Strona 1 z 1

Grzegorz Sieczko czołga się do swojego mieszkania

Post: wt sie 07, 2018 8:03 pm
autor: Beata
Obrazek

Grzegorz Sieczko miażdży gminnych urzędników! „Niech ktoś z urzędu zamieni się ze mną na jeden dzień!”. – Ten pan niestety przekracza kryterium dochodowe umożliwiające ubieganie się o przydział lokalu z mieszkaniowego zasobu gminy Piaseczno – poinformował nas Łukasz Wyleziński z biura promocji piaseczyńskiego urzędu, gdy zapytaliśmy o mieszkanie dla niepełnosprawnego Grzegorz Sieczko. – Proponuje by ktoś z urzędu zamienił się ze mną na jeden dzień – odpowiada Pan Grzegorz

Przypomnijmy. 35-letni, Grzegorz Sieczko, od czasu nieszczęśliwego wypadku, któremu uległ w wieku 7 lat porusza się na wózku. Mieszka w bloku na pierwszym piętrze. Jak sobie radzi na co dzień? To nami wstrząsnęło.
– Pokonuję kolejne stopnie tyłem, na siedząco. Przesuwam w górę pośladki, ciągnąc za sobą wózek. Schodzę w ten sam sposób, co zajmuje mi średnio około 10 minut – opowiada mężczyzna. – Najgorzej jest zimą, kiedy schody często są mokre i brudne.

Trzykrotnie prosił gminę o przyznanie lokalu socjalnego na parterze. Nic z tego. Najpierw usłyszał, że ma za niskie dochody, a później, że zarabia zbyt dużo, bo aż… 2100 zł.
– Na dzień dzisiejszy ten pan, po złożeniu aktualizacji wniosku, niestety przekracza kryterium dochodowe umożliwiające ubieganie się o przydział lokalu z mieszkaniowego zasobu gminy Piaseczno – poinformował nas Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji.

Grzegorz Sieczko pokusił się o komentarz:
– Dziękuje za wypowiedź w tej sprawie, proszę mi powiedzieć szczerze jakie to muszę kryterium spełniać żeby otrzymać waszą pomoc, bo to co piszecie jest dla mnie śmieszne – nie kryje rozgoryczenia. – Chyba tym lepiej jak osoba niepełnosprawna pracuje, bo może spokojnie utrzymać mieszkanie i być niezależna od innej osoby – zwraca uwagę mężczyzna. – To co ja mam zwolnić się z pracy, żeby móc otrzymać waszą pomoc? – pyta retorycznie. – Albo wiem, zwolnię się z pracy to wtedy otrzymam od was mieszkanie, a później zatrudnię się od nowa! Czy takie rozwiązanie powinno mieć miejsce? To jest chore myślenie i podejście, a mówią, że ponoć osoby niepełnosprawne nie myślą racjonalnie, a tu wygląd na to, że lepiej myślą niż sprawne osoby – dodaje Pan Grzegorz i trudno odmówić mu racji.
– Proponuję żeby ktoś z gminy na jeden dzień się ze mną zamienił i niech zobaczy czy jest to takie proste wchodzić do mieszkania na pupie i wciągając wózek po schodach, a tym bardziej jak jest śnieg, zobaczymy czy rzeczywiście tak łatwo wam będzie – dodaje oburzony mężczyzna. – Ja kryteria rozumiem, ale ja nie jestem osobą która się ubiega tylko osobą która chce żyć normalnie i zastanawiam się czy nie pójść z tym do telewizji. https://piasecznonews.pl/grzegorz-siecz ... den-dzien/

Inwalida czołga się do mieszkania - gmina nie pomaga

Post: wt sie 07, 2018 8:06 pm
autor: Beata
Inwalida CZOŁGA się do swojego mieszkania - urzędnicy nie chcą mu pomóc! Niepełnosprawny w Piasecznie błaga o pomoc. Urzędnicy nie chcą przyznać mu mieszkania socjalnego, ponieważ twierdzą, że ma za wysokie dochody. Reporter Super Expressu, Damian Ryndak, postanowił pomóc inwalidzie i nagłośnić skandaliczną sprawę.