PARKING PRZY PKP PIASECZNO

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

PARKING PRZY PKP PIASECZNO

Postautor: Filipek » wt cze 21, 2011 4:41 pm

.... doskonałe miejsce to była bocznica wąskotorówki przy PKP. Teren i miejsce doskonałe. Trochę porządku, wycinka samosiejek, wyrównanie terenu, i będziemy szczęśliwi, nikomu już nie zastawimy wjazdu, nie będziemy karani za złe parkowanie.
Filipek
 
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 21, 2011 12:23 pm

PARKING przy PKP dla południowego Piaseczna

Postautor: malarczyk » śr cze 22, 2011 2:08 pm

Jest tylko jeden problem. Bocznica kolejki wąskotorowej jest w gestii Konserwatora Zabytków.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

PARKING przy PKP dla południowego Piaseczna

Postautor: Kucyk » śr cze 22, 2011 2:17 pm

Raczej problem tkwi w innym miejscu. Stworzenie przez Gminę parkingu dobrej jakości to inwestycja (nie mówię o prowizorkach typu pan Henio wywali trochę gruzu, pan Genio ma klika starych płyt betonowych, a Wiesiek, Stasiek i Mirek, którzy mają do odpracowania mandaty, całość wyrównają). A jak można inwestować w działkę która jest własnością PKP i prawdopodobnie nie zostanie przekazana z resztą majątku kolei Grójeckiej? Na to nikt nie pójdzie, choć de facto gmina dwa lata temu zrobiła tam trochę porządku, wycięła samosiejki, wyrównała teren, i niektórzy są szczęśliwi.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

PARKING przy PKP dla południowego Piaseczna

Postautor: malarczyk » pt cze 24, 2011 3:43 pm

Był plan stworzenia tymczasowego parkingu na działce przy ul. Chełmońskiego lecz niestety część mieszkańców miała zastrzeżenia i na sesji pomysł upadł.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

PARKING przy PKP dla południowego Piaseczna

Postautor: Filipek » czw cze 30, 2011 12:42 pm

... odcinek od ul. Sienkiewicza/ Stołeczna do wejścia kładką na perony ! ? Stacja LPG podlega Konserwatorowi Zabytków. ? :twisted: :roll: Problemem mogą być legowiska chrząszczy w spróchniałych podkładach kolejowych , gniazda much robacznic żerujący w cuchnących odpadach śmieciowych, którymi to dobrzy ludzie dokarmiają je idąc na stację . :cry: :lol:
Filipek
 
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 21, 2011 12:23 pm

Postautor: Kucyk » czw cze 30, 2011 2:28 pm

Stacja LPG dzierżawi część działki nr ew. 1/4 obr. 37 miasta Piaseczno od użytkownika: PKP NZ Warszawa. Działka ta (cały teren stacji Piaseczno Przeładunkowa) wchodząca w skład układu przestrzennego GrKD raczej nie będzie przekazana z PKP samorządowi, więc dlatego nikt nie chce tam ładować gminnej kasiory.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Parking obok dworca PKP Piaseczno

Postautor: Filip » pt lut 12, 2016 10:43 pm

Obrazek

Pierwszy miejski wielopoziomowy parking powstanie obok dworca PKP Piaseczno – zakładają władze. Samorząd zarezerwował milion złotych na tegoroczne przygotowania do inwestycji. Jesienią gmina zamierza wystąpić o fundusze unijne na budowę obiektu. Na ich uzyskanie ma spore szanse. Dla aglomeracji warszawskiej wydzielono bowiem specjalną pulę pieniędzy z Unii Europejskiej, między innymi na powstawanie miejsc, w których kierowcy będą mogli zostawić auto i przesiąść się do pociągu lub komunikacji miejskiej. Jeżeli Piaseczno otrzyma dotację, obiekt wyrośnie w przyszłym roku.

– Według koncepcji architektów parking u zbiegu ulic Dworcowej i Sienkiewicza ma posiadać pięć kondygnacji z 436 miejscami postojowymi – informuje Małgorzata Idaczek z Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. Na parterze budynku będzie także około 50 stojaków na rowery.

Wedle planów włodarzy parking wielopoziomowy przy dworcu nie będzie ostatnim w centrum miasta. Ponieważ trzeba rozwiązać równie duże problemy z brakiem miejsc postojowych w otoczeniu rynku.

Radni od kilku lat rozmawiają o ustawieniu parkomatów przy ulicach centrum miasta. Miałyby one zwiększyć rotację na miejscach parkingowych przy sklepach, restauracjach i urzędach. Ostatni raz nad ustanowieniem strefy płatnego parkowania rajcy zastanawiali się w czwartek na posiedzeniu Komisji Prawa, Handlu i Porządku Publicznego. Ostatecznie doszli do wniosku, że zanim staną parkomaty, trzeba zapewnić dużo więcej niż obecnie miejsc postojowych w centrum dla osób, które muszą zostawić samochód na kilka godzin, na czas pracy.

Stąd koncepcja budowy parkingu wielopoziomowego między ulicami Sierakowskiego i Zgoda, obok urzędu gminy. W przypadku tej inwestycji jednak żadne terminy na razie nie padają.

Piotr Chmielewski
http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4988

Tak obecnie wygląda parking przy dworcu kolejowym w Piasecznie (fot. pc):

Obrazek
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Kiedy P+R w Piasecznie?

Postautor: Ireneusz » śr gru 14, 2016 10:56 pm

Obrazek

Urząd Miasta St. Warszawy ogłosił w zeszłym tygodniu, że wybrano 13 projektów parkingów w podwarszawskich gminach, które będą finansowane z funduszy europejskich. Wśród nich nie ma Piaseczna.

Parkingi w metropolii warszawskiej mają powstać głównie przy przystankach transportu zbiorowego, w tym przy dworcach. Gmina Piaseczno jest w posiadaniu wstępnych koncepcji i wizualizacji parkingów przy Dworcowej. Czemu więc nie ma go wśród tych 13 wybranych projektów?

- W 2016 r. na ogłoszony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego konkurs dot. budowy parkingów P+R w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, Gmina Piaseczno nie składała wniosku o dofinansowanie z uwagi na brak kompletnej dokumentacji dotyczącej zadania – mówi nam Łukasz Wyleziński z Biura Promocji UMiG. - W 2017 r. planowane są kolejne nabory na tego typu działania, w ramach których Gmina Piaseczno planuje aplikować o dofinansowanie – dodaje Łukasz Wyleziński.

Co dokładnie oznacza brak kompletnej dokumentacji?

- Skompletowanie dokumentów komplikuje inwestycja PKP PLK, które realizuje swój projekt częściowo na działkach przewidzianych pod budowę parkingów. Gmina gotowa jest przejąć lokatorów z budynków PKP, których usunięcie konieczne byłoby w momencie realizacji inwestycji. Czekamy więc na udostępnienie gruntów. Parkingu P+R ma sens jeśli zaprojektowany jest na co najmniej 250 pojazdów – tłumaczy nam Łukasz Wyleziński.

Faktycznie, Urząd Miasta St. Warszawy planuje kolejne nabory. Stolicy na parkingach zależy, bo oczywiste jest, że będzie do niej wówczas wjeżdżać mniej samochodów.

- Plany zakładają, że łącznie będą 74 parkingi z niemal 10 tys. miejsc parkingowych. W lutym 2017 roku przewidywany jest konkurs na kwotę 6 mln euro – czytamy w komunikacie UM Warszawa. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... piasecznie
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

PARKING PRZY PKP PIASECZNO

Postautor: Filip » pn sty 23, 2017 1:40 pm

Obrazek

Parking przy Dworcowej tylko na papierze? Władze Piaseczna chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i w rejonie dworca kolejowego wybudować parking wielopoziomowy. Jednak głosy o tej inwestycji w ostatnim czasie przycichły.

Gmina już w ubiegłym roku opracowała koncepcję architektoniczną nowego parkingu. Obiekt ma powstać u zbiegu ulic Sienkiewicza i Dworcowej. Dodatkowo przygotowano również koncepcje zamienną. Piaseczyński magistrat nie ma tu jednak wolnej ręki i swoje wizje musi konsultować z kolejarzami. PKP Polskie Linie Kolejowe, które są właścicielem działki, na której ma powstać parking zatwierdziły koncepcje.

Pojawia się jednak pytanie co się dzieje z tą inwestycją. – Gmina Piaseczno prowadzi z PKP rozmowy dotyczące długoletniej dzierżawy wspomnianej działki przy dworcu. Umowa dzierżawy umożliwi gminie uzyskanie pozwolenia na budowę parkingu – wyjaśnia Anna Grzejszczyk z Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

Okazuje się, że właśnie brak tych dokumentów sprawił, że gmina nie ubiegała się o dodatkowe środki na budowę parkingu, które były rozdawane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Nie jest to jednak problem, bowiem piaseczyńscy włodarze chcą zgłosić się do kolejnego przyszłorocznego naboru.

Jak ma wyglądać parking? Będzie to budynek garażowy w otwartej formie. Na sześciu kondygnacjach znajdą się 532 miejsca postojowe dla samochodów i 90 dla rowerów.

Na pytania dotyczące kosztów oraz wstępnego terminu budowy parkingu odpowiedzi nie otrzymaliśmy. W wieloletniej prognozie finansowej Piaseczna na lata 2017 – 2020 znaleźliśmy jedynie zapis: Projekt parkingu w Piasecznie (poprawa infrastruktury) rozpisany na lata 2017 – 2018 na łączna kwotę 150 tys zł (186 tys. zł dla całego zadania). [wiadomosci.wprpiaseczno.pl]
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Parkuj i Jedź przy stacji PKP w Piasecznie

Postautor: Filip » śr lip 19, 2017 5:52 pm

Obrazek

Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego na budowę parkingu wielopoziomowego Parkuj i Jedź przy stacji PKP w Piasecznie.

Program funkcjonalno-użytkowy i dokumentacja wykonana w ramach zamówienia będą podstawą do ogłoszenia przetargu w trybie „projektuj i buduj” na realizację wielopoziomowego parkingu przy stacji PKP. Wykonawca programu funkcjonalno-użytkowego ma się opierać na istniejącej koncepcji zamiennej stworzonej przez pracownię projektową PDV Architekci, Studio Dwa z Piaseczna. Wykonawca będzie miał 4 miesiące od dnia podpisania umowy na zrealizowanie zamówienia. Termin składania ofert to 26 lipca br.

Parking spóźniony o wiele lat

Parking w tym miejscu Piaseczna jest potrzebny od wielu lat. Z analizy możliwości rozwoju systemów parkingów „Parkuj i Jedź” dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego do roku 2023, wykonanej przez Collect Consulting dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych metropolii warszawskiej, wynika, że duży parking w okolicy dworca to konieczność.
– W 10 minut samochodem dotrze do parkingu 66 111 mieszkańców. Natomiast w obszarze 5 min jazdy samochodem od planowanego parkingu mieszka 37 467 osób – czytamy w analizie.

Parking będzie miał 5 kondygnacji nadziemnych, 532 miejsca parkingowe, w tym 13 dla osób niepełnosprawnych. Zostało także przewidzianych 90 miejsc postojowych dla rowerów. Do obsługi komunikacyjnej pieszych powstaną dwie klatki schodowe oraz winda.

Parking znajdować się będzie na rogu ul. Dworcowej i Sienkiewicza. Stoi tam pomnik przyrody, modrzew europejski, jednak pracownia PDV uwzględniła go w swojej koncepcji i budynek parkingu „omija” drzewo.

PKP się zgadza

Gmina posiada zgodę na dysponowanie terenem budowlanym wydaną przez PKP SA, właściciela terenu. Koncepcja natomiast została uzgodniona ze spółką PKP PLK SA, która zarządza torami i peronami.

W miejscu, gdzie powstanie parking, stoją budynki PKP, w których wciąż mieszkają ludzie.
– Gmina gotowa jest przejąć lokatorów z budynków PKP, których usunięcie konieczne byłoby w momencie realizacji inwestycji – mówił nam w grudniu Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji Gminy.

Rozpoczęcie robót budowlanych będzie możliwe, dopiero kiedy PKP PLK zakończy inwestycję modernizacji linii kolejowej nr 8 na tym odcinku. To jednak powinno nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy. Gmina Piaseczno zamierza ubiegać się o dofinansowanie z UE w ramach konkursu dotyczącego budowy parkingów P+R w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W pierwszym konkursie wybrano 13 projektów, jednak docelowo w ramach ZIT na terenie metropolii warszawskiej mają powstać 74 parkingi. W pierwszym konkursie gmina jednak nie mogła wziąć udziału ze względu na trwającą modernizację linii kolejowej. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... blizej-p-r
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

PARKING PRZY PKP PIASECZNO

Postautor: Kacperek » ndz mar 11, 2018 10:07 am

Obrazek

Trwają rozmowy w sprawie parkingów przy dworcu PKP w Piasecznie. Gmina konsultuje ze spółkami PKP zmiany w planie miejscowym oraz równolegle prowadzi rozmowy w sprawie dzierżawy, a docelowo pozyskania na własność terenów pod wielopoziomowe parkingi.

Dwa wielopoziomowe parkingi na kilkaset samochodów miałyby powstać w rejonie ulicy Dworcowej, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP. Mówi się o nich co najmniej od 5 lat, mimo to do tej pory nie widać konkretów.

– Na razie nie wiadomo kiedy parkingi powstaną, prowadzimy w tej sprawie rozmowy – przyznaje wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Na razie gmina zagospodarowała na tymczasowe parkingi kilka działek, znajdujących się naprzeciwko budynku dworca. Nowe miejsca będzie można wydzielić także, gdy zakończy się remont linii kolejowej i firma Trakcja opuści plac budowy, co stanie się prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy. http://piasecznonews.pl/trwaja-rozmowy- ... worcu-pkp/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

PARKING PRZY PKP PIASECZNO

Postautor: Kacperek » pt cze 01, 2018 6:08 pm

Obrazek

Piesi cierpią po wyjściu z dworca. Brakuje chodników! Mieszkańcy sygnalizują, że nie ma możliwości bezpiecznego przejścia od dworca PKP w dół ulicą Dworcową. Ma się to jednak zmienić, bo gmina planuje remont drogi.

– Próba opuszczenia dworca w kierunku kościoła wiąże się ze sporym ryzykiem, bo gmina zapomniała zrobić na górnym odcinku Dworcowej chodniki – uważa Wojciech Podedworny. – Wielokrotnie byłem świadkiem desperackich prób przedostania się pieszych na upragniony chodnik, który znajduje się nieco niżej. Samochody jeżdżą tam naprawdę szybko. Ponadto okolice dworca wiecznie są zastawione parkującymi autami, między którymi trzeba się po prostu przeciskać.

Po naszej interwencji, gmina obiecała zastanowić się nad rozwiązaniami podnoszącymi bezpieczeństwo pieszych w rejonie dworca.

– Szykujemy też przebudowę Dworcowej, od ul. Sienkiewicz do Jana Pawła II wraz z mostem nad Kanałem Piaseczyńskim i parkingami przy PKP – zdradza Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Piaseczna. – Do 15 października chcemy uzyskać zgodę na realizację tego zadania. Procedura przetargowa i wykonanie drogi najprawdopodobniej odbędzie się już w przyszłym roku. http://piasecznonews.pl/piesi-cierpia-p ... chodnikow/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

PARKING PRZY PKP PIASECZNO

Postautor: Kacperek » ndz mar 24, 2019 12:34 pm

Obrazek

Podczas wyborów samorządowych, burmistrz Daniel Putkiewicz wśród swoich celów na pięcioletnią kadencję zapowiadał: „uporządkowanie otoczenia dworca PKP”. Po tym hasłem została ukryta budowa nowych miejsc parkingowych, o co od dawna zabiegają mieszkańcy Piaseczna. Po 100 dniach od wyboru na urząd burmistrza, na VII sesji Rady Miejskiej w Piasecznie, została ogłoszona wizja uporządkowania przydworcowego terenu i budowa nowych miejsc parkingowych, co z pewnością ucieszy wielu mieszkańców.

Stacja przeładunkowa

Dawna stacja przeładunkowa Kolei Wąskotorowej to teren znajdujący się wzdłuż ul. Władysława Reymonta, od kładki kolejowej nad stacją PKP Piaseczno do ul. Sienkiewicza. Tym terenem i budową w tym miejscu, nowych miejsc parkingowych jest zainteresowany piaseczyński magistrat.

– Chcemy uzyskać od PKP grunty po zachodniej stronie dworca kolejowego w Piasecznie. Chcemy uporządkować ten teren i zlokalizować więcej miejsc parkingowych dla samochodów i rowerów. Jest to duży obszar ze stacją przeładunkową w kierunku ul. Orężnej.

Po drugiej stronie stacji, mamy ul. Torową. Ten teren także chcemy wykorzystać na miejsca parkingowe i postojowe przy dworcu PKP Piaseczno.

Kolejny obszar, który jest w naszym zainteresowaniu, to jest obszar w stronę ul. Sienkiewicza, między dworcem PKP a ulicą. Tam mamy koncepcję budowy wielopoziomowego parkingu. Nie wiem, kiedy będzie gotowi z tą inwestycją, jeżeli chodzi o koszty. Chcemy ten teren dostać od PKP – prezentował na sesji, plan budowy parkingów wokół dworca PKP Piaseczno, burmistrz Daniel Putkiewicz.

Kolejne konkrety

Dosłownie po tygodniu, podczas internetowego spotkania z mieszkańcami na portalu społecznościowym Facebook, burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował, że w ciągu kilku dni, gmina Piaseczno powinna otrzymać grunty, aby móc wykonać nowe miejsca parkingowe wzdłuż ul. Władysława Reymonta.

– Czekamy na przekazanie gruntów. Mamy zarezerwowane pieniądze, mamy podpisaną umowę na dzierżawę. Jesteśmy gotowi na wykonanie tych miejsc parkingowych i uporządkowanie terenu. Czekamy na wydanie gruntu. W ciągu kilku dni powinniśmy te grunty uzyskać – mówił podczas Facebook Live, burmistrz Daniel Putkiewicz.

– Mogę dodać, że mówimy o parkingach, które możemy zrealizować po zachodniej stronie torów. Od wejścia na kładkę kolejową do ul. Sienkiewicza. To będzie pierwszy teren, który będzie utwardzony i przygotowany do parkowania dla samochodów – dodawał wiceburmistrz Robert Widz.

Gmina Piaseczno zaczęła przygotowania do uruchomienia tymczasowych miejsc postojowych i parkingowych wokół dworca. Docelowo ma zostać uruchomiony wielopoziomowy parking, który ma stanąć na terenie, od budynku dworca PKP Piaseczno w kierunku ul. Sienkiewicza. Jednak wiele w tej sprawie będzie zależeć od PKP i negocjacji, które obecnie są w toku.

Autor: Kamil Myszyński https://wirtualnepiaseczno.pl/piaseczno ... arkingowa/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Co dalej z wielopoziomowym parkingiem przy dworcu?

Postautor: iza » czw lip 18, 2019 10:15 am

Obrazek

Podczas wycieczki po Centrum Edukacyjno-Multimedialnym można było obejrzeć plansze z planowanymi przez gminę inwestycjami, w tym wielopoziomowym parkingiem przy ul. Dworcowej. Zapytaliśmy burmistrza, kiedy koncepcja budowy parkingu doczeka się realizacji.

– Na razie gmina nie posiada własności gruntu pod tę inwestycję – poinformowała nas Małgorzata Idaczek z gminnego biura promocji. Burmistrz Daniel Putkiewicz twierdzi, że gmina koncentruje się obecnie na pozyskaniu terenów pod parkingi jednopoziomowe. Chodzi m.in. o miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Towarowej.

– Oczywiście plany budowy parkingu wielopoziomowego nadal są aktualne, nie rezygnujemy z tego pomysłu – zapewnia Daniel Putkiewicz. – Jednak może to być dłuższy proces. Najpierw na tym gruncie musi uwłaszczyć się PKP. Potem musi podzielić działkę, a dopiero następnie zaoferować wydzieloną z niej część gminie. To może trochę potrwać.

Wszystko wskazuje więc na to, że póki co gmina będzie starała się tworzyć miejsca parkingowe w innych lokalizacjach. Oprócz Towarowej cały czas trwają uzgodnienia dotyczące ulicy Dworcowej. Plac przed dworcem PKP ma zostać wkrótce przebudowany, pojawią się tam też nowe miejsca parkingowe. Gmina chce także uporządkować obszar po drugiej stronie torów (w rejonie ulic Chełmońskiego i Reja), gdzie również można będzie parkować samochody.

– Koncentrujemy się na tym, aby zrobić to jak najszybciej – podkreśla burmistrz Putkiewicz. https://piasecznonews.pl/co-dalej-z-wie ... zy-dworcu/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Parking przy PKP Piaseczno

Postautor: Redakcja » czw lip 25, 2019 1:28 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość