Remont ul. Sikorskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Remont ul. Sikorskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr lip 10, 2019 9:56 am

Obrazek

11 lipca 2019 r. w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu obejmującej pierwszy etap prac związanych z przebudową ul. Sikorskiego w Piasecznie
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... piasecznie

Obrazek
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Remont ul. Sikorskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » czw lip 11, 2019 1:16 pm

Ulica objęta remontem została podzielona na 3 etapy:
1. odcinek od Powstańców Warszawy do al. Róż,
2. od al. Róż do wjazdu na parking GOSiR,
3. od wjazdu GOSiR do wjazdu do stacji TRAFO.

Planowany termin zakończenia robót to 31 sierpnia 2019 roku.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Remont ul. Sikorskiego w Piasecznie

Postautor: iza » pn lip 15, 2019 6:32 pm

Obrazek

Będzie więcej miejsc parkingowych przy basenie. Kilka dni temu rozpoczął się remont ulicy Sikorskiego, którą dojeżdża się do miejskiego basenu. Prace mają potrwać do końca sierpnia i kosztować około 1,2 mln zł.

O remoncie ulicy Sikorskiego mówiło się od dawna. Pierwszy odcinek drogi od ul. Powstańców Warszawy do alei Róż został zamknięty w czwartek. W tej chwili trwają tam intensywne prace. Wykonawcy będą przebudowywali stopniowo całą ulicę wraz z chodnikami. Zostaną też uporządkowane miejsca parkingowe.

– Tych miejsc pojawi się więcej w bezpośrednim sąsiedztwie GOSiR-u – informuje radny Piotr Obłoza. – Mimo to zamierzam zawnioskować do burmistrza, aby przeanalizował pomysł objęcia tego terenu strefą płatnego parkowania. W tej chwili przed GOSiR-em często parkują mieszkańcy pobliskich bloków, a nam zależy na tym, aby były to osoby korzystające z oferty ośrodka sportu.

Ulica Sikorskiego zyska też nową nawierzchnię bitumiczną. Pojawią się na niej zatoki postojowe, a po bokach zostanie posadzona nowa zieleń.
– Na odcinku od GOSiR-u do Wojska Polskiego położymy nową nakładkę, bo na inne przeróbki nie wyrazili zgody mieszkańcy – dodaje Piotr Obłoza. – Ze względów bezpieczeństwa przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Sikorskiego z al. Róż zostanie wyniesione. Nie zapomnimy też o podnoszących bezpieczeństwo spowalniaczach.

Być może w przyszłym roku zostanie wyremontowana także prostopadła do Sikorskiego aleja Róż. Według koncepcji droga zostanie poszerzona o około pół metra tak, aby po jej obydwu stronach było można parkować (pod skosem). Dzięki temu zabiegowi uda się stworzyć około 50 nowych miejsc postojowych.
– Remont drogi będzie kosztował około 1,5 mln zł – dodaje Piotr Obłoza. – Mam nadzieję, że uda się na to wygospodarować środki w przyszłorocznym budżecie. https://piasecznonews.pl/bedzie-wiecej- ... y-basenie/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Remont Sikorskiego, kierowcy zdezorientowani

Postautor: Justi » śr lip 24, 2019 8:37 pm

Obrazek

Mieszkańcy alarmują o trudnościach komunikacyjnych związanych z remontem ulicy Sikorskiego. – Nie da się normalnie wyjechać z Alei Róż, nie ma żadnych oznaczeń, jak tam się poruszać, a auta nie mogę się wymijać – narzeka jeden z naszych Czytelników.

Remont ulicy Sikorskiego ma na celu poprawę nie tylko bezpieczeństwa, ale również komunikacji: powstaną tu nowe zatoki postojowe, spowalniacze, a przejście dla pieszych zostanie wyniesione. Prace trwają już od 11 lipca.

Zmotoryzowani mieszkańcy mają jednak zagwozdkę. Skrzyżowanie Sikorskiego i Al. Róż jest kompletnie rozkopane, a oznaczenia niektórych wprowadzają w błąd. Znaki zakazu wjazdu stoją na ul. Sikorskiego zarówno przed odcinkiem Al. Róż-Wojska Polskiego, jak i przed wjazdem w Al. Róż, w kierunku ul. Szkolnej. Z kolei na odcinku prowadzącym w kierunku Powstańców Warszawy na środku rozkopanej drogi stoi znak, którego zasadność na pierwszy rzut oka trudno ocenić. Wyjeżdżający z osiedla są zdezorientowani.

Obrazek

– Nie ma żadnych wskazówek, jak jechać. Samochody ledwo się wymijają – skarży się jeden z naszych Czytelników. – Nie wiadomo, jak dojechać do domu, nie wspominając o parkowaniu.
– Jakaś masakra. Nie rozumiem tej logiki, a właściwie jej braku. Wystarczy postawić informację dla mieszkańców, jakieś oznaczenie, tabliczkę – kwituje inny mieszkaniec. Co ciekawe, z ustawionych na miejscu znaków jasno wynika, że również i piesi, według przepisów prawa drogowego, mają zakaz poruszania się na tym terenie.
Jeden z pracowników budowy poinformował nas, że jutro (tj. 25 lipca) prace w całości przeniosą się na odcinek przy GOSiR-ze. Obecnie jest tam zrywany asfalt, który ma dziś całkowicie zniknąć. Z Al. Róż wyjechać będzie można w stronę ul. Powstańców Warszawy.
– Nie ma tu zakazu wjazdu. Na środku znajduje się znak ostrzegający przed studzienką. Przez cały czas wjazd i wyjazd jest możliwy – wyjaśnia nasz rozmówca.
Wjazd i wyjazd na ulicę Powstańców Warszawy, choć na pierwszy rzut oka nieoczywisty, bo prowadzący po żwirowo-piaszczystej nawierzchni, jest jak najbardziej możliwy. https://piasecznonews.pl/remont-sikorsk ... ientowani/

Obrazek
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Remont ul. Sikorskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » śr lip 24, 2019 9:39 pm

W związku z realizacją inwestycji “Remont nawierzchni ul. Sikorskiego w Piasecznie” informujemy, że od dnia 24.07.2019 r. od godziny 7.00 (środa) zostanie zamknięty dla ruchu kołowego oraz pieszego fragment drogi oraz chodnika od skrzyżowania z ul. Al. Róż do wjazdu na parking GOSiR. Prosimy o pozostawienie samochodów poza obszarem planowanych robót. Przepraszamy za utrudnienia. Do pobrania: informacja o rozpoczęciu 2 etapu prac (.pdf)

źródło: piaseczno.eu
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron