 5:03 pm

Obrazek

Zdzisław Lis https://www.facebook.com/pages/Zdzis%C5 ... 4834857226 pisze:Do końca 2014 oddamy łącznie ponad 160 lokali komunalnych! Za ponad 2,7 mln Piaseczno buduje w Bąkówce przy ul. Lipowej 24 nowe mieszkania komunalne. Właśnie powstaje pierwsze piętro tej inwestycji. Kolejne 40 lokali zostanie oddanych do końca 2013 w budynku przy zbiegu ul. Krótkiej i Jerozolimskiej. W 2012 roku oddaliśmy 49 lokali przy ul. świętojańskiej. W przyszłym roku rusza tam budowa II etapu– kolejne 49 lokali. Do końca kadencji oddamy łącznie ponad 160 lokali komunalnych. Mieszkania w Bakówce będą o pow 28- 42 m kw. Każdy lokal posiada przypisaną komórkę lokatorską oraz miejsce parkingowe. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany, wybudowano już nową infrastrukturę. Wokół budynków będzie też 36 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Nowy budynek komunalny w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt kwie 15, 2014 7:02 pm

Obrazek

40 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań w budynku komunalnym przy ul. Jerozolimskiej 1 w Piasecznie.

Nowi lokatorzy to: 25 rodzin dotychczas zajmujących inne lokale w mieszkaniowym zasobie gminy, 2 rodziny z lokali wyłączonych z użytkowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, 6 rodzin z tzw. szczególnego trybu najmu, 6 rodzin zakwalifikowanych z listy osób oczekujących, które dotychczas nie zajmowały gminnych lokali oraz jedna rodzina posiadająca wyrok sądu nakazujący przyznanie lokalu zastępczego.

To już drugi budynek, który powstał w ramach realizacji polityki mieszkaniowej gminy ujętej w programie na lata 2011–2016. Nowe mieszkania to w większości jednopokojowe lokale z wydzielonym aneksem kuchennym oraz osobnymi łazienkami. Budynek został wyposażony w przyłącze gazowe służące jedynie zasilaniu kotłowni. W lokalach aneksy kuchenne wyposażone są w kuchenki elektryczne. Do każdego lokalu przydzielona została piwnica o powierzchni od 4 do 9 mkw., a wokół budynku powstało dwadzieścia miejsc parkingowych. Nowe mieszkania mają zróżnicowaną powierzchnię – od 24 do 43 mkw., a czynsz za jeden metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 8,68 zł. Zgodnie z polityką mieszkaniową gminy czynsz w nowych lokalach jest równy 3% wartości odtworzeniowej obowiązującej na terenie województwa mazowieckiego. W porównaniu z czynszami w innych lokalach mieszkalnych jest on wyższy. – Dlatego do lokali tych przenoszone są rodziny, które szanują powierzone im mienie, nie zalegają z płatnościami oraz posiadają dochód umożliwiający utrzymanie – tłumaczy Łukasz Kamiński, Przewodniczący Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

Na przełomie lipca i sierpnia do użytku oddany zostanie jeden z dwóch dwunastolokalowych budynków obecnie budowanych w Bąkówce. Zasiedlenie drugiego bliźniaczego budynku w Bąkówce planowane jest w przyszłym roku. – Mam nadzieję, że te działania w dość krótkim czasie pozwolą nam uporządkować sprawy mieszkaniowe w naszej gminie – mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. – Dzięki nowym lokalom możliwe jest doraźne spełnienie większości wymagań nałożonych na gminę przez różne instytucje zewnętrzne – dodaje.

– W 2012 roku do użytku został oddany budynek komunalny z czterdziestoma dziewięcioma lokalami. Teraz oddajemy kolejne czterdzieści mieszkań. To bardzo ważny krok przy rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych naszej gminy – wylicza Honorata Kalicińska, II zastępca burmistrza Piaseczna, odpowiedzialna za politykę mieszkaniową gminy. – W związku z decyzjami z PINB musimy obecnie zwolnić cztery lokale wyłączone z użytkowania, a kolejne pięćdziesiąt rodzin powinniśmy przenieść do innych lokali ze względu na zły stan obecnie zajmowanych mieszkań. Będziemy dokonywać zmian i roszad w naszym zasobie w celu odzyskania lokali socjalnych, które następnie będą przydzielone osobom najbardziej potrzebującym – dodaje pani wiceburmistrz.

Koszt budowy bloku komunalnego przy ul. Jerozolimskiej 1 wyniósł blisko 3,4 mln zł.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Mieszkanie komunalne przy ul. Czajewicza 1

Postautor: Ireneusz » pt sie 05, 2016 5:01 pm

Obrazek

Agnieszka Górna mieszka z rodzicami i bratem w mieszkaniu komunalnym przy ul. Czajewicza 1. - Nasz lokal ma 26 m kw. i panują w nim fatalne warunki – skarży się kobieta. - Starałam się w gminie o większe lokum, ale w 2013 roku nieoczekiwanie zostałam skreślona z listy oczekujących.

Agnieszka Górna w mieszkaniu przy ulicy Czajewicza przebywa od roku 1992. Początkowo mieszkała z mamą i bratem. Później dołączył do nich jeszcze bezdomny ojciec.
– To mieszkanie jest na naszą czwórkę za małe – mówi kobieta. – Gnieciemy się w dwóch niewielkich, zagrzybionych i zawilgoconych pokojach. Nie mamy nawet łazienki – wspólny sedes znajduje się na korytarzu, a myjemy się w miskach.

Trudna sytuacja lokatorów

W mieszkaniu przy ul. Czajewicza, oprócz pani Agnieszki i jej mamy, witają nas jeszcze dwa psy oraz kot. W pierwszym pomieszczeniu, oprócz niewielkiego aneksu, stoi wersalka i telewizor. Drugi pokój wygląda podobnie.
– Byłam w zeszłym tygodniu u pani wiceburmistrz Kułakowskiej-Michalak, aby przedstawić jej naszą trudną sytuację – mówi Agnieszka Górna. – Ale rozmowa nie przebiegała w miłej atmosferze. Pani wiceburmistrz stwierdziła, że nasze mieszkanie ma właściwy metraż i dodała, że nie rozumie po co przyszłam. A mi chodzi po prostu o to, żeby żyć w ludzkich warunkach, żeby mieć ciepło, sucho, a po pracy móc odpocząć we własnym pokoju i skorzystać z łazienki, której tutaj nie ma.
Pani Agnieszka pracuje od lat w szkole w Nowej Iwicznej w charakterze pomocy nauczyciela. Zarabia 1900 zł miesięcznie. Mieszkająca z nią mama ma 700 zł emerytury.
– To jest cały nasz dochód. Tata nie otrzymuje żadnych świadczeń emerytalnych – dodaje kobieta.
– Czasami ima się dorywczych prac. Z kolei brat wszedł w konflikt z prawem i obecnie przebywa w zakładzie karnym. Jak wróci, nie będzie nawet gdzie wstawić dla niego łóżka.

Mieszkanie dla męża

Pani Agnieszka od 1999 roku starała się o większe mieszkanie z mężem. Kilka lat temu ich małżeństwo się jednak rozpadło.
– Mimo to on mieszkanie od gminy otrzymał ponad rok temu. Teraz żyje tam razem ze swoją konkubiną – nie kryje swego żalu kobieta. – Ja, „w nagrodę” w 2013 roku zostałam skreślona z listy oczekujących, o czym nawet nie wiedziałam. Tę smutną wiadomość otrzymałam dopiero kilkanaście dni temu. Okazuje się, że nie mogę liczyć na lokal o wyższym standardzie, bo się rozwiodłam...
Zdesperowana kobieta pokazuje nam zakamarki mieszkania: zalany przez sąsiada sufit oraz czający się za łóżkiem i szafkami grzyb. Twierdzi, że nie rozumie, dlaczego gmina odmawia jej rodzinie zamiany lokalu.

Długa kolejka oczekujących

Jak poinformowała nas Urszula Mikułowska z wydziału polityki mieszkaniowej gminy Piaseczno, w tej chwili na liście oczekujących na gminne lokale jest ponad 170 osób. Ponadto na zrealizowanie oczekuje około 30 wyroków sądowych o eksmisję, a 60 lokali będących w zasobach gminy, ze względu na zły stan techniczny, jest do pilnego przekwaterowania.
– Lokal przy ulicy Czajewicza, zajmowany przez tą panią spełnia wymogi dotyczące przysługiwanej powierzchni mieszkalnej dla czteroosobowej rodziny – informuje Urszula Mikułowska. Jeśli chodzi o stan mieszkania, to gmina uważa go za dobry, bazując na przeglądach przeprowadzanych w lipcu 2013 oraz w 2014 roku.
– Najemca zobowiązany jest utrzymywać lokal we właściwym stanie technicznym i higieniczno-sanitarnym. Najemcę obciąża też naprawa i konserwacja zajmowanego lokalu – dodaje Urszula Mikułowska.

Tomasz Wojciuk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17006
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Mieszkania komunalne w Gminie Piaseczno

Postautor: iza » sob sty 12, 2019 8:08 pm

Obrazek

Bloki komunalne przy Świętojańskiej czekają na lokatorów. Budynki komunalne przy ulicy Świętojańskiej i Jerozolimskiej są już praktycznie gotowe. W tej chwili trwają odbiory. Zamknięta jest już lista osób, które trafią do nowych mieszkań.

W budynku przy ul. Świętojańskiej znajduje się 49 lokali, w sąsiadującym z nim bloku przy ul. Jerozolimskiej jest kolejnych 20 mieszkań. Przebiegająca z problemami budowa domów kosztowała gminę ponad 11 mln zł. Teraz inwestycja została już zakończona. Ponadto przy Świętojańskiej pojawił się duży parking dla samochodów i nowe nasadzenia. Kto trafi do nowych lokali? W większości będą to osoby, które zostały wykwaterowane z innych nieruchomości znajdujących się w zasobie gminy, których stan techniczny – delikatnie mówiąc – pozostawiał wiele do życzenia. Chodzi tu o budynki przy ul. Nadarzyńskiej, Puławskiej 20, Kościuszki 15 i 17 czy placu Piłsudskiego. Większość z nich zostanie rozebranych.

– Nowe bloki zostaną zakwaterowane w lutym po zakończeniu odbiorów technicznych – informuje radny Łukasz Kamiński. https://piasecznonews.pl/bloki-komunaln ... lokatorow/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mieszkania komunalne w Piasecznie

Postautor: lucja » wt sty 29, 2019 7:47 pm

Lokatorzy wprowadzają się do mieszkań komunalnych przy Świętojańskiej i Jerozolimskiej. Do wybudowanych przez gminę 69 lokali mieszkalnych wprowadzi się w sumie około 200 osób. Większość z nich odebrało już klucze.

– Jeden budynek jest już zakwaterowany w trzech czwartych, a drugi w połowie – poinformował nas kilka dni temu burmistrz Daniel Putkiewicz. – Mieszkania są wykończone, trzeba je tylko umeblować.

W wybudowanych przez gminę blokach, które kosztowały łącznie 11 mln zł, znajdują się mieszkania o metrażu od 28 m kw. do 56 m kw. Przydzielając lokatorów do nowych budynków zastosowano tzw. system rotacyjny – klucze otrzymały osoby, które sumiennie płaciły czynsz w zajmowanych wcześniej lokalach, nie zalegały z opłatami i nie niszczyły powierzonego im mienia. Odnosi się to oczywiście do osób, które zamieszkiwały wcześniej gminne lokale będące w niższym standardzie, które – ze względu na zły stan techniczny – musiały zostać wyłączone z użytkowania. Jednak przy Świętojańskiej i Jerozolimskiej zamieszkają także osoby, które straciły mieszkania z przyczyn losowych, mają niskie dochody czy mieszkają w gminnych budynkach znajdujących się na obszarach przeznaczonych do rewitalizacji (rejon ul. Nadarzyńskiej czy placu Piłsudskiego).

W tej chwili na przyznanie gminnego lokalu czeka około 450 osób, z czego ponad 100 osób ma wyroki sądowe z prawem do lokalu socjalnego.
– Obecnie szukamy lokalizacji na budowę kolejnego budynku komunalnego, który będzie budowany w następnych latach – dodaje burmistrz Putkiewicz. https://piasecznonews.pl/lokatorzy-wpro ... olimskiej/
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości

cron