Przebudowa DW 722 w Jazgarzewie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Przebudowa DW 722 w Jazgarzewie

Postautor: weronika » pt mar 09, 2018 11:48 am

Obrazek

Od 12 marca 2018 roku planowane zamkniecie drogi od skrzyżowania w Jazgarzewie do Gołkowa https://www.facebook.com/jazgarzewsolec ... =3&theater
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przebudowa DW 722 w Jazgarzewie

Postautor: Redakcja » pt mar 09, 2018 2:35 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Przebudowa DW 722 z Gołkowa do Jazgarzewa

Postautor: Kacperek » śr mar 14, 2018 6:31 pm

Obrazek

W poniedziałek zamknięto drogę nr 722 z Gołkowa do Jazgarzewa. Ruszyła przebudowa, która przyniesie spore zmiany.

Pierwszy raz o tej przebudowie pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Wtedy trwał przetarg, a Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiadał, że cała inwestycja zakończy się w połowie 2019 r.

W poniedziałek ruszyła przebudowa, a droga została zamknięta. – Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim. Firma zapewni dojazd mieszkańcom do posesji przylegających do zamkniętego odcinka drogi. Objazd zostanie wytyczony ulicą Dworską i ulicą Źródlaną – czytamy w komunikacie gminy Piaseczno.

Kierowcy mogą też objechać zamknięty odcinek drogi, leśną drogą koło leśniczówki w Bogatkach, której cześć jest od niedawna wyasfaltowana, lub skręcając w Pracach Dużych w drogę 876, która łączy się w Łosiu z 722.

Droga między Gołkowem a Jazgarzewem to odcinek o dużym natężeniu ruchu zmotoryzowanego i pieszego. Mieszkańcy chodzą tędy do kościoła, do szkoły w Jazgarzewie, oraz do szkoły w Gołkowie. W dodatku jest dość kręta, a na odcinku od kościoła do skrzyżowania w Gołkowie nie było nawet chodnika.

W trakcie przebudowy droga zostanie poszerzona, zyska nową nawierzchnię, powstanie chodnik, ścieżka rowerowa, z kolei na skrzyżowaniu w Jazgarzewie rondo. Zostanie także przebudowany most nad Jeziorką.

Termin całkowitego otwarcia drogi to 25 maja 2019 r. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... neli-droge
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Roczna przebudowa DW 722 w Jazgarzewie

Postautor: Kacperek » czw mar 15, 2018 2:08 pm

Obrazek

Remont drogi potrwa ponad rok. Przedsiębiorcy obawiają się bankructwa. Kilka dni temu zamknięto ul. Pułku IV Ułanów w Gołkowie od ul. Pod Bateriami do ul. Głównej. – Ta droga ma być wyłączona z ruchu przez ponad rok, a co ze znajdującymi się przy niej punktami usługowymi? – pyta Dariusz Rosłoniec, właściciel miejscowego skupu złomu.

Inwestycję w Jazgarzewie prowadzi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Prawie 2-kilometrowy odcinek drogi 722 został wyłączony z ruchu 12 marca. Na znakach zakazujących wjazdu widnieje napis, że nie obowiązują one tylko mieszkańców oraz samochodów dojeżdżających na plac budowy. We wtorek rozpoczęto frezowanie jezdni oraz prace kanalizacyjne. W dalszej kolejności na drodze ma być kładziona nowa nawierzchnia, przebudowane przejścia dla pieszych i wprowadzone elementy spowalniające ruch. Ma zostać wykonane także odwodnienie (kolektory deszczowe), zatoczki dla autobusów, ciąg pieszo-rowerowy, nowe przejścia dla pieszych wraz z azylami. Wykonawca przebuduje również zjazdy na posesje i istniejące skrzyżowania oraz gruntownie wyremontuje mostek na Jeziorce. Tymczasem inwestycja nie wszystkim jest na rękę. Krzywo patrzą na nią przedsiębiorcy, którzy mają przy zamkniętej drodze punkty usługowe.

– Do mojego skupu złomu od kilku dni nie docierają klienci – załamuje ręce Dariusz Rosłoniec. – Obok jest sklep meblowy, sklep z akumulatorami, bank. Wszyscy mają to samo. Nikt nie został wcześniej powiadomiony, że remont drogi potrwa tak długo. W innym wypadku pewnie byśmy się przenieśli. A tak to tutaj pewnie zbankrutujemy… Nie wiem, dlaczego zamknięto całą drogę. Na początku mogli zamknąć tylko odcinek od strony Grójca. Teraz klienci do nas nie dojeżdżają, bo boją się zakazu.

– Rozbudowa drogi ma zakończyć się do 25 sierpnia przyszłego roku, a wyłączenie remontowanego odcinka potrwa do zakończenia całości prac – informuje Monika Burdon, rzecznik MZDW. – Mimo objazdów wykonawca zapewni dojazd również do lokali użyteczności publicznej, takich jak bank czy kościół. Oczywiście możliwe są czasowe utrudnienia w tym zakresie. http://piasecznonews.pl/remont-drogi-po ... ankructwa/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Niewybuch na DW 722 w Jazgarzewie

Postautor: Kacperek » śr kwie 11, 2018 8:19 pm

Obrazek

https://www.facebook.com/forumpiaseczno/posts/1697478060318182 pisze:W Gołkowie zrobiło się gorąco. Na remontowanym odcinku drogi natrafiono na niewybuch. Patrol saperski na miejscu. Droga całkowicie zamknięta dla pieszych od mostu w Jazgarzewie do Gołkowa.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

NOWE RONDO W GOŁKOWIE

Postautor: Kacperek » wt cze 26, 2018 8:53 pm

Obrazek

Starostwo zakończyło projektowanie skrzyżowania obok stacji paliw Wadeksu. W wakacje powiat postara się uzyskać pozwolenie na jego budowę, aby czym prędzej ruszyć z pracami.

Na korkującym się skrzyżowaniu stykają się cztery ulice: Pod Bateriami, Gołkowska, Główna i obecnie remontowana Pułku IV Ułanów. Powiat chce uporządkować to skrzyżowanie (trzeba m.in. przesunąć końcowy odcinek ul. Głównej), a gmina mu w tym pomaga. Radni Piaseczna przeznaczyli na tę inwestycję 2 mln zł w tegorocznym budżecie. W sumie, jak wylicza starostwo, przebudowa gołkowskiej krzyżówki może kosztować nawet około 3,5 mln zł. Ksawery Gut z zarządu powiatu liczy, że uda się znaleźć wykonawcę prac, z czym w ostatnim czasie są ogromne problemy. Firmy drogowe narzekają na brak pracowników, mają przy tym ręce pełne roboty i nowych zamówień nie przyjmują.

– Mam nadzieję, że dzięki temu, że inwestycja będzie realizowana w systemie 2-letnim, znajdą się chętni , aby ją wykonać – mówi Gut. https://piasecznonews.pl/wiemy-jak-bedz ... -golkowie/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Uciążliwa inwestycja w Jazgarzewie

Postautor: Kacperek » pn lip 23, 2018 7:00 pm

Obrazek

Od marca Mazowiecki Zarząd dróg wojewódzkich prowadzi kompleksową modernizację przebiegającej przez Jazgarzew drogi 722. Część mieszkańców ma już dość inwestycji, która każdego dnia utrudnia im życie.

Prawie 2-kilometrowy odcinek przebiegającej przez Jazgarzew drogi jest przebudowywany od połowy marca. W ramach inwestycji na drodze ma zostać wykonana nowa nawierzchnia, mają powstać przejścia dla pieszych i elementy spowalniające ruch. Wykonawca ma zrobić także odwodnienie (kolektory deszczowe), zatoczki dla autobusów, ciąg pieszo-rowerowy, nowe przejścia dla pieszych wraz z azylami. Przebudowane zostaną również zjazdy na posesje i istniejące skrzyżowania oraz gruntownie wyremontowany most na Jeziorce. Część prac, które mają potrwać do wiosny przyszłego roku, zostało już wykonanych. Niestety, remontem coraz bardziej są zmęczeni mieszkańcy Jazgarzewa, którzy na co dzień spotykają się z różnego rodzaju uciążliwościami.

Trudności z dojazdem do firm i posesji
Już wiosną pisaliśmy, że przebudowa drogi jest nie na rękę przedsiębiorcom, którzy mają przy niej swoje firmy i punkty usługowe.
– Do mojego skupu złomu od kilku dni nie docierają klienci – narzekał Dariusz Rosłoniec. – Obok jest sklep meblowy, sklep z akumulatorami, bank. Wszyscy mają to samo. Nikt nie został wcześniej powiadomiony, że remont drogi potrwa tak długo. W innym wypadku pewnie byśmy się przenieśli. A tak to tutaj pewnie zbankrutujemy… Nie wiem, dlaczego zamknięto całą drogę. Na początku mogli wyłączyć tylko odcinek od strony Grójca. Teraz klienci do nas nie dojeżdżają, bo boją się zakazu.
Droga przez Jazgarzew robiona jest etapami, a wykonawca w zależności od potrzeb i harmonogramu prac, wyłącza poszczególne odcinki z ruchu. Kilka miesięcy temu Monika Burdon, rzecznik MZDW informowała nas, że mimo objazdów zostanie zapewniony dojazd do lokali użyteczności publicznej, takich jak bank czy kościół. Dziś przejazd do kościoła rzeczywiście jest możliwy, jednak stan prowizorycznej drogi jest tak fatalny, że samochody jeśli nie toną w błocie, to trą podwoziami o muldy i nierówności. Ale to nie wszystko, bo mieszkańców najbardziej złości to, że często nie mogą swobodnie dostać się na własne posesje.

Najgorszy jest brak informacji

– Tydzień temu wpadłem w wyrwę pod swoim domem. Kolega musiał mnie wyciągać, bo budowlańcy nasypali żwiru i nie ubili – skarży się Wojciech Lubański. – Kilka dni wcześniej wracam rowerem z pracy, a przy czterech posesjach jest głęboki wykop. Przez jakiś czas nie można było wyjechać samochodem. Jak zapytałem robotników, dlaczego wcześniej nas nie poinformowali, że odetną wjazd, to mnie zbluzgali…

Obrazek

Żona pana Wojciecha, Barbara Lubańska zapewnia, że wszystkim mieszkańcom bardzo zależy na tej inwestycji i wiele osób codziennie przymyka oczy na uciążliwości, jednak czasami ludzie po prostu nie wytrzymują.

– Najgorsze jest to, że z wykonawcami drogi nie ma rozmowy i nikogo nic nie interesuje – dodaje.
– Przed kościołem błoto po kostki i nie ma dojścia – wyżala się kolejny z mieszkańców. – Rano wszędzie porozciągane kable, o które łatwo się przewrócić, na prowizorycznym przejściu wzdłuż posesji leżą deski z gwoździami. – A u mnie pod domem, za skrzynką telekomunikacyjną, robotnicy zrobili sobie wysypisko śmieci – dodaje Mirosław Marszał. – Co chcą to robią, zero jakiegokolwiek nadzoru.

Uwagi mieszkańców przekazaliśmy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, prosząc o komentarz.
– Zakończenie inwestycji w Jazgarzewie ma nastąpić w maju przyszłego roku – informuje Anna Dobrowolska z MZDW. – Dotychczas nie otrzymywaliśmy skarg mieszkańców związanych z brakiem informacji ze strony wykonawcy w zakresie terminów prowadzenia poszczególnych etapów prac. Jednocześnie oświadczamy, że wykonawca robót oraz inspektor nadzoru inwestorskiego zostaną poproszeni o lepszy kontakt z społecznością lokalną w celu zminimalizowania wszelkich utrudnień. https://piasecznonews.pl/uciazliwa-inwe ... zgarzewie/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Ma powstać rondo w Gołkowie

Postautor: Kacperek » śr sie 22, 2018 7:06 pm

Obrazek

Gmina wykupiła prywatną nieruchomość z budynkiem mieszkalnym, stanowiącą przeszkodę dla budowy ronda na styku ulic Pod Bateriami, Gołkowskiej, Głównej oraz Pułku IV Ułanów w Gołkowie.

O potrzebie budowy przy stacji Wadex bezkolizyjnego, bezpiecznego ronda mówi się od dawna. Teraz jest na to idealny moment, ponieważ Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich kompleksowo remontuje ulicę Pułku IV Ułanów. Rondo, które będzie kosztować prawdopodobnie około 3,5 mln zł, mają sfinansować do spółki gmina i powiat. Gmina zarezerwowała na tę inwestycję w budżecie 2 mln zł, a powiat – 1,5 mln zł.

Radna Magdalena Woźniak poinformowała kilka dni temu, że gminie udało się bezkonfliktowo i bez wchodzenia na drogę sądową wykupić prywatną nieruchomość (970 m kw. z budynkiem), przylegającą do skrzyżowania ulic Głównej i Pod Bateriami w Gołkowie. Projekt ronda jest już gotowy, a teraz – gdy gmina dysponuje już niezbędnym terenem – rozpoczęły się starania o uzyskanie zgody na realizację inwestycji (ZRID). Kolejnym krokiem ma być ogłoszenie przez powiat przetargu na wykonawcę. Ksawery Gut z zarządu powiatu, który odpowiada za inwestycje liczy, że ZRID zostanie wydany w połowie września.

– We wrześniu będziemy chcieli również ogłosić przetarg – dodaje. Realizacja zadania ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności PGE będzie musiało przełożyć sieci energetyczne, trzeba będzie także pobudować kanalizację deszczową.
– Roboty drogowe zaczną się pewnie dopiero w przyszłym roku – prognozuje Ksawery Gut. – Budowa ronda zakończy się w wakacje. https://piasecznonews.pl/coraz-blizej-ronda-w-golkowie/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

BUDOWA RONDA W JAZGARZEWIE

Postautor: Redakcja » pn wrz 10, 2018 7:46 pm

Obrazek

Od 13 września 2018 roku zostaną wprowadzone zmiany w czasowej organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 722 w obszarze budowy ronda w Jazgarzewie
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... azgarzewie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Ruszyła budowa ronda w Gołkowie

Postautor: Beata » pt lis 16, 2018 8:14 pm

Obrazek

Wyburzono już dom przy skrzyżowaniu ul. Głównej i Pod Bateriami, gdzie ma powstać rondo. Obecnie trwa przekładanie sieci energetycznej. Prace drogowe ruszą wiosną i mają potrwać do końca wakacji.

W ramach inwestycji, którą wspólnie finansują gmina i powiat, w sierpniu magistrat wykupił prywatną nieruchomość o powierzchni prawie 1000 m kw. ze stojącym na niej budynkiem mieszkalnym, przy styku ul. Pod Bateriami, Gołkowskiej, Głównej oraz Pułku IV Ułanów w Gołkowie, gdzie planowane jest bezkolizyjne skrzyżowanie. Niedawno zakończyła się rozbiórka domu, a teren został uprzątnięty i wyrównany. – Do końca roku potrwa przebudowa sieci energetycznej, realizowana przez Polską Grupę Energetyczną – informuje Ksawery Gut z zarządu powiatu. Kilka dni temu, podczas sesji rady powiatu, dołożono środki na realizację inwestycji. Pierwotnie miała ona kosztować 3,5 mln zł, po otwarciu ofert przetargowych okazało się jednak, że będzie o około 1 mln zł droższa. W tym roku ma zostać pobudowana jeszcze kanalizacja deszczowa, a przebudowana sanitarna i teletechnika, aby właściwe prace – już przy samym rondzie – mogły ruszyć wiosną. Budowa ma potrwać do końca sierpnia. http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=20651
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Budowa ronda w Gołkowie wkrótce ruszy

Postautor: iza » wt maja 14, 2019 6:52 am

Obrazek

Niespodziewane utrudnienia spowodowały opóźnienie w rozpoczęciu budowy ronda u z zbiegu ulic Pod Bateriami, Głównej oraz Pułku IV Ułanów.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy problemy pojawiły się w związku z infrastrukturą należącą do firmy Orange.
– Jak się zaczyna kopać, to zazwyczaj odkopuje się do czegoś, czego nie było w dokumentacji – potwierdza starosta piaseczyński Ksawery Gut. – Ale już mamy wszystko ustalone – dodaje.
Drugą przeszkodą w terminowym rozpoczęciu budowy było fakt, iż Zarząd Dróg Wojewódzkich nie chciał przekazać swoich działek pod trwającą budową 722 przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
– W tej sprawie też już doszło do porozumienia więc niebawem roboty ruszą – zapowiada starosta, dodając, że opóźnienie nie wynika ani z winy powiatu, ani wykonawcy i w związku z tym będzie negocjowany nowy termin zakończenia inwestycji oraz wykonanie odcinka ul. Głównej. https://piasecznonews.pl/budowa-ronda-w ... tce-ruszy/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Przebudowa DW 722 w Jazgarzewie

Postautor: Redakcja » śr sie 21, 2019 2:40 pm

Obrazek
foto: Marcin Borkowski

W związku z zakończeniem przebudowy ul. IV Pułku Ułanów w Jazgarzewie od dnia 26 sierpnia 2019 r. od początku kursowania linii dziennych:

1) utrzymuje się trasę objazdową linii L13 jako stałą;
2) przywraca się trasę podstawową linii L17;
3) przywraca się trasę podstawową linii L32;
4) przywraca się funkcjonowanie przystanków
• GŁÓWNA 01 i 02,
• JAZGRARZEW-SZKOŁA 01 i 02,
• KOŚCIÓŁ 01 i 02;
5) likwiduje się przystanki:
• SŁONECZNIKÓW 02,
• MODRASZKI 02,
• ANEMONÓW 02,
• WÓLKA PĘCHERSKA 02,
• GÓRNA 02,
• JAZGARZEW-SZKOŁA 51;
6) zmianie ulegają lokalizacje przystanków:
• GŁÓWNA 04 zostaje przeniesiony za skrzyżowanie z ulicą Szkolną
• GŁÓWNA 03 zostaje przeniesiony przed skrzyżowanie z ulicą Szkolną

ZTM Warszawa
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Trwa budowa ronda w Gołkowie

Postautor: Redakcja » sob sie 24, 2019 1:40 pm

Obrazek

Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. IV Pułku Ułanów z Pod Bateriami i ul. Główną w Gołkowie. W związku z wprowadzeniem w rejonie przystanków GOŁKÓW-LETNISKO ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną, mogą występować opóźnienia w kursowaniu linii 727, L-2, L-5 i L-12. Jadąc w tym rejonie samochodem, również trzeba uzbroić się w cierpliwość.

FILM: https://www.facebook.com/powiat.piaseczynski.info/videos/2655859121126459/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Rondo w Gołkowie jest już w pełni przejezdne

Postautor: Redakcja » sob wrz 07, 2019 3:16 pm

Obrazek

Rondo w Gołkowie jest już w pełni przejezdne. Niebawem zaczną się jednak kolejne utrudnienia.

Jeśli chodzi o ruch samochodowy, to rondo w Gołkowie zostało już oddane do normalnego użytku. Ruch odbywa się z wszystkich kierunków, ale należy się jeszcze liczyć z pewnymi utrudnieniami związanymi z pracami wykończeniowymi prowadzonymi na poboczach. Wciąż konieczne jest dokończenie ciągów pieszo-rowerowych, prace porządkowe i przeniesienie kapliczki w nowe miejsce.

– Kapliczka stanie na pasie zieleni tak, by dostęp do niej był ułatwiony – zapewnia starosta Ksawery Gut. Przy okazji uprzedza, że w najbliższych dniach rozpoczną się z kolei prace budowlane w ulicy Głównej w Gołkowie, w związku z tym należy się przygotować na kolejne utrudnienia drogowe. Przebudowa ul. Głównej ma się zakończyć w październiku. https://www.przegladpiaseczynski.pl/spo ... uz-dziala/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość