Ujęcia wody oligoceńskiej w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Ujęcia wody oligoceńskiej w Piasecznie

Postautor: Robo_warrior » pt sie 19, 2016 9:58 pm

ktoś coś wie n/t ujęcia wody oligoceńskiej przy ul. Żeromskiego?
Kiedy zostało zlikwidowane? Jest tam teraz puste piaszczyste pole, obiekt zrównano z ziemią.

Gdzieś w okolicy są inne ujęcia wody oligoceńskiej?

Na stronie PWIK Piaseczna brak informacji.
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)

Ujęcie wody oligoceńskiej przy ul. Żeromskiego w Piasecznie

Postautor: Filip » pt sie 19, 2016 10:29 pm

Obrazek

Przy ulicy Żeromskiego w Piasecznie działa tymczasowy punkt poboru wody oligoceńskiej. Korzystanie z niego stwarza pewne problemy zwłaszcza starszym osobom. Skarżą się one m.in. na niewygodną obsługę pompy.

Prowizoryczne ujęcie wody przy ulicy Żeromskiego, nieopodal skrzyżowania z ulicą Kauna, zastąpiło funkcjonujący do niedawna budynek starej stacji uzdatniania, do którego chętnie zaglądali okoliczni mieszkańcy. Niestety, tymczasowy zdrój – jak się okazuje – nie przypadł do gustu części mieszkańców.

– Trudno jest obsłużyć ujęcie, jedną ręką trzymając pojemnik na wodę, a drugą pałąk zwalniający jej strumień – skarży się pan Piotr. - Operacja nabierania wody wymaga nie tylko sprytu, ale i siły. Mam 80 lat i nie radzę sobie z taką ekwilibrystyką. Mieszkańcy skarżą się ponadto na brak studzienki kanalizacyjnej w sąsiedztwie zdroju. – Rozpryskująca się woda zalewa nie tylko chodnik, ale także nasze spodnie i buty – dodaje pan Piotr. - Jednak najgorzej będzie, jak zrobi się zimno i ta woda zacznie zamarzać...

Grzegorz Banaszewski z PWiK-u poinformował nas, że zgoda na rozebranie starego punktu poboru wody obowiązywała do końca kwietnia.

– Wkrótce na miejscu starej stacji powstanie nowa – dodaje. - Inwestycję zaplanowano na lata 2017-2018. Nowy punkt poboru będzie zadaszony, ogrzewany i czynny cały rok. W środku znajdą się prawdopodobnie cztery krany.

Grzegorz Banaszewski twierdzi, że do PWiK-u nie docierały głosy niezadowolonych mieszkańców w związku z funkcjonowaniem tymczasowego zdroju.

– Jeśli to rzeczywiście problem, postaramy się usprawnić jego działanie, montując zamiast pałąka kran – dodaje. - Trzeba jednak mieć świadomość, że może wiązać się to z większymi stratami wody. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17041
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość