Wybieg dla czworonożnych przyjaciół w Józefosławiu

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Wybieg dla czworonożnych przyjaciół w Józefosławiu

Postautor: Kacperek » sob maja 14, 2016 12:57 pm

Obrazek

Przy skrzyżowaniu ulic Cyraneczki i ulicy Wilanowskiej w Józefosławiu zostały zakończone prace przy zagospodarowaniu nieużytku, który od lat straszył swa brzydotą i służył za niekontrolowaną, psią toaletę. Za sprawą radnych Katarzyny Krzyszkowskiej – Sut i Roberta Widza powstała idea uporządkowania centralnej części Józefosławia.

Dzięki pozytywnej decyzji Starosty Powiatowego pana Wojciecha Ołdakowskiego (zarządcy tej działki) Gmina mogła wydzierżawić ten obszar i podjąć prace rewitalizacyjne uwzględniając funkcje retencyjne dla tego terenu.

Wytyczona została alejka przy której pojawiły się ławeczki, część wzdłuż kanałku Jeziorki wysypana została piaskiem i umieszczone zostały na niej zabawki dla piesków, natomiast część od strony chodnika zostanie obsadzona zielenią i trawą. Oczyszczony zostanie również fragment przy przepompowni, na którym straszą w tej chwili wyschnięte tuje.

Cieszymy się również, że Józefosław pięknieje i mieszkańcy tej miejscowości mają coraz więcej możliwości do spacerów i społecznej integracji.

źródło i więcej zdjęć na http://portalsasiedzi.pl/?p=5600
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Plac zabaw dla psów w Józefosławiu

Postautor: Beata » pt maja 20, 2016 6:43 pm

Obrazek

W Józefosławiu, u zbiegu ulic Wilanowskiej i Cyraneczki, powstał wybieg dla psów i zieleniec. Wygląda na to, że jest to odpowiedź gminy na skargi mieszkańców, dotyczące zakazu wprowadzania psów na teren parku przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu.

Budowa wybiegu dla czworonogów zakończyła się raptem kilka dni temu. W ramach prac wykonano trzy tarasy: z piasku, z nawierzchni mineralnej oraz taras ziemny. Pośrodku podłużnego wybiegu przebiega alejka o nawierzchni mineralnej długa na 130 m i szeroka na 2 metry. Na wybiegu zostały zainstalowane profesjonalne urządzenia zabawowo-treningowe dla czworonogów, jak specjalna huśtawka, tunel czy slalom. Obok ustawiono także ławki i kosze na śmieci. http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16742
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron