Strona 1 z 14

Piaseczno: zobacz jak remontują drogi w gminie Piaseczno

Post: ndz maja 06, 2007 4:51 pm
autor: Martin
Od prawie pół roku możemy oglądać przepięknie wyremontowaną ulicę Fabryczną w Piasecznie, na odcinku pomiędzy ulicą Powstańców Warszawy a Wojska Polskiego. Jest jeden mały szczegół: zmodernizowano ulicę Fabryczną, ale pozostawiono kilkudziesięciu metrowy odcinek zwykłej drogi gruntowej... (...)

czytaj więcej: Ulica Fabryczna
+
zobacz: zdjęcia ulicy Fabrycznej w Piasecznie

Post: ndz maja 06, 2007 5:56 pm
autor: Jakub
Byłem święcie przekonany, że przerwali remont ulicy Fabrycznej na zimę. Zaskoczyła mnie ta informacja. Co do słupa pozostawionego na ulicy to gratuluje remontującym i gminie pomysłowości. Nie ma co dzięki tej latarnii pozostawionej na ulicy są oryginalni :lol:

Post: pn maja 07, 2007 8:50 am
autor: Martin
Ulica Fabryczna to porażka obecnych władz w Gminie Piaseczno. Wielka inwestycja, którą zbudowali do połowy i pozostawili pozostałą część na pastwę losu. Bardzo często tamtędy przechodzę i za każdym razem szlag mnie trafia jak widzę tak pozostawioną drogę - o znaku pozostawionym prawie na środku drogi już nie wspominam, bo to nadaje się do jakiegoś programu satyrycznego, ale już nie chce kompletnie ośmieszać władz Piaseczna i ich inwestycji. Mam nadzieję, że ktoś z nich przeczyta tą informację i dokończa modernizację ulicy Fabrycznej.

Post: pn maja 07, 2007 1:13 pm
autor: Jankes
Rewelacyjne fotki Martin. Brawo dla Gminy Piaseczno za udaną inwestycję i w pełni wyremontowaną ulicę. Oby więcej takich inwestycji w Piasecznie, to będziecie mieli przepiękne miasto ;)

Błahahahahaha :lol:

Post: pn maja 07, 2007 2:25 pm
autor: kameleon
Bardzo pomysłowi są urzędnicy gminy, którzy odpowiadają za inwestycję modernizację tej ulicy w Piasecznie. Może liczą, że ktoś na własną rękę dokończy budowę tej ulicy :lol:

Post: pn maja 07, 2007 8:53 pm
autor: Jakub
Przeszedłem się dzisiaj na Fabryczną, żeby zobaczyć ten słup na własne oczy. Byłem w szoku jak go zobaczyłem na żywo na ulicy... Pozostawię to bez komentarza, bo poleciałoby trochę nie miłych słów o tym co myślę o tej inwestycji gminy Piaseczno.

Post: wt maja 08, 2007 8:53 am
autor: Loonna
Tego się nawet nie da skomentować... wielkie brawa za wyobraźnię...

Post: wt maja 08, 2007 10:29 pm
autor: Jakub
Loonna pisze:wielkie brawa za wyobraźnię

A tak radni gminy Piaseczno mają bardzo bujną wyobraźnię. Do roboty Radni Piaseczna, bo wstyd na całą Polskę, że w Piasecznie mamy takie ulice objęte inwestycjami na rok 2007 ;)

Post: wt maja 08, 2007 11:27 pm
autor: Jakub
Znalazłem w internecie informacje o przetargu na modernizację ulicy Fabrycznej:
http://www.przetargi.egospodarka.pl/61649_budowa-ulicy-Fabrycznej_2006_2.html

Piaseczno: Budowa ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Powstańców Warszawy do ulicy Wojska Polskiego o długości 383,57 w Piasecznie.

Szacunkowa wartość całkowita (bez VAT): 340714,29 EUR

Krótki opis: Zakres zleconych do wykonania prac zawarto w opisie przedmiotu zamówienia i obejmuje budowę ulicy o nawierzchni z kostki brukowej, z obustronnym chodnikiem, wjazdami bramowymi, zatokami postojowymi. Roboty towarzyszące stanowi przebudowa wodociągu, kanalizacja sanitarna, deszczowa, przyłącze gazowe do budynku wielorodzinnego, a także przebudowa linii NN, budowa oświetlenia ulicznego i przebudowa urządzeń telekomunikacyjnych.

Nazwa i adres wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
Fal-Bruk B.B.Z. Falenta Spółka Jawna, ul.Sarabandy 42, 02-868 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 6439246.
1.2) Informacja o cenie wybranej oferty oraz o nie podlegających odrzuceniu ofertach z najniższą i najwyższą ceną (bez VAT):
Cena: 1124581.80 Oferta z najniższą ceną: 1124581.80 / oferta z najwyższą ceną: 1763472.50 Waluta: PLN

Post: śr maja 09, 2007 8:45 am
autor: Martin
Jakub pisze:Nazwa i adres wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
Fal-Bruk B.B.Z. Falenta Spółka Jawna, ul.Sarabandy 42, 02-868 Warszawa

No to już wiemy kto zostawił prawie na środku wjazdu na ulicę Fabryczną - słup oświetleniowy. Według mnie to ta firma powinna zdemontować ten słup, a nie pozostawili go na pastwę losu.

Co do wykończenia (zrobiona ulica tylko do połowy) to już raczej jest odpowiedzialny wydział inwestycji gminy Piaseczno.

Post: śr maja 09, 2007 4:49 pm
autor: Jakub
Nie wziąłbym już takiej firmy do wykonywania usług, skoro pozostawiają takie rzeczy bez demontażu...

Ulica Fabryczna - przeniesiona latarnia z ulicy na chodnik

Post: wt maja 29, 2007 8:40 pm
autor: Katrin

Post: wt maja 29, 2007 9:14 pm
autor: Marcin KANIA
... a jak teraz przejdą z wózkiem rodzice... :roll: :?: :idea:

Pozdrawiam :D

Post: wt maja 29, 2007 9:20 pm
autor: Jakub
Marcin KANIA pisze:a jak teraz przejdą z wózkiem rodzice...

Widziałem ten słup, który opisał i sfotografował Martin i spokojnie zmieści się osoba z wózkiem ;)

Ciekawe, czy to że przenieśli latarnię oznacza, że ktoś z Urzędu Gminy w Piasecznie czyta ten serwis? A może firma, która pozostawiła ten słup postanowiła naprawić swój błąd?

Post: śr maja 30, 2007 7:35 am
autor: Martin
Marcin KANIA pisze:a jak teraz przejdą z wózkiem rodzice

I tutaj jest problem, bo wąskim wózkiem na pewno się ktoś zmieści, ale jak ktoś ma większy wózek, to na pewno musi wjechać na piach lub przejść ten kawałek ulicą. Latarnia stoi prawie centralnie na tym chodniku, ale wygląda to na pewno lepiej niż było do tej pory (czytaj wjazd na ulicę).
Jakub pisze:Ciekawe, czy to że przenieśli latarnię oznacza, że ktoś z Urzędu Gminy w Piasecznie czyta ten serwis?

Sam jestem ciekawy, ale najważniejsze że coś zrobili w temacie. Czekamy teraz na dokończenie ulicy Fabrycznej przy Bazarku. Ciekawe ile czasu im to zajmie, jeżeli wogóle biorą to w najbliższym czasie pod uwagę.