Ulica Lipowa w Głoskowie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Ulica Lipowa w Głoskowie

Postautor: iTV Piaseczno News » czw cze 20, 2013 7:38 pm

Obrazek

Interwencja. Ulica Lipowa w Głoskowie http://www.itvpiaseczno.pl/rozne,1,1.4,1422
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ulica Lipowa w Głoskowie

Postautor: Martin » czw lip 11, 2013 10:13 pm

Obrazek

Spotkanie mieszkańców z okolic ulicy Lipowej ze starostą http://piotrkandyba.blogspot.com/2013/07/spotkanie-mieszkancow-z-okolic-ulicy.html

W dniu 9 lipca 2013 roku w Głoskowie o godz. 18 odbyło się spotkanie ze starostą w sprawie budowy chodnika przy ulicy Lipowej. Jest on bardzo potrzebny ze względów bezpieczeństwa uczęszczających tą droga dzieci do szkoły oraz pozostałych mieszkańców, którzy ryzykują zdrowiem i życiem. Po zebraniu ponad 1000 podpisów przez mieszkańców kilku miejscowości, sytuacja stała się poważna. Na spotkanie przybył starosta. Wraz z Wojciechem Ołdakowskim złożymy wniosek o umieszczenie w przyszłorocznym budżecie inwestycji w chodnik na Lipowej. Radni gminni Dorota Kłos i Mariusz Słowik złożą wniosek do burmistrza o współfinansowanie tego przedsięwzięcia przez Gminę. Być może mieszkańcy założą komitet, który będzie zbierał pieniądze na chodnik. Cel: projekt chodnika na Lipowej do końca tego roku, inwestycja ma powstać w 2014.

Obrazek
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12647
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ulica Lipowa w Głoskowie

Postautor: Redakcja » śr wrz 04, 2013 10:00 am

Spotkanie mieszkańców ul. Lipowej ze starostą i wiceburmistrzową http://www.youtube.com/watch?v=zJeTGbkIzhI

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Mieszkańcy wygrali chodnik

Postautor: Beata » czw kwie 17, 2014 7:05 pm

Obrazek

Gmina i powiat zrzucą się na projekt inwestycji. Ulicą Lipową w Głoskowie porusza się wielu pieszych. Droga prowadzi bowiem do szkoły, przedszkola i przychodni. Pobocza praktycznie nie ma, a ruch samochodowy jest spory. Mieszkańcy proszą o budowę chodnika od lat. Kilka wypadków z udziałem przechodniów, na szczęście niegroźnych, zmobilizowało społeczność do zintensyfikowania nacisków na lokalne władze.

Wiosną ubiegłego roku pod apelem o budowę chodnika podpisało się ponad 1000 osób. Mieszkańcy zaangażowali w sprawę radnych, zarówno gminy, jak i powiatu (droga jest powiatowa). Na lipcowym spotkaniu z przedstawicielami obu samorządów starosta Jan Dąbek obiecał wpisać projekt inwestycji do budżetu powiatu na 2014 rok, jeżeli gmina pokryje połowę kosztów (50 tys. zł).

Porozumienie osiągnięto. W gminnym budżecie odpowiedni zapis znalazł się w grudniu.

Powiat natomiast wpisał projekt budowy chodnika do swojego planu finansowego w ostatni czwartek. – Cieszymy się, że zrobiono pierwszy krok. Teraz będziemy pilnować, żeby projekt został zrealizowany – mówi jedna z inicjatorek akcji zbierania podpisów.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2891
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

(Nie)bezpieczna droga do szkoły w Głoskowie

Postautor: Beata » pt lip 24, 2015 7:39 am

Do 30 września ma powstać chodnik wzdłuż ul. Lipowej w Głoskowie. Niestety nie na całej długości. – Trwa uzupełnianie ofert przetargowych. W najbliższej przyszłości podpiszemy umowę z wykonawcą – podaje Ksawery Gut, członek zarządu powiatu.

Projekt obejmuje budowę chodnika na odcinku 600 metrów. Tyle że... akurat bliżej szkoły i przedszkola piesi nadal będą zmuszeni korzystać z wąskiego pobocza. – Na razie tylko na tyle mamy środki – wyjaśnia Gut.

Reprezentująca Głosków w radzie gminy Dorota Kłos dowiedziała się o zakresie inwestycji od dziennikarki „Nad Wisłą”. – To chyba jakieś nieporozumienie – skomentowała, dodając: – Będę tę sprawę wyjaśniać ze starostą.

Powiat i gmina zarezerwowały na budowę po 200 tys. zł.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA
http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4482
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mieszkańcy Głoskowa doczekali się chodnika przy ulicy Lipowe

Postautor: Filip » czw sty 14, 2016 8:01 pm

Obrazek

Mieszkańcy Głoskowa doczekali się chodnika przy ulicy Lipowej i to na całej jej długości.

Starania o budowę chodnika trwały kilka lat. Sam Głosków oraz okoliczne wsie coraz bardziej się rozbudowuje, a tym samym zwiększył się ruch samochodowy na jednej z dwóch głównych ulic Głoskowa. Pozbawioną nawet pobocza drogą tymczasem poruszało się sporo pieszych. Prowadzi ona bowiem do szkoły, przedszkola i przychodni. Wiosną 2013 roku grupa mieszkańców Głoskowa podjęła inicjatywę, której efektem było zebranie ponad tysiąca podpisów pod petycją do władz powiatu i gminy o podjęcie wspólnych działań w celu zbudowania chodnika przy ul. Lipowej. Starostwo, któremu podlega droga, tradycyjnie zasłaniało się brakiem pieniędzy na tę inwestycję. W sierpniu 2013 roku ówczesny starosta Jan Dąbek oświadczył jednak, że jeśli gmina zapewni pokrycie połowy kosztów projektu, to zadanie takie może trafić do projektu budżetu na 2014 rok. Samorządy porozumiały się w tej sprawie dopiero wiosną 2014 roku. Gmina dała powiatowi 50 tys. złotych na projekt z zastrzeżeniem, że realizacja ma się odbyć jeszcze w 2014 roku.

Nie udało się przez lata, udało się w 4 miesiące

Budową chodnika zajęły się jednak dopiero nowe władze powiatu kilka miesięcy temu. W pierwszym etapie we wrześniu ubiegłego roku wykonane zostało 600 m chodnika od torów kolejki wąskotorowej w kierunku centrum wsi. Starosta Wojciech Ołdakowski (prywatnie mieszkaniec Głoskowa, zaangażowany w sprawę jeszcze w poprzedniej kadencji jako radny) uspokajał wówczas, że chodnik powstanie na całej długości ulicy.
– Jeśli uda się zaoszczędzić pieniądze, w tym roku dociągniemy chodnik aż do ul. Łąkowej – mówił we wrześniu Ołdakowski.
Ostatni, najbardziej newralgiczny odcinek (zakręt, przystanek autobusowy), miał czekać do nowego roku, ze względu na konieczność przebudowania mostku nad niewielkim strumieniem.
– Droga jest w tym miejscu zbyt wąska i konieczna jest przebudowa mostu – wyjaśniał starosta. Tymczasem wszystkie prace udało się wykonać jeszcze przed zakończeniem 2015 roku. Za blisko dwukilometrowy odcinek chodnika i przebudowę mostu powiat zapłacił 1,2 miliona złotych, w tym 200 tys. dotacji gminnej.
– Jak widać inwestycje nie są już realizowane pod warunkiem finansowania 50 na 50 przez gminy – mówi odpowiadający za inwestycje członek zarządu powiatu Ksawery Gut. – Umiemy sami zadbać o swoje, mimo iż płacimy to samo janosikowe, którym zawsze się tłumaczył pan Dąbek.

JOANNA FERLIAN http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -planowano
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Ulica Lipowa w Głoskowie

Postautor: Ireneusz » wt wrz 27, 2016 9:01 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość