Budowa nowej szkoły w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Budowa nowej szkoły w Piasecznie

Postautor: justynka » pt cze 19, 2009 1:24 pm

Na sesji sesji rady miejskiej 17 czerwca pojawił się temat budowy nowej szkoły przy ul. Jana Pawła II 59 w Piasecznie

(...) Nieoczekiwanie najwięcej emocji, oczywiście poza sprawą Józefa Zalewskiego, wzbudziła kwestia wynajęcia lokalu użytkowego o powierzchni blisko 278 m kw., położonego przy ul. Jana Pawła II 59 (obszar targowiska przy torach kolejowych). Gmina miałaby wynająć ten lokal prywatnej firmie na okres 7 lat i to właśnie nie spodobało się radnym, tym bardziej, że gmina bierze pod uwagę wybudowanie w tamtym miejscu szkoły. Nie można wynająć tego lokalu na 5 lat zamiast na 7? - pytał radny Krzysztof Tarchalski. - Umowę najmu zawsze łatwiej jest przedłużyć niż skrócić.

Dalsze zajmowanie tego lokalu wiąże się z przeprowadzeniem tam prac remontowych, którymi ma zająć się dzierżawca. Ewentualna umowa ma zostać zawarta na siedem lat dlatego, aby te koszty zdążyły się zamortyzować - mówił zastępca burmistrza, Bogdan Temoszczuk.
Jednak ta argumentacja nie przekonała radnych, którzy byli zdania, że decyzja o tak długim wynajmie stałaby w sprzeczności z planami wybudowania w tamtym miejscu szkoły.

Skoro ma tam powstać placówka edukacyjna wstrzymajmy się z wynajmem - grzmiał radny Jarosław Choiński. Jeszcze nie wiadomo, gdzie powstanie ta placówka, to tylko jedna z możliwych lokalizacji - bronił propozycji uchwały Bogdan Temoszczuk.
- Tak, ale tu jesteśmy właścicielami terenu. W przypadku innej lokalizacji teren musimy kupić lub się z kimś porozumieć, a to może być bardzo kosztowne. Proponuję zdjąć tę uchwałę z porządku obrad i ją dopracować - mówił radny Zbigniew Mucha.

Większość jego koleżanek i kolegów zgodziła się z tą argumentacją. Trudno powiedzieć, czy ta decyzja i rozmowa o kompleksie szkolnym w jakiś sposób wpłynie na przyspieszenie prac związanych z jej rozplanowaniem i budową. Dobrze natomiast, że radni przez cały czas mają to na uwadze.
Celowo nie włączałem się w tę dyskusję, ponieważ była ona dla mnie bezzasadna - mówi zastępca burmistrza, Zdzisław Lis. - W każdej dzierżawie jest przecież klauzula o możliwości wypowiedzenia.
Zdzisław Lis potwierdził, że gmina szuka obecnie lokalizacji pod dwie szkoły, które powinny zostać zbudowane do 2011 roku, ponieważ to właśnie wtedy naukę rozpoczną dzieci w wieku sześciu lat, a mieszkańców gminy przez cały czas w szybkim tempie przybywa. Jedna szkoła ma powstać w Józefosławiu, druga - w centrum Piaseczna.

Najbardziej prawdopodobna lokalizacja kompleksu szkolnego to teren bazarku przy ul. Jana Pawła II. Bierzemy też pod uwagę lokalizację przy ul. Poniatowskiego - jednak tu musimy dojść do porozumienia z gminą Lesznowola - oraz teren pomiędzy ulicami Nadarzyńską, a Sienkiewicza, za który jednak musielibyśmy zapłacić.

fragment artykułu: Powiało nudą
źródło: Kurier Południowy wydanie nr 297, 2009-06-19
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

temat budowy nowej szkoły w Piasecznie

Postautor: rozowe okulary » pt cze 19, 2009 10:27 pm

ta...... o tej szkole na miejscu targowiska ( nie bazarku) to juz słyszałam. po za tym podobno właściciele przedszkola piruet za "mleczarnia" tez mają budować prywatna szkołę. ciekawe ile z tego wszystkiego to plotki a ile prawda? :D a z drugiej strony to dlaczego burmistrz ze starostą od roku nie potrafią sie dogadać w sprawie wycinki 4 kasztanów przy SP nr 1? jeżeli do końca roku nie rozpocznie sie rozbudowy szkoły pieniądze przepadną. no cos tam burmistrz wspomniał,ze maja rozpocząć sie prace w końcu , ale poki nie zobaczę to nie uwierzę!!!!!!!!!!!!
Prywatna świetlica Różowe Okulary
www.rozoweokulary.com
Awatar użytkownika
rozowe okulary
 
Posty: 123
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 6:48 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno pojawił się temat budowy nowej szkoły w Piasecznie

Postautor: weronika » sob cze 20, 2009 8:19 am

Od tematu, do realizacji i budowy szkoły minie jeszcze bardzo dużo czasu.
Niestety, ale urzędnicy z gminy Piaseczno rozkręcają się bardzo wolno :(
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Powstanie nowa szkoła

Postautor: Beata » pt lis 25, 2011 1:28 pm

Obrazek
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Budowa nowej szkoły w Piasecznie

Postautor: argrabi » pt lis 25, 2011 8:53 pm

Jeśli inwestycja będzie przebiegać podobnie do rozbudowy "jedynki", to... Choć dla dobra dzieciaków, szczególnie tych kończących lekcję w granicach siedemnastej chciałbym się mylić.
Więc będę trzymał kciuki!!
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Szkoła nadal w powijakach

Postautor: Paulina » pt lip 20, 2012 2:09 pm

W listopadzie ubiegłego roku radni przeznaczyli 1,5 mln zł na wykup gruntów pod budowę zespołu szkół przy ulicy Jana Pawła II. Na razie opracowano trzy warianty budowy szkoły. Według pierwszych zapowiedzi nowa placówka – w wersji optymistycznej - miałaby przyjąć uczniów we wrześniu 2014 roku. Wygląda jednak na to, że dotrzymanie tego terminu jest nierealne...

Zespół szkół ma powstać między budynkiem dawnej mleczarni, a targowiskiem w obrębie ulic Jana Pawła II, Dworcowej i Nadarzyńskiej. - Gmina zleciła opracowanie wstępnych projektów szkoły, jeszcze nie wiadomo, na który z nich się zdecydujemy – mówił jesienią ubiegłego roku burmistrz Zdzisław Lis. - Po wyborze projektu będziemy wiedzieli, ile tak naprawdę potrzebujemy gruntu pod ten obiekt. Z naszych wyliczeń wynika, że będzie to 1,5-2 ha.

Jak poinformowali nas kilka dni temu gminni urzędnicy, nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji na ilu uczniów zostanie zaprojektowany i wykonany budynek. W czerwcu burmistrz zwrócił się w tej sprawie do dyrektor Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół w Piasecznie. Rozważane są dwa warianty: w pierwszym szkoła miałaby pomieścić 550 uczniów, w drugim – 950. Wydając opinię ZEAS ma uwzględnić możliwość przeniesienia części uczniów z istniejących, piaseczyńskich placówek: szkół podstawowych nr 1,2 i 5 oraz dwóch gimnazjów. W kwestii pojemności projektowanej szkoły wypowiedziała się już Komisja Oświaty Rady Miejskiej, przychylając się do wariantu dla 950 uczniów, uwzględniającego jedynie funkcje oświatowe projektowanej placówki (wcześniej rozważano zlokalizowanie na terenie nowej szkoły hali widowiskowo-sportowej – przyp. red.).

- Skomplikowana sytuacja sprawia, że opracowywane są kolejne warianty koncepcji, uwzględniające nowe okoliczności – informuje Magdalena Markuszewska z gminnego biura promocji. W ubiegłym tygodniu uzupełnienie koncepcji zlecono firmie RDH Urbaniści. Uzupełnienie to ma uwzględniać modernizację targowiska miejskiego, budowę nowej drogi łączącej ul. Jana Pawła II z Nadarzyńską, ewentualny projekt Centrum Multimedialnego oraz analizę niezbędnych zmian infrastrukturalnych.

Cały czas analizowana jest także forma prawna, w jakiej realizowana będzie inwestycja. Rozważana jest formuła spółki celowej, partnerstwa publiczno-prywatnego oraz finansowanie inwestycji w całości ze środków gminnych. W tym trzecim przypadku niezbędne byłoby zaciągnięcie kredytu lub wyemitowanie obligacji.

Wygląda więc na to, że do wybudowania szkoły jeszcze daleka droga, a dotrzymanie deklarowanego jesienią ubiegłego roku terminu wydaje się mocno wątpliwe.
http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&pag ... ul&id=9327
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Szkoła nadal w powijakach

Postautor: ulica Puławska » pt lip 20, 2012 3:09 pm

Wątpię aby szkoła powstała - są to działania pod publiczkę burmistrzów i radnych, że tak się troszczą o dzieci. A w rzeczywistości nie chcą czegokolwiek budować bo szkoła wymagałaby finansowania i byłby to ciężar dla budżetu.

Wolą obecną sytuację czyli szkoły na 2,5 zmiany - dzieci wyrosną z wieku szkolnego i pójdą do liceów na Mokotowie, Ursynowie a później na studia i problem się "rozwiąże"...

Taka sama jest sytuacja w Wilanowie gdzie też obiecują mieszkańcom Miasteczka Wilanów wybudowanie szkoły za ...4,5,6 lat, a dzieciaki kiszą się w szkołach na 2,5 zmiany.

Tak samo jest w Ząbkach, Białołęce itd
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Na Ursynowie powstała szkoła w 1,5 roku za 21 mln dla 940 uc

Postautor: ulica Puławska » pn lip 23, 2012 2:53 pm

2012-07-20
Burmistrz oprowadził po nowej szkole (Ursynów)
Tomasz Wojciuk

URSYNÓW W czwartek, 19 lipca burmistrz Ursynowa Piotr Guział oprowadził dziennikarzy po nowej szkole przy ulicy Lokajskiego 3. W placówce znajduje się 29 przestronnych sal lekcyjnych, z których będzie korzystać około 940 uczniów. Nowa szkoła powstała w 1,5 roku i kosztowała 21 mln zł

Obrazek
FOTO: Burmistrz Ursynowa Piotr Guział i dyrektor szkoły Małgorzata Osiecka poprowadzili wycieczkę po nowo wybudowanym obiekcie

Choć oficjalne otwarcie placówki, być może z udziałem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, planowane jest dopiero na 3 września, szkołę zaprezentowano dziennikarzom już teraz. Trzeba przyznać, że nowy budynek, w którym będzie mieściła się podstawówka i 4 odziały przedszkolne 6-latków robi duże wrażenie. Prawdopodobnie już wkrótce będzie to największa szkoła podstawowa w całej Warszawie.

Wnoszą meble, myją okna

W czwartek wnętrze placówki przypominało jeszcze trochę plac budowy. Ekipy montażowe skręcały meble i wnosiły elementy wyposażenia, a panie sprzątaczki szorowały zakurzone okna. Choć klasy nie są jeszcze umeblowane, do września szkoła ma zostać wykończona na tip-top. Póki co, 9 lipca Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję zezwalającą na oddanie budynku szkoły do użytku. Do użytkowania dopuszczono także salą sportową z boiskami i urządzeniami sportowymi oraz parkingiem, układem drogowym i elementami zagospodarowania terenu.

Boisko do piłki nożnej i winda

Trzykondygnacyjny budynek o kubaturze 40 854,00 m3 przewidziany jest dla 936 uczniów. Ma 29 przestronnych sal lekcyjnych (14 w bloku dla dzieci starszych i 15 w bloku dla dzieci młodszych), 4 świetlice (1 w bloku dla dzieci starszych i 3 w bloku dla dzieci młodszych), 4 pracownie językowe, boksy szatniowe szafkowe dla 12 grup w bloku dla dzieci starszych oraz boksy szatniowe wieszakowe dla 24 grup w bloku dla dzieci młodszych. Oprócz tego w szkole znajdują się 2 małe sale gimnastyczne w bloku dla dzieci młodszych oraz duża sala sportowa o wymiarach 24×44 m z widownią dla 100 osób, na której burmistrz Piotr Guział zaprezentował dziennikarzom swoje umiejętności siatkarskie. Na uwagę zasługują też przestronna biblioteka, w której znajdzie się aż 25 tys. książek, jasna duża stołówka i kuchnia. Budynek szkoły został również wyposażony w windę i podjazdy, dzięki czemu jest on w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szkoła ma znakomitą bazę sportową z 60-metrową bieżnią, stanowisko do skoku w dal, plac zabaw dla dzieci młodszych oraz nowoczesne boiska sportowe ze specjalną bezpieczną nawierzchnią poliuretanową (2 boiska do koszykówki, 2 boiska do siatkówki). Perłą w koronie jest boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy o wymiarach 30×60 m, które po zakończeniu pracy szkoły ma być wynajmowane. Budowa kompleksu zaczęła się w listopadzie 2010 roku, a zakończyła w kwietniu tego roku. - Mimo, że mieliśmy dość wyśrubowane terminy, wykonawca inwestycji – firma Budimpol – spisał się bez zarzutu – mówi Marek Dziułko z wydziału inwestycji ursynowskiego ratusza.

Potrzebna inwestycja

Od kilku lat na Kabatach stale przybywa dzieci. Szkoły w tym rejonie dosłownie „pękają w szwach”. Dlatego, już w trakcie budowy nowej szkoły, zarząd dzielnicy w porozumieniu z dyrekcją placówki oraz radą rodziców podjął decyzję o rozszerzeniu kubatury obiektu, w stosunku do pierwotnych planów, dzięki czemu szkoła będzie mogła przyjąć aż o 50 proc. więcej dzieci niż pierwotnie zakładano. - Budowa tego obiektu to kolejny krok, obok zakończonej budowy szkoły przy ul. Wilczy Dół na Kabatach, w kierunku zapewnienia dzieciom z rejonu Natolina i Kabat jak najlepszych warunków do nauki – mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział. - Na tych osiedlach powstało w ostatnich latach wiele nowych budynków mieszkalnych. Szkoła przy ul. Lokajskiego była przepełniona, a nauka w niej odbywała się w systemie zmianowym. Oddanie nowego budynku szkoły znacząco poprawi tę sytuację.

źródło: Wydanie Piaseczyńsko-Ursynowskie Kuriera Południowego
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Budowa nowej szkoły w Piasecznie

Postautor: ulica Puławska » pn lip 23, 2012 2:56 pm

czyli na Ursynowie można wybudować placówkę oświatową w tak krótkim czasie, a w Piasecznie: niedasie...
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Szkoła z widokiem na bazarek

Postautor: Beata » czw paź 25, 2012 10:36 am

Obrazek

W Piasecznie ma powstać nowa podstawówka. Na razie jest koncepcja. Budowa rozpoczęłaby się najwcześniej za rok. Placówka odciążyłaby inne szkoły w mieście. Najbardziej czeka na to „Piątka” – przy ulicy Szkolnej uczy się około 1300 dzieci, w tym aż 800 w klasach 0 – III.

Obiekt przeznaczony dla ok. 700 uczniów ma stanąć tuż obok targowiska miejskiego przy ul. Jana Pawła II. Byłby częścią kompleksu pomyślanego jako „centrum edukacyjne”. Mieściłaby się w nim też część biblioteczno-multimedialna, działająca również poza godzinami lekcyjnymi. Powstać ma także zaplecze sportowe: sala gimnastyczna i boisko. A ponadto dwa place zabaw: jeden przy szkole, drugi obok prywatnego żłobka bądź przedszkola na ok. 120 dzieci, które miałoby się znaleźć w części budynku przeznaczonej pod usługi.

Według koncepcji przygotowanej przez holenderską firmę konsultingowo-urbanistyczną RDH przy budowie „centrum edukacyjnego” swoje oblicze zmieniłoby również targowisko. Liczba miejsc handlowych miałaby pozostać taka sama, ale w celu uporządkowania tego terenu pojawiłyby się wiaty. – Mówimy o rewitalizacji całego tego obszaru. Chcemy po prostu przywrócić zaniedbany teren miastu – przekonuje do tej koncepcji wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

I dodaje: – Niewiele szybciej i taniej można by wybudować tymczasową szkołę w systemie modułowym, z gotowych kontenerów, ale wytrzymałość i komfort przebywania w niej byłyby zdecydowanie mniejsze. A i tak skończyłoby się na budowie docelowego obiektu, bo liczba dzieci rośnie. Dlatego lepiej od razu wybudować obiekt docelowy, służący zmieniającym się potrzebom edukacyjnym gminy, i zrobić wszystko, aby było to jak najszybciej.

Na wczorajszej sesji rady miejskiej koncepcja przedstawiona została radnym. Teraz czeka ją etap konsultacji i dyskusji na poziomie komisji problemowych. Bardzo wstępny kosztorys planowanej placówki w wariancie podstawowym to nieco ponad 20 mln zł.

Przetarg na projekt miałby zostać ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli założyć, że prace projektowe potrwają ok. pół roku, budowa mogłaby ruszyć jesienią 2013, a zakończyć się w połowie 2015 roku.

MONIKA KLEPACZ http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=1138
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Szkoła z widokiem na bazarek

Postautor: ulica Puławska » czw paź 25, 2012 3:18 pm

Mam nadzieję, że teraz faktycznie wybudują i nie będzie to ściema.

V-ce burmistrz mówi o rewitalizacji tego obszaru, a co dalej z mordownią przy
Starej Mleczarni - ten teren to koszmar!
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Re: Szkoła z widokiem na bazarek

Postautor: Paulina » czw paź 25, 2012 5:56 pm

Mam nadzieję, że w 2015 roku będzie nowa szkoła w Piasecznie.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Pokazali koncepcję szkoły

Postautor: Beata » pt paź 26, 2012 5:37 pm

Obrazek

W ubiegłą środę architekci z firmy RDH Urbaniści przedstawili wreszcie koncepcję szkoły, która ma powstać przy ulicy Jana Pawła II. Przy okazji budowy placówki, zostanie uporządkowane także jej najbliższe otoczenie, a w szczególności teren miejskiego targowiska.

Prezentację dotyczącą możliwości zagospodarowania terenu, na którym ma w przyszłości stanąć szkoła podstawowa dla około 700 dzieci przedstawili od dawna współpracujący z gminą architekci z firmy RDH, Sylwia Mikołajczak i Huub Droogh. Choć miejsce ograniczone ulicami Dworcową, Jana Pawła II i linią kolejową jest bardzo perspektywiczne, architekci nie omieszkali wytknąć najbardziej kłujących w oczy „wizytówek” tego obszaru, w tym niszczejącego budynku starej mleczarni czy będących w opłakanym stanie hal targowych. - Oglądaliśmy ten postindustrialny teren w kategoriach jego całościowego zagospodarowania – mówił Huub Droogh. - Było dużym wyzwaniem zaproponować właściwe rozwiązanie, biorąc pod uwagę takie otoczenie. - Zlecając opracowanie koncepcji przyświecały nam dwa cele: multifunkcjonalność obiektu i maksymalne wykorzystanie terenu – mówił wiceburmistrz Piaseczna, Daniel Putkiewicz.

Mniejsze ładniejsze targowisko

Pracując nad koncepcją szkoły, architekci musieli wziąć pod uwagę szereg uwarunkowań. Do uwarunkowań tych należą niska zabudowa (do 18 m), niska jakość przestrzeni publicznej w najbliższym sąsiedztwie szkoły, sąsiedztwo Perełki oraz linii kolejowej. - Sugerujemy wyburzyć zabudowę na targowisku, ponieważ znajduje się ona w takim stanie, że nie warto w nią inwestować – proponował Huub Droogh. - Samo targowisko może pełnić funkcję handlową, ale nie tylko. Architekci zaproponowali zbudowanie tam zadaszonych wiat oraz boksów. Stanowisk zadaszonych ma być 300 oraz 210 stanowisk odkrytych. Chociaż teren targowiska zostanie ograniczony, nie zmniejszy się przestrzeń targowa. - Wystarczy ten teren przeorganizować – mówił Huub Droogh. - Chcemy wyeliminować jedynie sprzedawców węgla, którzy nie wpisują się w nasz koncept. Kiedy nie ma dni targowych, ta przestrzeń może zostać wykorzystana pod inne aktywności.

Przestrzenna szkoła

Nowa placówka, która w wariancie optymistycznym ma przyjąć dzieci we wrześniu 2014 roku, będzie zwrócona frontem do ulicy Jana Pawła II. Od ulicy będą odgradzały ją parkingi. Za szkołą, od strony Perełki mają znajdować się tereny zielone. Na razie nie do końca wiadomo, jaki będą miały one kształt, ponieważ dotychczas gmina wykupiła około 2 ha gruntu pod inwestycję. Negocjuje jednak kupno kolejnych działek. Jeśli negocjacje te zakończą się pomyślnie, teren przeznaczony pod rekreację i sport zostanie rozbudowany. W szkole znajdzie się 28 przestronnych sal lekcyjnych – 14 dla klas I-III i 14 dla klas IV-VI, gabinety nauczycieli, szatnie, sanitariaty. W budynku będzie także biblioteka i centrum multimedialne. Obok ma zostać pobudowana hala sportowa z przylegającą do niej stołówką, przedszkolem, placem zabaw dla dzieci i gabinetami lekarskimi. - Chcemy, aby budynek miał prostą bryłę i był funkcjonalny – mówił Huub Droogh. - Dzieci młodsze będą miały swoje klasy na parterze w dwóch skrzydłach połączonych wspólną, otwartą przestrzenią, a starsze będą uczyły się na piętrze. Ciekawostką ma być zostawienie otwartych przestrzeni między piętrami. Zabieg ten zostanie zastosowany prawdopodobnie dlatego, aby dodać budynkowi przestrzenności.

Parkingi i ograniczenie do 30 km/h

Według zaproponowanej koncepcji, z biblioteki i hali sportowej (będzie dzielona na dwie części) będzie można korzystać nawet wówczas, gdy szkoła będzie zamknięta, wchodząc do nich znajdującymi się od zewnątrz wejściami. W ramach przestrzeni rekreacyjno-sportowej za szkołą architekci zaproponowali zbudowanie bieżni oraz kompleksu boisk. Duże zainteresowanie wzbudziła planowana lokalizacja i pojemność parkingów. Będzie ich w sumie kilka. Przed szkołą ma być 71 miejsc parkingowych i kolejnych 36 przy przedszkolu. Do tego dochodzą miejsca parkingowe w obrębie targowiska, których automatycznie ma być więcej w dni nietargowe. Liczba miejsc parkingowych zależy także od ewentualnego wykupienia przez gminę kolejnych gruntów. W sumie ma być ich od 150 do nawet 280. Zainteresowanie wzbudziła także organizacja ruchu w okolicy projektowanego obiektu. Zaproponowano ruch jednokierunkowy wokół szkoły z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Aby to było możliwe, w planach jest połączenie ulicy Nadarzyńskiej z Jana Pawła II tzw. drogą serwisową, z której mogliby korzystać także kupcy dowożący swoje produkty na targowisko. Droga ta ma odgradzać budynki szkoły od obszaru handlowego.

Tomasz Wojciuk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=9975
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Pokazali koncepcję szkoły

Postautor: ulica Puławska » sob paź 27, 2012 10:51 am

Koncepcja mi się podoba (tylko po co im te opony od traktorów?, czy to ze skupu opon? - czy tym mają się dzieci bawić?), ale co dalej ze Starą Mleczarnią (jest to własność prywatna) - w tym temacie urbaniści się nie wypowiedzieli (tylko wyrazili słowa zaniepokojenia) - dobrze, że przynajmniej zauważyli problem.

Obawiam się, że powstanie super i hiper nowoczesna szkoła, a obok będzie straszyć Stara Mleczarnia wraz bezdomnymi pijakami tam stojącymi i śpiącymi, handlem pracownikami z Ukrainy, moczem, puszkami i ogólnym syfem...

Mam nadzieję, że właściciel, który wwozi na jej teren gruz sprzeda ten teren i coś tam sensownego powstanie.
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Szkoła w nowych standardach

Postautor: Redakcja » pt lis 23, 2012 9:29 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości