Protest mieszkańców Józefosławia

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Protest mieszkańców Józefosławia

Postautor: iTV Piaseczno News » czw wrz 22, 2016 12:14 pm

Obrazek

Protest mieszkańców Józefosławia. Nie dla samochodów na ul. Wenus. Problem polega na tym, że nasz odcinek ul. Wenus, do którego przylega 30 domów z mini ogródkami, jest wyboistą polną drogą, gdzie przejeżdżające ciężarówki i inne szybko jadące pojazdy wzbijają tumany kurzu, a hałas nie pozwala na otwarcie okien i siedzenie w ogródkach, podczas gdy do budowy przy ul. Jutrzenki od strony ul. Julianowskiej prowadzi wybrukowany, zmodernizowany w pełni odcinek ul. Wenus, gdzie ruch ciężarówek jest z jakichś względów zakazany. http://itvpiaseczno.pl/artykul/protest- ... ncow/61098

Załączniki:
osiedla-saturna_pismo-do-burmistrza_05092016-2-.pdf
osiedle-saturna-odpowiedz-burmistrza.pdf
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Saturna protestuje w sprawie Wenus

Postautor: Filip » czw wrz 22, 2016 12:40 pm

Obrazek

Mieszkańcy zaprotestowali przeciwko dopuszczeniu do ruchu nieutwardzonego odcinka ulicy Wenus w Józefosławiu.

Zaczęło się 2 września. Wcześniej inwestor odpowiedzialny za budowę pobliskiego osiedla wystąpił o zgodę na przejazd pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 tony poza godzinami szczytu, przez nieutwardzony fragment ulicy Wenus. Zgodę od Gminy uzyskał.

Mieszkańcy równoległej ulicy Saturna wystąpili do Burmistrza o cofnięcie tej zgody, jednak Burmistrz nie przychylił się do ich wniosku.

Po zamknięciu tydzień temu skrzyżowania Cyraneczki i Julianowskiej, również „sąsiedzi” z Józefosławia i Julianowa zaczęli masowo korzystać z tej drogi, chociaż objazd skrzyżowania wytyczony jest pobliską ulicą XXI wieku.

Kurz, drgania, ciężarówki

Na protest obywatelski, który odbył się wczoraj o 7.30 rano zaprosili mnie mieszkańcy ulicy Saturna – osiedlowej drogi. Domy na tej ulicy, przylegają właśnie do nieutwardzonego fragmentu Wenus. Na pół godziny zablokowali oni wyjazd z Wenus na Wilanowską.

Faktycznie nieutwardzonym fragmentem jechał samochód za samochodem, a tuman kurzu nie wznosił się, tylko cały czas wisiał w powietrzu. Mieszkańcy twierdzą, że tak jest również po południu, w ciągu dnia z kolei jeżdżą ciężarówki i jest jeszcze gorzej.

Kurz to nie jest jednak ich największy problem, choć najbardziej widoczny.
- W 2009 roku, kiedy dopuszczono po tym fragmencie ruch samochodów, mój dom, o drewnianej konstrukcji, uległ uszkodzeniu – mówi Rafał Kiepuszewski z ulicy Saturna. - Ubezpieczyciel wypłacił mi wówczas 10 000 zł, ponieważ rzeczoznawca Warty uznał, że rozszczelnienie instalacji CO, które miało miejsce, spowodowane jest właśnie ruchem samochodowym na Wenus – dodaje.

Rafał Kiepuszewski twierdzi także, że wówczas nastąpiło również rozszczelnienie instalacji gazowej. I tego mieszkańcy obawiają się najbardziej.

W piśmie do Burmistrza mieszkańcy Saturna wskazują także, że ulicą Wenus odbywa się ruch pieszy i rowerowy, między innymi dzieci. Niedługo po godzinie 16 będzie ciemno, a fragment od ulicy Wilanowskiej nie jest oświetlony. Wg nich możliwość tragicznego zdarzenia jest dość spora.

Na potwierdzenie swoich obaw opisują przypadek z 2 września tego roku (czyli dnia w którym ruch ciężarówek dopiero się zaczął). „Jeden z sąsiadów był świadkiem zaczepienia przez ciężarówkę dziecka jadącego na rowerze, co w tym przypadku na szczęście skończyło się wystraszeniem i zadrapaniem kolan”.

Odpowiedź Burmistrza i protest

Burmistrz na pismo mające 5 stron, odpowiedział, że nie widzi możliwości cofnięcia decyzji o pozwoleniu na przejazd ciężarówek. Napisał także, że „Powyższe pozwolenie zostało wydane na czas trwania inwestycji. Ponadto informuję, że drogi nieutwardzone nie mają ograniczeń nośności. Ograniczenia nośności występują w drogach utwardzonych, w zależności od typu wykonanej podbudowy”.

Inwestycja ma trwać 1,5 roku do 2 lat.

Mieszkańcy żądają powrotu barierek zagradzających wyjazd na ulicę Wilanowską, przynajmniej do momentu wybudowania tego fragmentu Wenus, w takim standardzie jak odcinek tej ulicy od Julianowskiej do Jutrzenki, na którym obowiązuje aktualnie zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,5 tony. http://www.przegladpiaseczynski.pl/spol ... awie-wenus
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Protest mieszkańców Józefosławia

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz paź 02, 2016 4:27 pm

Obrazek

Mieszkańcy Józefosławia nie chcą gminnych dróg przez swoje sypialnie i ogródki. Po 93 dniach radni RM Piaseczna łaskawie zgodzili się na spotkanie z oburzonymi mieszkańcami Józefosławia w sprawie budowy dróg gminnych przez sypialnie i ogródki mieszkań i osiedli. Arogancja lokalnej władzy sięga zenitu. http://itvpiaseczno.pl/artykul/mieszkan ... awia/96319
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ulica Osiedlowa w Józefosławiu - protest mieszkańców

Postautor: iTV Piaseczno News » śr paź 12, 2016 2:59 pm

Obrazek

Urzędnicy mieszkańcom zgotowali ten los. Mieszkańcy ulicy Osiedlowej w Józefosławiu protestują. Fragment pisma do Burmistrza Piaseczna: PROTEST NIE DLA NIEZROZUMIAŁEJ PRZEBUDOWY UL. OSIEDLOWEJ My niżej podpisani mieszkańcy Józefosławia składamy protest przeciwko planowanej na chwilę obecną przebudowie ulicy Osiedlowej na odcinku od Rowu Jeziorki do ul. Działkowej tj. wydzielenie części jezdni z przeznaczeniem dla pieszych. Sprzeciw swój motywujemy tym, iż ul. Osiedlowa jest jedną z czterech najważniejszych ul. Północ – Południe w Józefosławiu. Korzystają z niej wszyscy mieszkańcy Józefosławia i część osób okolicznych miejscowości. Zawężanie tej ulicy przy coraz gęstszej zabudowie ul. Osiedlowej jest nie tylko niezrozumiałe, ale i szkodliwe zarówno pod względem bezpieczeństwa ruchu jak i wszystkich uczestników drogi, jest również marnowaniem środków publicznych. Wydzielenie części jezdni z przeznaczeniem dla pieszych znacznie utrudni poruszanie się tą ulicą wszystkim. Biorąc pod uwagę natężenie ruchu już teraz, ukończona i zwężona w ten sposób droga okaże się być drogą nieprzejezdną i mocno zakorkowaną. http://itvpiaseczno.pl/artykul/ulica-os ... wiu/100093
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ulica Osiedlowa w Józefosławiu

Postautor: iTV Piaseczno News » pt paź 14, 2016 10:32 pm

Obrazek

Sołtys Jan Adam Dąbek i ulica Osiedlowa. Poprosiliśmy sołtysa wsi Józefosław o wypowiedź na temat remontu ulicy Osiedlowej. Cały czas czekamy na informacje dotyczące tej sprawy ze strony Urzędu Gminy w Piasecznie. http://itvpiaseczno.pl/artykul/soltys-j ... bek/100386
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron