Nowa droga w Józefosławiu

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Nowa droga w Józefosławiu

Postautor: Ireneusz » śr paź 05, 2016 7:57 pm

Obrazek

Gmina Piaseczno udrażnia jedną z dróg, która była w planie miejscowym, ale nie była przejezdna.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego czasem istnieją drogi, których tak naprawdę nie ma.
– Sama obecność drogi gminnej w miejscowym planie nie oznacza jeszcze, że jest ona dostępna. Gmina musi stać się właścicielem działek, po których dana droga przebiega. To długi i kosztowny proces. Raz negocjuje się z właścicielem cenę działki, innym razem płaci się odszkodowanie zgodnie z wyceną rzeczoznawcy majątkowego – pisze na swojej stronie internetowej Józefosław 2.0 Robert Widz, radny Rady Miejskiej w Piasecznie.

Droga, o której mowa, nie ma nawet jeszcze nazwy, funkcjonuje jako 3KDD. Znajduje się pomiędzy ulicą Wilanowską a Spacerową, na wysokości ulicy Olchowej biegnącej od Wilanowskiej do Ogrodowej. Na razie pozostanie ona drogą gruntową – będzie wyrównana, ubita i wysypana tłuczniem. Będzie przejezdna, chociaż na asfalt, oświetlenie itd. mieszkańcom Józefosławia przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

– Gmina właśnie rozpoczęła projektowanie ulicy Spacerowej i 3KDD, pewnie z rok to potrwa. Gdzieś w listopadzie br. będziemy mogli zobaczyć koncepcję tej i ulicy i wyrazić swoje opinie. Nie ma natomiast zaplanowanego finansowania tej ulicy. Staramy się wprowadzić takie zadania do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego gminy, może uda się wprowadzić tę ulicę na 2019 r. – również na swojej stronie pisze Robert Widz. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... zefoslawiu
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

3KDD ul. Spacerowa w Józefosławiu

Postautor: Redakcja » wt lis 08, 2016 8:01 pm

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na spotkanie w sprawie budowy ulicy Spacerowej, drogi 3KDD, które odbędzie się w dniu 16.11.2016 r. o godz. 18.00, w Zespole Szkół Publicznych przy ulicy Kameralnej 11 w Józefosławiu.

UMiG Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości