Czy zapłacimy za parkowanie w Piasecznie?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW


ePARK obsługuje mobilne płacenie za parking w Piasecznie

Postautor: Kacperek » ndz lut 18, 2018 4:59 pm

Obrazek

ePARK obsługuje mobilne płacenie za parking w Piasecznie! Zdarza Ci się opłacać postój w Strefie Płatnego Parkowania? Skorzystaj z aplikacji ePARK, która jest oficjalną metodą płatności za postój w Piasecznie! Dokonasz opłaty bez podchodzenia do parkomatu i przedłużysz czas parkowania bez konieczności powrotu do samochodu! ePARK to parkomat w Twoim smartfonie! Odpal ePARK, a na liście miast w aplikacji znajdziesz PIASECZNO! ePARK to oficjalna metoda płatności za postój w Płatnej Strefie.

Obrazek

Krótka instrukcja, jak zacząć korzystanie z ePARK > http://electronicparking.pl/wp-content/ ... zaczac.pdf
Aplikację pobierzesz tutaj >> http://www.zaePARKuj.pl
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Czy przy cmentarzu komunalnym powstanie płatny parking?

Postautor: Kacperek » śr maja 09, 2018 7:33 pm

Obrazek

Czy przy cmentarzu komunalnym powstanie płatny parking? Radny Zbigniew Mucha zwrócił uwagę na problem braku miejsc parkingowych w rejonie cmentarza komunalnego przy ulicy Julianowskiej.

Przy cmentarzu komunalnym znajduje się osiedle, którego mieszkańcy często zostawiają samochody po drugiej stronie Julianowskiej, naprzeciwko nekropolii. Dlatego osoby odwiedzające groby często nie mają gdzie zaparkować.

– Można by rozważyć wydzielenie kilkunastu miejsc z ograniczonym czasem parkowania lub ustawić w tamtym miejscu parkometry – proponował podczas sesji radny Mucha.

Problem braku wolnych miejsc nie występuje przy cmentarzu parafialnym w centrum miasta, gdzie od grudnia obowiązuje strefa płatnego parkowania. http://piasecznonews.pl/czy-przy-cmenta ... y-parking/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Nie powstanie strefa płatnego parkowania przy ul. Julianowsk

Postautor: Justi » ndz sie 05, 2018 2:01 pm

Kacperek pisze:Czy przy cmentarzu komunalnym powstanie płatny parking? Radny Zbigniew Mucha zwrócił uwagę na problem braku miejsc parkingowych w rejonie cmentarza komunalnego przy ulicy Julianowskiej.

Obrazek

Na razie nie powstanie strefa płatnego parkowania przy ul. Julianowskiej obok cmentarza komunalnego.

Władze gminy szukają dobrego rozwiązania problemów z parkowaniem w tej okolicy. Jednak znalezienie takiego rozwiązania, które zadowoli wszystkich, będzie raczej trudne. Ci, którzy przyjeżdżają odwiedzić groby zmarłych, chcieliby bez problemu zaparkować niedaleko bram cmentarza. Mieszkańcy budynku na rogu ulicy Julianowskiej i Okulickiego lub ich goście też chcieliby korzystać z miejsc parkingowych wzdłuż ulicy. W imieniu tych pierwszych w czerwcu wypowiedziały się radne Ewelina Wójcik oraz Hanna Krzyżewska, prosząc burmistrza o znalezienie sposobu na zapewnienie miejsc parkingowych dla osób przyjeżdżających na cmentarz. Zgodnie z informacjami, jakich udzielił nam wówczas naczelnik Wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński, na lipcową sesję rady gminy przygotowano uchwałę, która miała wprowadzić strefę płatnego parkowania przy cmentarzu. Zasady obowiązywałyby identyczne, jak w centrum miasta: przez pierwsze 45 minut kierowcy mogliby parkować za darmo, po tym czasie – wnosząc stosowne opłaty.

– W tygodniu na Julianowskiej można znaleźć kilkadziesiąt wolnych miejsc, a na cmentarz najczęściej udajemy się w dni wolne, czyli wtedy, kiedy i tak parkowanie byłoby bezpłatne, więc to nie rozwiąże problemu – argumentował. Rzeczywiście w środku tygodnia, w godzinach pracy, wolne miejsca w okolicach cmentarza można znaleźć bez większego problemu. Popołudniami i w weekendy jest to już problematyczne.

– Stworzenie strefy płatnego parkowania na całej długości jest niepotrzebne i nie da nam oczekiwanego efektu w postaci rotacji miejsc wtedy, kiedy to najbardziej potrzebne, czyli na przykład w weekend – zgodziła się Ewelina Wójcik. – Wystarczy wydzielić po kilkanaście miejsc przy każdej z bram.

Robert Widz zwrócił uwagę, że temat strefy płatnego parkowania również przy cmentarzu pojawił się w toku dyskusji nad celowością wprowadzania płatnego parkowania w mieście od samego początku.

– Pan Cieślak przekonuje, że kiedyś nie było tyle miejsc parkingowych przy ul. Julianowskiej i jakoś mieszkańcy dawali radę. A ja się pytam, czy gmina ma w ogóle obowiązek budować miejsca parkingowe na publicznych ulicach? Czy wtedy również parking osiedlowy świecił pustkami, a mieszkańcy bloku parkowali na bezpłatnych miejscach przy ulicy? – zapytał. Zauważył też, że wydzielenie tylko części miejsc nadal będzie rodziło problem, że niektórzy mieli szczęście i stoją na miejscach bezpłatnych, a inni nie. – Jeśli ktoś zapłacił za samochód i za paliwo, to chyba nie stanie się nic strasznego, kiedy zapłaci te 3 złote, by zostawić samochód na 2 godziny i oddać się dłuższej refleksji – odbił piłeczkę na argument Cieślaka, że trudno kogoś zmuszać do refleksji poniżej 45 minut.

– Robimy tylko zakaz postoju powyżej dwóch godzin i go egzekwujemy. Będzie i taniej, i szybciej, bo to wymaga tylko zmiany organizacji – zaproponował alternatywne rozwiązanie Krzysztof Cieślak. Radny Zbigniew Mucha przyznał, że dobrze się stało, że jakieś kroki zostały w końcu podjęte, ale uznał, że sprawa wymaga chyba jeszcze głębszej refleksji nad znalezieniem optymalnego rozwiązania. Ewelina Wójcik złożyła więc wniosek formalny o zdjęcie tej uchwały z porządku obrad i popracowanie nad nią w komisjach. Zgodziła się z nią większość radnych. Niestety podczas ostatnich dwóch spotkań Komisji Polityki Gospodarczej radni nie zdążyli się tą sprawą zająć, podobnie jak w innych komisjach trwa bowiem sezon urlopowy. Następne posiedzenia komisji zaplanowano dopiero przed sesją sierpniową, więc nie wiadomo, czy radni znajdą dość czasu, by wypracować jakieś lepsze rozwiązanie do końca wakacji. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... zawieszone
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Chcą rozszerzyć strefę płatnego parkowania w Piasecznie

Postautor: Kacperek » czw sie 23, 2018 6:57 pm

Obrazek

Strefą płatnego parkowania ma zostać objęta ulica Szkolna na odcinku od ul. Wojska Polskiego do alei Róż. Radni chcą też utworzenia przy cmentarzu komunalnym 20 miejsc parkingowych z ograniczonym czasem postoju do 2 godzin.

O rozszerzeniu strefy płatnego parkowania na dopiero co wyremontowaną ulicę Szkolną rozmawiano podczas posiedzenia komisji polityki gospodarczej. Na odcinku od Wojska Polskiego do alei Róż znajduje się 80 miejsc parkingowych. Strefa płatnego parkowania miałaby działać w godz. 10-18, a parkowanie przez pierwszych 45 min byłoby bezpłatne. Pierwsza strefa płatnego parkowania w centrum miasta zaczęła działać prawie rok temu i sprawdziła się znakomicie. W centrum można wreszcie bez problemu zostawić samochód, aby załatwić sprawę w urzędzie lub zrobić zakupy, co wcześniej graniczyło z cudem. Radni liczą, że podobna sytuacja będzie teraz w okolicach bazarku przy ulicy Szkolnej.

– O objęcie tego rejonu miasta strefą wnioskowali właściciele pawilonów handlowych i kupcy – podkreśla radna Magdalena Woźniak. – Chodzi o wymuszenie rotacji samochodów i umożliwienie większej liczbie klientów zrobienie zakupów.
Uchwała wydzielająca nową strefę płatnego parkowania może zostać podjęta już w najbliższą środą, podczas sesji rady miejskiej.

Podczas posiedzenia komisji rozmawiano także o stworzeniu 20 miejsc z ograniczonym czasem postoju w rejonie cmentarza przy ul. Julianowskiej. Ograniczenie postoju miałoby obowiązywać 7 dni w tygodniu w godz. 8-18, a jego egzekwowanie miałoby leżeć w gestii straży miejskiej. Tym samym komisja wyszła naprzeciw postulatom mieszkańców, którzy wielokrotnie narzekali, że w rejonie ul. Julianowskiej trudno zaparkować, bo miejsca przy cmentarzu zajmują samochody należące do osób z pobliskiego osiedla (mimo że ci dysponują wewnętrznymi parkingami i garażami). https://piasecznonews.pl/chca-rozszerzy ... arkowania/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

System kar za parkowanie bez biletu w płatnej strefie

Postautor: weronika » czw paź 04, 2018 9:04 pm

Obrazek

Czy system kar za parkowanie bez biletu w płatnej strefie jest sprawiedliwy? Jeden z mieszkańców skarży się, że odszedł na pięć minut od samochodu i dostał za to 50 zł mandatu. – Nie chcemy karać naszych mieszkańców, tylko zapewnić im wolne miejsca parkingowe – przekonuje burmistrz Daniel Putkiewicz.

Pan Paweł chciał zrobić szybkie zakupy w sklepie spożywczym. Zostawił więc samochód w płatnej strefie nie pobierając biletu. Gdy wrócił, za wycieraczką miał mandat.

– Złożyłem reklamację, tłumaczyłem że nie było mnie raptem kilka minut. Nic to jednak nie dało – mówi nasz czytelnik. – Powiedziano mi, że muszę zapłacić 50 zł, a jeśli uiszczę należność w ciągu dwóch dni, to dostanę dodatkowo 20 zł rabatu. Uważam, że ten system jest niesprawiedliwy, bo taką samą karę jak ja otrzyma osoba z premedytacją parkująca w centrum miasta przez cały dzień. Takim kierującym straż miejska powinna zakładać blokady.

Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz podkreśla, że miasto nie chce ani karać kierowców, ani zarabiać na strefie.

– Co do zarzutu tego pana, nie wiem czy istnieje system pozwalający zweryfikować, jak długo ktoś parkuje bez biletu – mówi. – Być może jest to możliwe, niemniej jednak ja takiej metody nie znam. Celem wprowadzenia strefy było zapewnienie rotacji pojazdów w centrum miasta o co postulowali kupcy i to się udało. Teraz z podobnym wnioskiem zwrócili się do nas handlujący na bazarku przy ul. Szkolnej. Na pewno system będziemy w przyszłości rozbudowywać i go usprawniać. Jednocześnie będziemy budować nowe bezpłatne parkingi, w tym wielopoziomowe.

Pan Paweł przyjmuje te wyjaśnienia ze zrozumieniem.
– Uważam, że idea strefy płatnego parkowania jest słuszna – mówi. – Tylko system kar jest źle skonstruowany.
https://piasecznonews.pl/czy-system-kar ... awiedliwy/
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Strefa płatnego parkowania przy bazarku na ul. Szkolnej

Postautor: Redakcja » pn lis 12, 2018 9:35 pm

Obrazek

Od 13 listopada 2018 roku zacznie obowiązywać strefa płatnego parkowania na ul. Szkolnej na wysokości bazarku po obu stronach drogi od ul. Wojska Polskiego do al. Róż w Piasecznie
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... piasecznie
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Już rok strefy płatnego parkowania. Gmina sporo na niej zaro

Postautor: Kacperek » ndz gru 16, 2018 1:40 pm

Obrazek

Od grudnia ubiegłego roku w centrum miasta zaczęła działać strefa płatnego parkowania. Dziś, z perspektywy czasu, można powiedzieć, że pomysł się sprawdził. Niedawno strefa została poszerzona o ulicę Szkolną, przy której znajduje się miejski bazarek. Być może w przyszłości zostanie objęty nią także rejon cmentarza komunalnego przy ul. Julianowskiej.

Strefa płatnego parkowania w centrum została wprowadzona na wniosek kupców, którzy narzekali na zbyt małą rotację samochodów. Często w ciągu dnia przy ul. Kościuszki nie było wolnych miejsc, w związku z czym wiele osób przejeżdżających przez Piaseczno rezygnowało ze zrobienia zakupów. Ciężko było także zaparkować auto w rejonie urzędu gminy czy sądu. Wraz z wprowadzeniem strefy te problemy, praktycznie z dnia na dzień, się skończyły.

Ciemna strona strefy

Dużą zaletą piaseczyńskiej strefy płatnego parkowania jest to, że przez pierwszych 45 minut postój w niej jest za darmo. Czas ten z reguły wystarcza na załatwienie drobnych spraw czy zrobienie sprawunków. Minus jest taki, że osoby, które się nie wyrobią i przyjdą do samochodu nawet kilka minut później, od razu są karane mandatami. – Miałem ostatnio taką sytuację, że podjechałem do banku spółdzielczego, bo chciałem wziąć pieniądze z bankomatu – opowiada pan Władysław z Piaseczna. – Odszedłem od samochodu może na minutę, a kiedy wróciłem, spotkałem pracownika wypisującego mi mandat. Ja wszystko rozumiem, ale to była złośliwość tego pana. Kontroler na pewno widział jak odchodzę od samochodu i stoję przy bankomacie, a mimo to mnie ukarał…

Podobnych głosów na przestrzeni roku docierało do nas więcej.

Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji wyjaśnia. że kontrolerzy – zanim wypiszą mandat – mają obowiązek sprawdzić, czy w danym momencie przy najbliższych parkomatach nie stoją żadne osoby czekające na bilet oraz czy nikt nie podąża w kierunku parkomatu, ewentualnie wraca od niego do auta. Muszą też wykonać na miejscu zdjęcie poglądowe całej sytuacji. Inna sprawa, że wraz z wprowadzeniem strefy gmina od początku informowała, że nawet na chwilę odchodząc od samochodu należy pobrać bilet parkingowy. Jeśli tego nie zrobimy, musimy liczyć się z karą. – Po wpisaniu numeru auta do systemu, nie ma już możliwości cofnięcia tej czynności – wyjaśnia Łukasz Wyleziński.

Niezłe źródło dochodu

Burmistrz Daniel Putkiewicz wielokrotnie podkreślał, że celem wprowadzenia strefy jest zwolnienie miejsc parkingowych, a nie generowanie dochodu do budżetu gminy. Jedno nie wyklucza jednak drugiego. Wielu kierowców dopłaca do parkowania, a niepokorni czy niezorientowani są bez skrupułów karani. Od 4 grudnia 2017 roku do końca listopada br. wystawiono ponad 15 tys. tzw. opłat dodatkowych, czyli mandatów. Od 1 stycznia do 30 września z opłat za bilety, abonamentów oraz kar uzyskano łącznie ponad 354 tys. zł. Po dodaniu do tego ostatniego kwartału tego roku, który się jeszcze nie zakończył, kwota ta może urosnąć nawet do około 500 tys. zł. Zapytaliśmy ilu kierowców ukaranych mandatami składało reklamacje i czego najczęściej one dotyczyły. – Reklamacji na piśmie złożono 223, do tego dochodzą reklamacje składane w biurze Strefy Płatnego Parkowania. W sumie było ich 1004 – informuje Łukasz Wyleziński. – Do 30 listopada anulowano 781 opłat dodatkowych. Najczęstszą przyczyną anulacji był błędnie wprowadzony numer rejestracyjny pojazdu. https://piasecznonews.pl/juz-rok-strefy ... -zarobila/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Powiększy się strefa płatnego parkowania?

Postautor: Kacperek » pt kwie 19, 2019 10:23 am

Obrazek

Radni z komisji prawa i bezpieczeństwa, na wniosek grupy kupców, poprosili burmistrza o przygotowanie projektu uchwały poszerzającej strefę płatnego parkowania. Nowa strefa miałaby obowiązywać wzdłuż ulicy Puławskiej, od wjazdu do Piaseczna do placu Piłsudskiego.

Wniosek do burmistrza w sprawie powiększenia strefy wpłynął w ubiegłym tygodniu.
– Złożyliśmy go na prośbę przedsiębiorców, którzy domagają się większej rotacji samochodów na odcinku Puławskiej od Kusocińskiego do miejskiego rynku – mówi radny Adam Marciniak, przewodniczący komisji prawa. Kupcy twierdzą, że wielu mieszkańców parkuje rano samochody w rejonie ul. Szkolnej i przesiada się w autobusy. Auta stoją tam cały dzień, blokując miejsca parkingowe klientom lokalnych sklepów i punktów usługowych. Jednak na tym nie koniec. Komisja poprosiła, aby przeanalizować możliwość objęcia płatnym parkowaniem także części ul. Warszawskiej i Młynarskiej tak, aby nowa strefa zamknęła się w kwadrat.

– Priorytetem jest jednak Puławska – podkreśla radny Marciniak. – Oczywiście ze strefy byłby wyłączony parking vis a vis PZU. Możliwość bezpłatnego, 45-minutowego parkowania zostanie utrzymana.
Na utworzenie nowej strefy musi zgodzić się rada miejska. Potem trzeba będzie wygospodarować pieniądze na dzierżawę parkomatów i wykonać stosowne oznakowanie. Ewentualne rozszerzenie strefy nastąpi więc nie wcześniej, niż za kilka miesięcy. https://piasecznonews.pl/powiekszy-sie- ... arkowania/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Bezpłatny parking w Piasecznie kosztuje milion

Postautor: Kacperek » czw wrz 12, 2019 7:51 pm

Obrazek

Podczas gdy mieszkańcy narzekają na konieczność pobierania biletów na darmowe parkowanie, my policzyliśmy ile pieniędzy w tym czasie „traci” gmina.

Dane dotyczące stref płatnego parkowania pokazują jedno – gmina na niej nie zarabia. Nie tylko dokłada do kosztów obsługi strefy, ale również traci całkiem poważną sumę pieniędzy na okresie darmowego postoju.

W ubiegłym roku wpływy z opłat wyniosły niespełna pół miliona złotych, w tym 154 tys. zł z opłat zwykłych i 337 tys. zł z tzw. dodatkowych, czyli karnych. Z kolei koszty utrzymania strefy (czyli parkomaty, program windykacyjny, koszty pracownicze biura Strefy Płatnego Parkowania itd.) wyniosły ponad 488 tys zł. Trzeba pamiętać, że strefa rozrosła się o obszar ulicy Szkolnej dopiero pod koniec ubiegłego roku. Pierwsza połowa 2019 roku w liczbach przedstawia się następująco: wpływy z biletów 65,5 tys. zł, z opłat dodatkowych prawie 128 tys. zł – w sumie niespełna 200 tys. złotych. W tym czasie wydatki wyniosły 355 tys. złotych.

Parkujemy głównie za darmo…

Trudno zarzucić gminie, że utworzenie strefy miało na celu zarabianie na mieszkańcach. Od początku włodarze podkreślali, że pomysł pochodzi od lokalnych przedsiębiorców i samych mieszkańców, narzekających na trudności z zaparkowaniem w centrum miasta w celu załatwienia spraw urzędowych czy drobnych zakupów. Na razie strefa obowiązuje na ulicy Kościuszki oraz na fragmentach ulic Sierakowskiego i Szkolnej. Jak widać, spora część wpływów ze strefy dotyczy opłaty dodatkowej, czyli kary za brak ważnego biletu parkingowego. Duże grono mieszkańców po tym, jak się oswoiło z obecnością strefy i dostosowało do jej istnienia swoje zwyczaje związane z transportem i parkowaniem, jest zadowolonych z jej istnienia.

– Nareszcie mogę przyjechać do krawcowej, na małe zakupy, pocztę czy do urzędu i mam szanse znaleźć miejsce parkingowe – mówi pani Agnieszka. – I to zwykle darmowe.

No właśnie. Zgodnie z ustaleniami Rady Gminy, przez pierwsze 45 minut danego dnia można zostawić samochód za darmo. Konieczne jest tylko pobranie tzw. zerowego biletu i umieszczenie go w samochodzie. Nie brakuje skarg na to rozwiązanie. A tymczasem rzeczywiście bardzo wielu użytkowników wykorzystuje właśnie tę opcję. W ubiegłym roku tzw. biletów zerowych pobrano blisko 375 tys. (dla porównania płatnych niespełna 50 tys.), a w samej pierwszej połowie br. 309 tys. (płatnych 10 razy mniej).

Po naszym artykule „Więcej zrozumienia” (PP 253) pojawiły się komentarze mówiące o tym, że skoro tyle problemów nastręcza pobranie bezpłatnego biletu, to może czas skończyć z bezpłatnym postojem, wszak w Warszawie na takie rozwiązanie nie można liczyć, wszyscy płacą i narzekają co najwyżej na to, że miejsc ciągle brakuje.

…a pieniędzy nie przybywa

Średnia wartość jednego odpłatnego biletu w 2018 roku wyniosła 2,86 zł. Jeśli pomnożymy to przez liczbę pobranych biletów zerowych, wychodzi ponad milion złotych, które mogłyby trafić do gminnej kasy, gdyby zlikwidować bezpłatne 45 minut. Skoro w pierwszej połowie 2019 roku darmowych biletów pobrano niewiele mniej niż w całym roku ubiegłym (nowa strefa przy Szkolnej), to można prognozować, że za 2019 byłoby to około 1,75 mln zł.

Zapytaliśmy wiceburmistrza Roberta Widza o koszty kilku różnych inwestycji związanych z drogami. 900 metrów bieżących drogi dla rowerów kosztuje ok. 500-600 tys. zł. Kompleksowa modernizacja jednego przejścia dla pieszych (np. wyniesione przejście, sygnalizacja tzw. all red oparta na radarze) to około 40-80 tys. zł, w zależności od przyjętego rozwiązania. Remont 1 km drogi (odwodnienie powierzchniowe, nowa nawierzchnia na istniejącej podbudowie) to 1,2 mln zł. Łatwo przeliczyć, że po odjęciu kosztów utrzymania strefy gmina pozyskiwałaby pieniądze na inwestycje w drogową infrastrukturę.

– Jak widać, gmina raczej dopłaca do strefy. Obecne wpływy są głównie z opłat dodatkowych, co generuje mnóstwo pracy i dodatkową irytację mieszkańców, którzy otrzymują bilety dodatkowe – bo nie wiedzieli, bo nie zrozumieli itd. – zauważa Widz. – Poszerzając strefę na obecnych warunkach (czyli 45 min bezpłatnie), nie ma ona szans się zbilansować, a finansowanie kosztów strefy z opłat dodatkowych jest oczywiście słabe – dodaje. Gmina ma przed sobą decyzję o wprowadzeniu kolejnej strefy – na ul. Puławskiej. O to jakiś czas temu wnioskowali przedsiębiorcy prowadzący tam działalność. Decyzję o ewentualnej rezygnacji z okresu darmowego postoju musieliby podjąć radni. Czy zdecydują się na taki krok, zwłaszcza w obliczu uszczuplania finansów gminy przez zmiany podatkowe – trudno powiedzieć. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... je-milion/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Poprzednia

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron