Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Filip » pt lip 08, 2016 7:36 pm

Obrazek

W poniedziałek omal nie doszło do wypadku na przejściu dla pieszych w ciągu ulicy Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Kusocińskiego. - Kierowca samochodu twierdził, że nie widział pasów, które faktycznie są w tym miejscu powycierane – mówi pani Krystyna, która widziała zdarzenie. Na szczęście już w sierpniu powiat piaseczyński planuje remont drogi.

Przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Kusocińskiego to niebezpieczne miejsce, w którym już kilkukrotnie dochodziło do potrąceń. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że w tym miejscu droga ma, delikatnie mówiąc, nienajlepszą nawierzchnię, co utrudnia hamowanie. Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło tam w ubiegły poniedziałek. Pani Krystyna, mieszkająca w pobliskim bloku, na własne oczy widziała, jak na przejściu samochód omal nie rozjechał przechodzącej na drugą stronę jezdni kobiety. - Całe zdarzenie wyglądało naprawdę dramatycznie – mówi mieszkanka. - Kierowca pojazdu też był w szoku. Gdy wysiadł z auta, przyznał, że nie zauważył przejścia, które rzeczywiście jest słabo widoczne. Napiszcie o tym, może uratujecie komuś życie...

Powiat planuje remont drogi

Ulica Wojska Polskiego, która jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych miasta, o remont dopomina się od lat. I nie chodzi tylko o nawierzchnię drogi, ale też m.in. o chodniki – nierówny, podziurawiony odcinek od ul. Jana Pawła II do ul. Szkolnej jest w tak fatalnym stanie, że przemierzając go trzeba cały czas patrzeć pod nogi. Podczas spotkania z przedstawicielami GDDKiA oraz MZDW, które odbyło się w urzędzie gminy trzy tygodnie temu, Ksawery Gut odpowiadający w starostwie powiatowym za inwestycje drogowe poinformował, że prawdopodobnie jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie modernizacji drogi. Dodał, że ma zostać ułożona na niej nowa nawierzchnia oraz chodniki. Przy drodze zostaną obsadzone nowe krawężniki i powstaną dodatkowe miejsca parkingowe. Oczywiście wykonawca zadba również o remont oznaczeń poziomych i pionowych, w tym odmalowanie pasów.

Będzie gorzej, żeby mogło być lepiej

- 15 lipca nastąpi otwarcie ofert. Na remont odcinka ul. Wojska Polskiego od ul. Jana Pawła II do drogi 721 zarezerwowaliśmy 1,8 mln zł. Mam jednak nadzieję, że wykonawcy zaproponują niższe kwoty – mówi Ksawery Gut. Jak wszystko dobrze pójdzie remont rozpocznie się na początku sierpnia i potrwa maksymalnie 40 dni (na jego ukończenie przed terminem starostwo przewidziało dodatkowe bonusy). Jeśli chodzi o organizację ruchu, to ta będzie po stronie wykonawcy. Być może uda się jednak uniknąć większych uciążliwości, gdyż warstwa ścieralna prawdopodobnie będzie układana nocą. - Nie sądzę, aby ten odcinek na dłuższy czas został wyłączony z ruchu – dodaje Ksawery Gut. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16927


Na stronie Starostwa Powiatowego pojawiła się dokumentacja przetargowa na przebudowę drogi powiatowej w ciągu ulicy Wojska Polskiego http://bip.piaseczno.pl/public/?id=159067
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » sob lip 09, 2016 9:15 am

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Przetarg na przebudowę Wojska Polskiego

Postautor: Filip » śr lip 13, 2016 2:23 pm

Obrazek

Ostatniego dnia czerwca Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 2862W, czyli jedną z głównych ulic Piaseczna – Wojska Polskiego.

W numerze z 22 czerwca pisaliśmy, że na konferencji dotyczącej drogi krajowej nr 79, czyli Puławskiej, oraz jej skrzyżowania z ulicą Okulickiego, Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, poinformował, że przetarg na remont Wojska Polskiego zostanie ogłoszony jeszcze w czerwcu.

Wojska Polskiego jest w fatalnym stanie

– W obrębie skrzyżowania drogi 721 i drogi 79 powiat także ma swoją drogę, czyli Wojska Polskiego – mówił na konferencji Ksawery Gut. – Aktualnie ma ona opracowaną dokumentację projektową, którą odebraliśmy w zeszłym tygodniu, a na wczorajszej sesji powiatu zostały zwiększone środki na potrzeby ogłoszenia przetargu na przebudowę tej drogi. Jej układ się nie zmieni, ale będzie nowa nawierzchnia i chodniki. W czerwcu chcemy ogłosić przetarg na wykonanie tej drogi – dodał.
Droga faktycznie jest w fatalnym stanie.

– Ja ją omijam – mówi nam Katarzyna Chmielewska, mieszkanka Piaseczna. – Codziennie wyjeżdżam z Piaseczna do Warszawy. Wolę stać w korku na Chyliczkowskiej niż po codziennej jeździe Wojska Polskiego wymienić zawieszenie. Chociaż tutaj też jest korek, to wiele nie tracę – dodaje.

Starostwo ogłosiło przetarg 30 czerwca. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa nawierzchni jezdni, chodników, zatoki autobusowej oraz wydzielenie miejsc postojowych i zjazdu na odcinku drogi powiatowej do skrzyżowania z DW721, czyli Okulickiego.

Będzie wyjazd z Sikorskiego na Wojska Polskiego

Na remontowanym odcinku od ulicy Jana Pawła II do Okulickiego, największą rewolucję przejdzie odcinek przy skateparku. Po drugiej stronie bowiem zostało zaprojektowane skrzyżowanie z ulicą Sikorskiego – dzisiaj nieprzejezdne i zastawione barierkami. Na planie sytuacyjnym dołączonym do ogłoszenia przetargowego widać, że można będzie w Sikorskiego wjechać w prawo od strony Okulickiego, oraz wyjechać również w prawo, w stronę Kusocińskiego.

– Istniejący przystanek autobusowy znajdujący się w rejonie ul. Sikorskiego został przeniesiony i zlokalizowany w miejscu istniejącej wyspy dzielącej, natomiast pas ruchu przeznaczony wcześniej dla pojazdów MZK i PKS wykorzystany został jako pas włączenia dla pojazdów skręcających w prawo z ul. Sikorskiego w ul. Wojska Polskiego – czytamy w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. - Na odcinku od ul. Kusocińskiego do zjazdu na teren szkoły zaprojektowane zostały miejsca postojowe równoległe zlokalizowane po prawej stronie drogi patrząc w kierunku ul. Jana Pawła II – czytamy dalej w SIWZ.

Po remoncie pojawią się nowe znaki pionowe oraz w niektórych miejscach barierki oddzielające ruch pieszy od samochodowego. Nie pojawią się za to ścieżki rowerowe, choć wyremontowany zostanie chodnik na całej długości przebudowywanego odcinka.

W specyfikacji czytamy, że zaleca się maksymalne skrócenie czasu realizacji przedsięwzięcia. Oferty składać można do 15 lipca, co oznacza, że rozpoczęcie prac możliwe jest jeszcze w sierpniu, ponieważ termin związania ofertą wynosi dla tego zadania 30 dni.

Wydaje się również, że przedsięwzięcie zostanie wykonane w ekspresowym tempie. W projekcie umowy z przyszłym wykonawcą widnieje bowiem zapis: „Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania Zamówienia (...) w terminie 45 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy”.

Joanna Grela http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -polskiego
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Filip » pt lip 29, 2016 2:36 pm

Obrazek

Przy ul. Wojska Polskiego pojawiły się żółte tablice z informacją, że od 3 sierpnia 2016 roku będzie zamknięta ul. Wojska Polskiego w Piasecznie, więc pewnie już rozpocznie się planowany remont.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: argrabi » pt lip 29, 2016 2:53 pm

...
Ostatnio zmieniony wt sie 02, 2016 7:40 pm przez argrabi, łącznie zmieniany 1 raz
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt sie 02, 2016 5:33 pm

Obrazek
W początkowej fazie przebudowy drogi będzie możliwy przejazd na wprost ul. Kusocińskiego, Szkolną i Jana Pawła II. Objazd prowadzony będzie ul. Okulickiego, Powstańców Warszawy.

Obrazek
W końcowej fazie realizacji droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Objazd będzie prowadził ul. Okulickiego, Powstańców Warszawy, Dworcową, Nadarzyńską.

Od 3 do 31 sierpnia 2016 roku zamknięta dla ruchu będzie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... -polskiego
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Ireneusz » śr sie 03, 2016 9:57 am

Planują w 2 fazie objazd przez Dworcową, więc powinni pomyśleć o dostosowaniu świateł na skrzyżowaniu Dworcowa / Jana Pawła II, bo w tej chwili wszystko stoi na tych światłach.
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Ireneusz » pt sie 05, 2016 5:03 pm

Obrazek

Kilka dni temu rozpoczął remont jednej z głównych arterii miasta – ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Jana Pawła II do drogi 721. Remont drogi zaczął się w środę i ma potrwać maksymalnie 40 dni.

Na Wojska Polskiego zostanie ułożona nowa nawierzchnia oraz chodniki. Przy drodze powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe. Oczywiście wykonawca zadba również o remont oznaczeń poziomych i pionowych, w tym odmalowanie pasów, o co dopominali się mieszkańcy. Ulica Wojska Polskiego ma być zamknięta do 31 sierpnia. W początkowej fazie przebudowy będzie możliwy przejazd ul. Kusocińskiego, Szkolną i Jana Pawła II. Objazd prowadzony jest ul. Okulickiego oraz Powstańców Warszawy. W drugim etapie wykonawca będzie przebudowywał skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ulicami: Jana Pawła II, Szkolną i Kusocińskiego. Spowoduje to konieczność całkowitego wyłączenia tych skrzyżowań z ruchu. W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z inwestycją prace będą wykonywane w nocy bądź w weekendy. Objazd będzie prowadził ul. Okulickiego, Powstańców Warszawy, Dworcową i Nadarzyńską. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17007
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: iTV Piaseczno News » pn sie 08, 2016 10:37 pm

Obrazek

Od 3 sierpnia trwa remont ulicy Wojska Polskiego. Spowodowało to duże problemy komunikacyjne w Piasecznie, szczególnie wyjazd z miasta stał się wyzwaniem dla nerwowych kierowców. Na zdjęciach widać postępy prac. Miejmy nadzieję, że te wszystkie niedogodności zostaną wynagrodzone mieszkańcom po zakończeniu remontu. Zdjęcia wykonanie 8 sierpnia w trakcie krótkiej wizyty gospodarskiej na ul. Wojska Polskiego.

Galeria zdjęć z postępu prac: http://itvpiaseczno.pl/artykul/wojska-p ... znie/56864
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Karuzela z ulicami w Piasecznie

Postautor: Filip » śr sie 10, 2016 2:54 pm

Obrazek

Zaczął się remont ul. Wojska Polskiego i związane z tym utrudnienia w ruchu. Niebawem czeka nas również zamknięcie ulic Sierakowskiego i Kościuszki. W centrum Piaseczna czeka więc kierowców trudny okres.

Przebudowę ul. Wojska Polskiego prowadzi starostwo powiatowe. Prace rozpoczęły się 3 sierpnia i mają się zakończyć wraz z wakacjami. Obecnie możliwy jest przejazd na wprost przez skrzyżowania z ulicami Kusocińskiego, Szkolną i Jana Pawła II. Objazd zaś odbywa się ul. Okulickiego i ul. Powstańców Warszawy. W drugim etapie realizacji wykonawca będzie przebudowywał wspomniane skrzyżowania. Wówczas konieczne będzie całkowite wyłączenie ich ruchu.

– W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z tą fazą inwestycji prace będą wykonywane w nocy bądź w weekendy – informuje Ksawery Gut z Zarządu Powiatu. Objazd poprowadzony będzie ulicami Okulickiego, Powstańców Warszawy, Dworcową i Nadarzyńską.

Dodatkowo obecnie trwają też prace wodociągowe w ul. Nadarzyńskiej. Wprawdzie nie została ona wyłączona z ruchu, ale jednak komunikacja jest znacznie utrudniona. Niepokój mieszkańców budzą więc planowane przez gminę w związku z przebudową Placu Kisiela oraz kanału Perełki wyłączenia z ruchu ulic Sierakowskiego i Kościuszki.

– Koordynujemy terminy ze starostwem – uspokaja naczelnik gminnego Wydziału Infrastruktury i Transportu (a przy okazji przewodniczący Rady Powiatu) Włodzimierz Rasiński. W pierwszej kolejności ruch ma zostać zamknięty na ulicy Sierakowskiego, a dopiero po zakończeniu prac na tym odcinku przyjdzie czas na okresowe wyłączenie z ruchu ulicy Kościuszki. W najbliższym czasie mają się odbywać prace w obrębie samego pl. Kisiela.
– Co najwyżej możemy uniemożliwić parkowanie przy placu, ale ruch będzie się odbywał normalnie – mówi Rasiński. Inwestycja ta powinna zostać zrealizowana do końca roku.
– Planowane terminy ograniczeń w ruchu ogłosimy na stronie internetowej urzędu i w mediach na tydzień przed zamknięciem – informuje naczelnik Biura Promocji Łukasz Wyleziński.

http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -z-ulicami
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Otwarcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Redakcja » czw wrz 01, 2016 6:49 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Kto zawalił inwestycję - remont ul. Wojska Polskiego

Postautor: iTV Piaseczno News » pt wrz 02, 2016 10:31 am

Obrazek

Kto zawalił tę inwestycję (remont ul. Wojska Polskiego) ? 1 września, dzień rozpoczęcia roku szkolnego we wszystkich szkołach od podstawówki do liceum. Wiedzą o tym wszyscy, ale nie urzędnicy Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Członek zarządu, Ksawery Gut odpowiedzialny za inwestycje i remonty nie tylko dróg, chyba o tym nie wiedział. Tak wygląda stan robót na ul Wojska Polskiego przy Szkole Podstawowej NR 5 w Piasecznie, najliczniejszej szkole podstawowej w Polsce.

Celowo nie został wyciszony dźwięk, aby zobrazować w jakich warunkach przez kilka najbliższych dni będą się uczyć dzieci w szkole. Praktycznie koniec robót przewidziany na 5 września, ale musimy być wielkiej wiary aby, ten termin był dotrzymany przy takim stanie robót. Pan członek Ksawery Gut jest na urlopie do 12 września i na nasze pytania dotyczące zakończenia inwestycji na ul Wojska Polskiego udzielił Grzegorz Wójcik z Wydziału Inwestycji, Remontów i Drogownictwa Starostwa Powiatowego (tekst załączony poniżej). Dyrekcja szkoły nie chciała się wypowiadać co o tym myśli.

"Informuję, że umowa na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę drogi powiatowej nr 2862W - ul. Wojska Polskiego w Piasecznie, została zawarta w dniu 01.08.2016 r. Zgodnie z jej zapisami Wykonawca zobowiązał się do zrealizowania zamówienia w terminie 35 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Jednocześnie informuję, że Powiat Piaseczyński dokładał wszelkich starań, aby budowa została zakończona przed 1 września, ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego. Niestety nie udało się to, między innymi ze względu na zmiany w dokumentacji projektowej w trakcie trwania budowy oraz konieczność udzielenia zamówienia uzupełniającego zwiększającego zakres robót. Ze względu na powyższe, otwarcie drogi dla ruchu drogowego nastąpi dnia 5 września 2016 r."

Korki w Piasecznie są niebotyczne. Chyliczkowska stoi od Warszawskiej do obwodnicy Piaseczna. Kierowcy przeżywają horror. http://itvpiaseczno.pl/artykul/kto-zawa ... ycje/59276
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Remont ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: iza » ndz wrz 04, 2016 9:48 am

Ulica Wojska Polskiego jest już przejezdna. :-)
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Otwarta ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

Postautor: Martin » ndz wrz 04, 2016 8:32 pm

iza pisze:Ulica Wojska Polskiego jest już przejezdna.

Potwierdzam, że ulica jest już otwarta i przejezdna. Zrobiłem kilka zdjęć telefonem komórkowym z dzisiejszego przejazdu wyremontowaną ul. Wojska Polskiego w Piasecznie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12647
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Ul. Wojska Polskiego otwarta dla ruchu

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz wrz 04, 2016 9:27 pm

Obrazek

Remontowana ul. Wojska Polskiego otwarta dla ruchu. W sobotę wieczorem wykonawca remontu ul. Wojska Polskiego w Piasecznie udostępnił przejazd dla samochodów. Przyznajemy, że jak wcześniej informowaliśmy, termin oddania ulicy do ruchu jest zagrożony, to Wykonawcy udało się zakończyć prace umożliwiające puszczenie ruchu samochodów i pieszych, ale wg naszej opinii remont jeszcze nie jest zakończony. Cieszymy się i z tego, bo korki w ostatnich kilku dniach w Piasecznie były niewyobrażalne. Teraz na pewno trochę sytuacja na innych ulicach się poprawi i będzie łatwiej jeździć po mieście i wyjechać z miasta. http://itvpiaseczno.pl/artykul/remontow ... jska/59428
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości