Strona 1 z 1

Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Mickiewicza w Piasecznie

Post: śr wrz 14, 2016 7:06 pm
autor: Redakcja
Obrazek

Jacek T. pisze:Szanowny Panie Burmistrzu!

Piszę do Pana w sprawie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Mickiewicza. Skrzyżowania które jest bardzo niebezpieczne i które moim zdaniem wkrótce zbierze jakieś śmiertelne żniwo. Tylko w dniu dzisiejszym były tu dwa wypadki. Interweniowałem w sprawie tego miejsca i wszelkich możliwych miejscach. Doszedłem do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, który to urząd po miesiącach analiz znalazł rozwiązanie problemu: likwidacja przystanku autobusowego 727.

Nie wiem jakich specjalistów ten urząd ale likwidacja tego przystanku tylko pogorszy sprawę. Nie wdając się w szczegóły najprostszym i najmniej kosztownym rozwiązaniem byłby montaż luster tak aby skręcający w Mickiewicza widzieli czy nic nie nadjeżdża prawym pasem od strony Zalesia (najczęściej zdarzający się przypadek) oraz dla skręcających z Mickiewicza w stronę Zalesia by nie uderzył w nich samochód jadący w tym kierunku. Wiem że droga jest wojewódzka i nie jest to Pana kompetencja ale może montaż luster na słupach jest w zasięgu Pana władzy.

Naprawdę to cud że jeszcze nikt nie zginął na tym skrzyżowaniu a nie mówię tylko o ludziach w samochodach ale również o pieszych którzy idąc po chodniku mogą zostać zgnieceni przez rozbity samochód.

Liczę na szybką reakcję i działanie które może uratuje komuś życie.

Pozdrawiam
Jacek T.


[nazwisko znane Redakcji]

Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Mickiewicza w Piaseczni

Post: czw wrz 15, 2016 10:29 am
autor: argrabi
Wystarczyłoby wprowadzić zakaz skrętu w Mickiewicza dla jadących od strony Piaseczna.
A zrobić krótki lewoskręt w Szpitalną. Jest tam miejsce na to.. Jak i na krótki lewoskręt w Bema dla jadących od strony Zalesia Dolnego...