Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt lip 29, 2014 7:16 pm

Obrazek

Zdzisław Lis https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4834857226 pisze:[biuro] Trwa przetarg na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Energetycznej. PSZOK bezpłatnie odbiera prawie wszystkie segregowane odpady od mieszkańców Gminy Piaseczno w dowolnej ilości. Do 1 września (uruchomienie nieodpłatnej bezlimitowej, zbiórki bezpośrednio z posesji ) odpady zielone -np trawę i liście - można oddawać do PSZOK przy ul. Technicznej. Szczegóły dot przetargu http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=315&id=6791


Obrazek
więcej zdjęć https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4834857226

Wątek powiązany tematycznie: Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów w Wólce Kozodawskiej
viewtopic.php?f=5&t=8255#p94600
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piaseczn

Postautor: K. Nowocin-Kowalczyk » śr sie 13, 2014 3:15 pm

Obrazek

Józefosław 10 sierpnia 2014

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk
Radna Mi G Piaseczno


Pan Zdzisław Lis
Burmistrz MiG Piaseczno

Szanowny Panie Burmistrzu!
Mieszkańcy Józefosławia są bardzo zaniepokojeni ostatnimi, podejmowanymi przez Pana i reprezentowany przez Burmistrza urząd, decyzjami dotyczącymi przyszłości tego terenu. Jest to tym bardziej dziwne, iż wielokrotnie zapewniał nas Pan, że każda ważna decyzja będzie konsultowana z mieszkańcami. Ufaliśmy, że tak rzeczywiście będzie.

W ostatnim czasie wysłał Pan do naszych domów i mieszkań ankieterów, których celem były badania dotyczące przestrzeni publicznej. Niestety, wygląda na to, że był to zwykły, dość tandetny w swoim wydaniu, zabieg marketingowy mający na celu kupowanie głosów wyborczych mieszkańców Józefosławia i Julianowa. Jednoznacznie wskazuje na to czas przeprowadzania, jak również opublikowane na stronie gminy wnioski wyciągnięte z analizy badań.

Przypomnę, że od 4 lat głośno i wyraźnie, chociażby na naszych licznych spotkaniach, komunikujemy Panu i Pana urzędnikom nasze potrzeby. Wystarczy chociażby przeanalizować składane przeze mnie tudzież przez Rady sołeckie obydwu miejscowości lub Radę Rodziców szkoły przy ul. Kameralnej wnioski, przeczytać maile mieszkańców oraz ich komentarze na lokalnych portalach internetowych lub po prostu zwyczajnie przejechać lub przejść się nielicznymi ulicami tych miejscowości, aby bez trudu zorientować się w brakach, niedogodnościach i potrzebach Józefosławia i Julianowa. Jeśli zestawi Pan to z liczbami dotyczącymi wzrostu demografii, zintensyfikowana zabudową oraz miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego Józefosławia, otrzyma Pan jasny i klarowny obraz koszmarka architektonicznego, mogącego służyć jako wzorcowy przykład analizy zatytułowanej „Jak zepsuć przestrzeń publiczną nowopowstającej miejscowości”.

1. Po pierwsze, chciałabym zapytać, czemu, planując budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Energetycznej, nie skonsultował Pan tego z mieszkańcami Józefosławia i Julianowa, jak również nie wyjaśnił mieszkańcom planów związanych z tym projektem? Również, wysłani przez Pana ankieterzy, nie zbierali w tej sprawie żadnych opinii od mieszkańców, z którymi rozmawiali, aczkolwiek taka inwestycja nierozerwalnie wpisuje się w przestrzeń publiczną i nie pozostaje bez wpływu na lokalną infrastrukturę i ruch na drogach. Nadmienię, że także radni, - poza zdawkowymi odpowiedziami urzędników na zadawane pytania, - nie otrzymali żadnych konkretnych informacji dotyczących tej sprawy.

Pragnę Pana poinformować, że spora część mieszkańców Józefosławia i Julianowa jest poważnie zaniepokojona planami dotyczącymi budowy PSZOK-u, w tak bliskiej odległości od zabudowy mieszkaniowej. Wynika to przede wszystkim z braku dostatecznej informacji dotyczącej projektu tej inwestycji. Doprawdy, trudno zrozumieć, że po wcześniejszych doświadczeniach z mieszkańcami Wólki Kozodawskiej, zarówno Pan, jak i jego urzędnicy zaniedbaliście tudzież przeoczyliście tak istotna kwestię, jaką są konsultacje społeczne.

Przede wszystkim jednak, mamy poważne obawy dotyczące rozwiązań komunikacyjnych, czyli infrastruktury drogowej. Mówiąc wprost, obawiamy się wzmożonego ruchu pojazdów w tej okolicy. Tym bardziej, że instalacja będzie służyła wszystkim mieszkańcom gminy. Jak Pan zapewne wie, już teraz ulica Geodetów jest bardzo mocno obciążona. Do szczególnie niebezpiecznych należy właśnie skrzyżowanie ul. Geodetów z ul. Wilanowską i Energetyczną, czyli bezpośredniego sąsiedztwa przyszłego PSZOK-u. Pomimo 4-letnich zapewnień Pana Burmistrza oraz jego urzędników, dotyczących budowy ronda, kompleksowego remontu ulicy Geodetów oraz ulicy Energetycznej (jako alternatywnego wyjazdu z Józefosławia i Julianowa) wraz z budową chodników, czy chociażby zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Geodetów z ul. Wilanowską, żadna z tych obietnic nie została zrealizowana i niestety nic nie wskazuje na to, że w najbliższych latach zostanie zrealizowana. Z przykrością nadmienię, że o tym, w jakim tempie powstają gminne inwestycje mogliśmy się przekonać wielokrotnie.

2. Kolejną sprawą, która mocno wstrząsnęła opinią publiczną Józefosławia jest termin wyłożenia studium, jak również zawarte w nim zapisy.

Dlaczego tak ważna kwestia, przedkładana jest do wglądu w okresie wakacyjnym i urlopowym? Kalendarz wyborczy, w żadnym razie, nie powinien determinować tak istotnych dla przyszłości Józefosławia działań. Przypomnę, że dla znakomitej części mieszkańców, którzy zdecydowali się na zamieszkanie w tej okolicy, inwestując tutaj spore pieniądze w nieruchomości, jak również płacąc podatki w gminie Piaseczno, przyszłość i rozwój Józefosławia jest bardzo istotny. Z przykrością należy stwierdzić, że wybór terminu wyłożenia studium świadczyć może o lekceważącym stosunku urzędników do mieszkańców.

Chciałabym również zapytać, dlaczego, pomimo wyraźnego stanowiska, które w imieniu mieszkańców wielokrotnie wyrażałam na komisjach problemowych, nowe studium zawiera zapisy dopuszczające w okolicy ul. Geodetów wysokość zabudowy do 21m? Nadmienię, że większość radnych zgodziła się z argumentami, że wysokie bloki nie współgrają z zabudową Józefosławia, zaś infrastruktura drogowa w tym rejonie jest niewystarczająca i niewydolna, aby udźwignąć ciężar kolejnych samochodów. Tym bardziej, jeśli dodamy do tego wzmożony ruch spowodowany sąsiedztwem planowanej lokalizacji PSZOK-u. Ponadto, obciążenie szkół, w tym w szczególności szkoły przy ul. Kameralnej, do której zostaną skierowane dzieci z tej okolicy, jak również całkowity brak przedszkoli, żłobków, placów zabaw oraz szeroko pojętej przestrzeni publicznej przy znikomej i zaniedbanej infrastrukturze drogowej, z naciskiem na brak chodników, jak również szczątkowej komunikacji miejskiej, całkowicie dyskwalifikuje tę okolicę dla budownictwa wysokiego, powyżej 14m. Jako Burmistrz wybrany w powszechnym głosowaniu, czyli reprezentant mieszkańców gminy Piaseczno, nade wszystko powinien Pan przedkładać dobro mieszkańców nad prywatne interesy deweloperów. Proszę nie uszczęśliwiać nas na siłę decyzjami, które są dla nas szkodliwe.

3. W ostatnim czasie, przedstawił Pan koncepcję budowy ulicy Krótkiej. Jak Pan wie, jest to jedyny łącznik pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Osiedlową. Jest to również alternatywny dojazd do ulicy Puławskiej dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa. W niedługim czasie powstaną przy niej następne osiedla, co oznacza kolejne samochody i wzmożony ruch pieszy. Reasumując, pomimo, że krótka w długości, ulica Krótka jest jedną z ważniejszych dróg Józefosławia.

Mieszkańcy mieli nadzieję, że powstanie porządna, 6-metrowej szerokości ulica z chodnikiem i ścieżką rowerową. Tym bardziej, że zapisy w mpzp pozwalają na to. Niestety, z jakiegoś powodu, ulegając naciskom kilku osób, Pan Burmistrz zdecydował się ma plan minimalistyczny, - 5-metrów szerokości plus wąski chodniczek z jednej strony.

Jak pokazuje historia i doświadczenie, urzędnicy oraz włodarze Piaseczna wielokrotnie wykazywali się krótkowzrocznością, reprezentowaniem interesów wąskiej grupy osób tudzież niepraktycznym podejściem do planowania infrastruktury. Mieliśmy nadzieję, że Zdzisław Lis, na którego Józefosław i Julianów postawiły w ostatnich wyborach, reprezentuje inny sposób myślenia i działania. Zaufaliśmy, że wykaże się większym racjonalizmem, dalekowzrocznością i odwagą. Uwierzyliśmy, że zajmie się naszymi sprawami i poważnie podejdzie do każdej planowanej inwestycji. Czyżbyśmy aż tak się pomylili?

Reasumując. Panie Burmistrzu, w imieniu mieszkańców Józefosławia, uprzejmie proszę o:
1. Przedstawienie mieszkańcom kompleksowych informacji dotyczących planowanej budowy PSZOK-u przy ulicy Energetycznej wraz z rozwiązaniami dotyczącymi rozbudowy infrastruktury drogowej w tym rejonie oraz realnym terminem ich realizacji. Konsultacji z mieszkańcami ws. tej inwestycji.
2. Zmianę w studium polegającą na usunięciu zapisów dopuszczających zabudowę powyżej 14m wysokości dla zabudowy wielorodzinnej, w rejonie ulicy Geodetów, na terenie Józefosławia oraz terenów bezpośrednio sąsiadujących z Józefosławiem i Julianowem.
3. Zaprojektowania i wybudowania ulicy Krótkiej, uwzględniając drogę o szerokości 6 metrów, chodnika oraz ścieżki rowerowej.
4. Przedstawienie mieszkańcom Józefosławia przejrzystego harmonogramu wszystkich przygotowywanych i planowanych na tym terenie inwestycji, z uwzględnieniem terminów poszczególnych etapów.

Z wyrazami szacunku
Katarzyna Nowocin-Kowalczyk
K. Nowocin-Kowalczyk
 
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 03, 2014 8:53 pm

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piaseczn

Postautor: ulica Puławska » ndz sie 17, 2014 1:47 pm

Pani Kasiu,

na burmistrzu to nie zrobi wrażenia, bo on mieszka w Zalesiu Dolnym, jak i większość osób, które decydują o wyglądzie gm. Piaseczno i faktycznie Zalesie wygląda bardzo ładnie i utrzymuje ład architektoniczny, a na pozostałej części gm. Piaseczno tworzą piekło na ziemi: osiedla wybudowane na terenach zalewowych przy Perełce w Piasecznie czy przy Jeziorce w Józefosławiu , a na ten ostatni patrzę z przerażeniem, że mógł być pięknym osiedlem, a stał się wielkim blokowiskiem bez dróg, budynkami pod liniami wysokiego napięcia, z autobusem ZTM, który jeździ bardzo rzadko, do samej Puławskiej trzeba Geodetów jechać w godzinach szczytu ponad 20 minut, a jak spadnie deszcz to może zalać samochód, plany budowy kolejnych bloków dla 1000, 2000 osób? w Józefosławiu stworzy koszmar komunikacyjny i zaraz potrzebę budowy kolejnych szkół pracujących na 3 zmiany, braku parku, braku wszystkiego, za to w nocy słychać śpiewy pijanych ludzi, którzy chodzą po pseudoulicach Józefosławia i J. stał się miejscem do najmu mieszkań dla ludzi z całej Polski i dla Ukraińców, ale za to będzie sortowania śmieci i pojawią się karaluchy, prusaki i szczury.

Ale ważne, że burmistrz będzie miał ładnie i czysto w Zalesiu...

Pozdrawiam Panią:)
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piasecznie

Postautor: Redakcja » wt sie 19, 2014 7:00 pm

Obrazek

Zdzisław Lis https://www.facebook.com/permalink.php? ... 4834857226 pisze:[biuro] Wiele się mówi na temat realizacji budowy nowego PSZOK dla Piaseczna. Postaraliśmy się odpowiedzieć na wiele Państwa obaw i wątpliwości. Z uwagi na unieważnienie przetargu na realizację tej inwestycji UMiG zbiera Państwa opinie oraz odpowiada na pytania. Wszelakie uwagi i zapytania dotyczące planowanej inwestycji można zgłaszać telefonicznie (22 736 29 88 / 85), a także e-mailowo: go@piaseczno.eu http://piaseczno.eu/index.php?&mnu=91&id=6886
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piaseczn

Postautor: K. Nowocin-Kowalczyk » czw sie 28, 2014 12:41 am

NIE TAKI PSZOK STRASZNY...
19-08-14
czyli fakty i mity związane z budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Piasecznie przedstawia burmistrz Zdzisław Lis

Szanowni Mieszkańcy,
Zgodnie z wymogami ustawy "O utrzymaniu czystości i porządku w gminach" Gmina Piaseczno przystąpiła do działań związanych z budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK). W związku z gorącą - jak się czasem wydaje celowo, a niepotrzebnie podsycaną - atmosferą wokół tego w gruncie rzeczy bardzo pozytywnego tematu, chciałbym przedstawić i przybliżyć Państwu planowaną inwestycję.

CZYM JEST, A CZYM NIE JEST PSZOK
PSZOK, to miejsce gdzie indywidualni mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać odpady nieobjęte standardową zbiórką, takie jak zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, zużyte baterie, akumulatory, świetlówki, opony, przeterminowane leki, popioły z palenisk domowych, chemikalia i opakowania po nich oraz odpady gabarytowe czyli np. stare meble lub odpady budowlane.

Standardowy PSZOK to plac, na którym znajduje się rampa dojazdowa oraz kilkanaście kontenerów i pojemników na poszczególne frakcje odpadów. W związku z niewielką skalą tego typu obiektów ruch samochodów ciężarowych obsługujących PSZOK nie stanowi uciążliwości dla otoczenia. Dowodem na to mogą być dane z obecnie funkcjonującego PSZOK-u przy ulicy Technicznej, gdzie częstotliwość wywozu zapełnionych przez mieszkańców kontenerów kształtuje się następująco: elektrośmieci - 1 raz na tydzień, plastiki - 6/7 razy na tydzień, akumulatory itd. - 1 raz na kwartał. Czyli średnio 1 ciężarówka dziennie. Jeśli chodzi o ruch generowany przez samych mieszkańców odwożących swoje odpady, jest to ruch praktycznie nieodczuwalny, bo jak często pozbywamy się starej pralki, akumulatora czy kanapy? Dodać należy, że w związku z podjętą przez Radę Miejską uchwałą, na mocy której od 1 września br. odpady zielone będą odbierane od mieszkańców w każdej ilości bezpośrednio z posesji, obciążenie PSZOKu i ruch generowany przez jego klientów i obsługę zmniejszy się do absolutnego minimum.

Przykłady tego typu obiektów z Polski i Europy pokazują, że nie są to obiekty w żaden sposób uciążliwe dla otoczenia. PSZOK NIE JEST ! - jak próbują wmawiać nam niektórzy - miejscem składowania odpadów odebranych przez operatorów od mieszkańców z posesji.

POTRZEBNY NAM WŁASNY I LEPSZY
Obecnie funkcjonujący PSZOK na ul. Technicznej (na terenie PUK- SITA) jest punktem tymczasowym, prowizorycznym (ze względu na brak rampy i możliwości dojazdu do kontenerów, korzystanie z niego dziś nie jest komfortowe). Umowa na prowadzenie punktu kończy się w 2015 roku.Własny, gminny PSZOK to nie tylko obowiązek ustawowy, ale też zapewnienie mieszkańcom stałego, nowoczesnego, estetycznego i przyjaznego punktu odbioru odpadów problemowych.

Założeniem jest, że dla wygody mieszkańców docelowo w Gminie Piaseczno powstać powinny dwa tego typu obiekty, obsługujące północną i południową część gminy. W tegorocznym budżecie Gminy zapisana została kwota na projektowanie i budowę pierwszego - dla północnej części Piaseczna. Konieczne było więc ustalenie dogodnej lokalizacji (ze względu na szczupłość miejsca oraz fakt, że nieruchomość należy do spółki PUK-SITA, teren obecnego PSZOK na ul. Technicznej nie wchodzi w rachubę).

Analizując pod tym kątem posiadane przez gminę nieruchomości pod uwagę brano: wielkość działki, miejscowy plan zagospodarowania, możliwości dojazdu oraz odległość od zabudowy mieszkaniowej.

LOKALIZACJA W TERENIE PRZEMYSŁOWYM
Po dokładnej analizie i przeglądzie należących do Gminy nieruchomości wybór padł na działkę 18/18 leżącą w Piasecznie na tyłach dawnego Polkoloru - pomiędzy ul. Energetyczną a torami kolejowymi (patrz załączona mapka). Działka, zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod produkcję i składy, tak jak zresztą cały otaczający ją olbrzymi teren leżący pomiędzy ulicami: Puławską, Energetyczną, Julianowską i Okulickiego.Tu chciałbym rozwiać obawy wyrażane przez mieszkańców Józefosławia. Nie jest niczyją intencją utrudnianie im życia i naruszanie ładu przestrzennego. Przeciwnie, dotychczasowe działania Gminy na tym terenie:
- rozbudowa szkoły
- pozyskanie terenu pod zieleń i rekreację
- utworzenie filii Centrum Kultury i biblioteki
- szeroko zakrojone prace odwodnieniowe
pokazują troskę Gminy o polepszenie warunków życia mieszkańców tej okolicy. Planowany PSZOK jest oddalony od Józefosławia i jego zabudowy mieszkaniowej o kilkaset metrów, oddzielony od niego ulicą Energetyczną, a dodatkowo i tak zasłonięty przed oczami mieszkańców istniejącą stacją elektroenergetyczną i olbrzymimi magazynami. Będąc na uboczu zabudowy mieszkaniowej jest jednocześnie bliski i łatwo dostępny. Nie powinien być więc traktowany jako utrudnienie, a przeciwnie ułatwienie życia. Jeśli chodzi o komunikację, której pogorszenia tak obawiają się mieszkańcy, to z przyczyn podanych wcześniej powstanie PSZOK nie generuje odczuwalnego wzrostu natężenia ruchu, a ruch tej niewielkiej ilości samochodów obsługujących PSZOK będzie skierowany w ulicę Energetyczną, jako najwygodniejszą. Dodatkowym argumentem za wskazaną lokalizacją jest fakt, że obecnie miejsce to jest zaniedbanym i niebezpiecznym nieużytkiem. Powstanie Punktu wraz z otaczającą go zielenią zagospodaruje i ucywilizuje ten teren. Dodatkowo wg założeń PSZOK ma pełnić funkcję edukacyjną - prowadzone będą tu zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu ekologii, ochrony środowiska i segregacji odpadów.

ROZWIĄZANIA KOMUNIKACYJNE
Oczywiste jest jednak, że niezależnie od działań związanych z projektowaniem i budową PSZOKu toczyć się muszą działania związane z usprawnieniem komunikacji w tym rejonie (w którym - na skutek błędnej i nieodpowiedzialnej polityki planistycznej Gminy w poprzednich latach - intensywna zabudowa nie poszła w parze z zapewnieniem mieszkańcom dobrej komunikacji i terenów publicznych przeznaczonych pod oświatę, rekreację, zieleń).

Niezbędne działania to:
1. Dalsza rozbudowa ulicy Energetycznej, gdzie przewiduje się poszerzenie ulicy Energetycznej na odcinku od ronda przy Fashion House - w pierwszym etapie do ul. Rubinowej, a w następnym do ronda z ul. Geodetów i Wilanowską (trwają negocjacje z podmiotami działającymi wzdłuż tej ulicy dotyczące ich udziału w przedsięwzięciu).

2. Przebudowa ulicy Geodetów wraz z rondem w miejscu newralgicznego skrzyżowania ulic Geodetów, Wilanowskiej i Energetycznej (z dodatkowym wyjazdem z PSZOK). Lada moment ogłoszony zostanie przetarg na projekt tego zadania wraz z odwodnieniem.

NOWOCZESNY, ESTETYCZNY, FUNKCJONALNY
Wracając do samego PSZOKu: powierzchnia działki przeznaczonej pod PSZOK to ok. 3000 m2. Planowany obiekt zostanie wykonany zgodnie z najlepszymi wzorcami, zaczerpniętymi z krajów o wysokich standardach ochrony środowiska oraz według sprawdzonych rozwiązań spełniających kryterium funkcjonalności obiektu i bezpieczeństwa jego użytkowników oraz pracowników. Wszystkie niezbędne urządzenia jak rampa, kontenery, pojemniki będą postawione na wygodnym placu manewrowym i otoczone zielenią. Planowany jest też lekki budynek techniczno/socjalny z salą umożliwiającą działalność edukacyjną.

Co istotne - oprócz wszystkich wcześniej wymienionych odpadów - w PSZOK będzie można zostawić także stare, ale działające urządzenia, sprzęt sportowy, meble, książki i tekstylia, które będą mogły być wykorzystane przez innych. Powtórzmy raz jeszcze, że wszystkie te odpady będą przetrzymywane w Punkcie tymczasowo, jedynie do momentu zapełnienia kontenerów, które będą na bieżąco opróżniane. PSZOK nie jest miejscem przeznaczonym do ich długotrwałego składowania i przechowywania!

W budżecie Gminy na rok 2014 zapisane zostały środki na projekt i budowę pierwszego PSZOKu. Do ogłoszonego w dniu 24 lipca br. przetargu zgłosiła się tylko jedna firma z ofertą opiewającą na 3,9mln zł. Jest to kwota wyższa niż zapisana na ten cel w budżecie, uznaliśmy ją za wygórowaną i przetarg został unieważniony. Jednocześnie wystąpiłem do Rady Miejskiej z wnioskiem o przyznanie dodatkowego miliona na ten cel. Jeśli - na najbliższej sesji - Rada podejmie stosowną uchwałę, pozwoli to rozpisać przetarg ponownie, z większą już szansą na jego pozytywne rozstrzygnięcie.

Mam nadzieję, że choć w części udało mi się przybliżyć Państwu planowane przedsięwzięcie. Na ewentualne uwagi i zapytania dotyczące tego tematu można uzyskać odpowiedź telefonicznie (22 736 29 88 lub 85), a także e-mailowo: go@piaseczno.eu

Ja także pozostaję do Państwa dyspozycji. Mój mail - burmistrz@piaseczno.eu
K. Nowocin-Kowalczyk
 
Posty: 34
Rejestracja: pn lut 03, 2014 8:53 pm

Re: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piaseczn

Postautor: Tulipano_0602 » pn wrz 01, 2014 11:37 am

a ja trafiłem na nieco inną opinię - link:

http://www.piaseczno4u.pl/z-prawa-i-z-lewa/item/45533-pszok-jednak-straszny?#.VARJhz9Zo8S


Przy okazji, Panie Burmistrzu, może wyjaśni Pan po co planuje się podwyższenie wysokości zabudowy na obszarze przylegającym do ulicy Geodetów? Czy to ma zrobić dobrze mieszkańcom Józefosławia i okolic? Mają być oni zadowoleni ze zwiększania zagęszczenia, ruchu na Geodetów i okolicznych ulicach, tłoku w szkołach i przedszkolach? Jaki jest cel takiego podwyższenia dopuszczalnej zabudowy w planach zagospodarowania?
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm


PSZOK jednak przy Geodetów?

Postautor: Majkel » czw cze 25, 2015 9:02 am

Obrazek

Po reformie „śmieciowej” piaseczyński samorząd musiał sprostać wielu nowym wyzwaniom. Jednym z nich jest zlokalizowanie na terenie gminy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Obecnie PSZOK zlokalizowany jest przy ulicy Technicznej, jednak nie spełnia wszystkich założeń tego typu obiektu. Władze gminy rozważały najpierw budowę punktu dla południowych rejonów Piaseczna w Wólce Kozodawskiej, jednak, wskutek protestów mieszkańców, pomysłu zaniechano. Koncepcja, aby punkt dla północnych terenów gminy zlokalizować na tyłach dawnego Thomsona, spotkała się z kolei z falą krytyki ze strony mieszkańców pobliskiego Józefosławia. Sytuacja prowizorki nie może trwać wiecznie.

Jak się dowiadujemy, lokalizacja PSZOK przy Technicznej traktowana jest nadal tymczasowo. Planowana jest budowa nowoczesnego punktu, wygodniejszego i dla mieszkańców, i dla firmy odbierającej odpady. Z puli dostępnych działek, będących w posiadaniu gminy, jednym z nielicznych miejsc spełniających wymagane kryteria, jest właśnie działka o powierzchni 3.000 metrów kwadratowych na tyłach TDP.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, o budowie nie ma jednak mowy do czasu usprawnienia okolicznego układu komunikacyjnego. Inwestycja uzależniona jest m.in. od przebudowy Geodetów. W tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na projekt przebudowy ulicy, przyszły rok powinien przynieść ze sobą wyłonienie wykonawcy i, być może, rozpoczęcie prac. Opóźnienie budowy PSZOK-u ma też aspekt ekonomiczny – ma dać możliwość załapania się na dotacje unijne do projektu. Urzędnicy szacują, że nowy punkt mógłby powstać w 2018 roku. Koszt instalacji to 2 do 3 milionów złotych.

Obowiązek posiadania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów nakłada na samorządy ustawa „O utrzymaniu czystości i porządku w gminach”. PSZOK to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie oddać odpady nieobjęte zbiórką standardową.

Krzysztof Dynowski http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... y-geodetow
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

PSZOK-i prywatne w Piasecznie

Postautor: Beata » pt sie 21, 2015 9:32 pm

Powstaną dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zbuduje je i poprowadzi prywatna firma. Gdzie? Na razie nie wiadomo.

Proponowane dotąd przez ratusz lokalizacje PSZOK-u spotykały się ze sprzeciwem mieszkańców. Dwa lata temu rozpętała się burza w Wólce Kozodawskiej, w roku ubiegłym protestował Józefosław. Temat ucichł na kilka miesięcy, teraz gmina ogłosiła przetarg na odbiór odpadów od 2016 roku oraz „utworzenie i prowadzenie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych”.

Główny PSZOK ma być zlokalizowany w granicach miasta, na działce należącej do firmy, która wygra przetarg. Oczywiście budowę takiego obiektu musi dopuszczać miejscowy plan zagospodarowania. – Trzeba dokładnie przejrzeć miejscowe plany, to trochę potrwa – mówi rzecznik burmistrza Krzysztof Kasprzycki. Umowa z wykonawcą ma być zawarta na trzy lata i obejmować również utworzenie punktu zbiórki w Złotokłosie (na rogu ulic 3 Maja i Warszawskiej).

Otwarcie ofert przetargowych – 18 września. (JFT) http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4519
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Sołtys Józefosławia proponuje inną lokalizację dla PSZOK-u

Postautor: Beata » pn paź 19, 2015 9:13 am

Sołtys Józefosławia proponuje Burmistrzowi inną lokalizację dla Punktu Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych.

W imieniu Mieszkańców i Rady Soleckiej wyrażamy wielkie niezadowolenie z powodu ogłoszenia przetargu na projekt budowlany PSZOK-u w bliskim sąsiedztwie Józefosławia bez żadnej informacji dla mieszkańców pomimo wcześniejszych rozmów m.in. na spotkaniu z mieszkańcami.

Domagamy się informacji na ten temat, nie może tak być ze najbardziej zainteresowani dowiadują się ostatni.
Jednocześnie uważamy, ze nie jest to najlepsza lokalizacja dla Piaseczna. Brak w tym miejscu rozwiązań komunikacyjnych wzbudza dodatkowy niepokój mieszkańców.

Wiemy ,że organizacja PSZOK-u jest obowiązkiem Gminy dlatego proponujemy inną lokalizację bardziej skomunikowaną i według Nas do przyjęcia przez wszystkich.

Ta lokalizacja to dz. o nr. 19/13,19/14,19/16 o powierzchni około 6500m2 położone w Piasecznie przy ul. Elektronicznej należące do Samorządu Powiatowego. Myślę ,ze w ramach dobrej współpracy samorządy domówią się i problem zastanie rozwiązany ku zadowoleniu wszystkich stron. Nadmieniamy, ze w pobliżu tego terenu nie ma zabudowy mieszkaniowej.

Prosimy o przeanalizowanie naszej propozycji i zaproponowanie terminu spotkania z mieszkańcami.

Z poważaniem
Sołtys Jan Dąbek

źródło: Sołectwo Józefosław solectwojozefoslaw.pl
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Radni Rady Miejskiej Piaseczna w sprawie PSZOK

Postautor: Ireneusz » pn lis 02, 2015 9:47 pm

Obrazek

Mieszkańcy Józefosławia, Julianowa i Piaseczna,

W ostatnim czasie jesteście Państwo bombardowani wiadomościami, jakoby w naszym najbliższym otoczeniu miałyby być składowane śmieci z całej gminy. Te wiadomości pochodzą od osób, które w ten sposób interpretują specyfikację istotnych warunków zamówienia (SIWZ) na wykonanie projektu budowlanego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), jakie uruchomiła nasza gmina.

Punkt ten ma być zlokalizowany na działce 18/2, będącej własnością gminy, usytuowanej pomiędzy ul. Geodetów i torami bocznicy kolejowej, w okolicy znanej zapewne wszystkim stacji transformatorowej PGE.

Jako radni wybrani z okręgów Józefosławia i Julianowa pragniemy Państwa poinformować, że mamy pełny dostęp do informacji o przedmiotowej inwestycji a burmistrz i pracownicy UMiG odpowiadają nam na wszelkie pytania i wątpliwości.

Na podstawie tej wiedzy możemy Państwa zapewnić, że rozprowadzane informacje są nieprawdziwe. Nie posądzając nikogo o celowe wprowadzanie mieszkańców w błąd, wychodzimy raczej z założenia, że wynikają one z błędnej interpretacji dostępnych powszechnie materiałów (wspomniany siwz i strona www Urzędu).

Wychodząc naprzeciw potrzebie wyjaśnienia mieszkańcom charakteru tej inwestycji, w dniu 18 listopada br. organizujemy spotkanie informacyjne, które odbędzie się o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy uzyskają pełnię wiedzy na ten drażliwy społecznie temat i wtedy będzie zdecydowanie łatwiej zająć świadome stanowisko w tej sprawie.

Na podstawie posiadanej przez nas informacji, aby do czasu tego spotkania uspokoić i zapobiec dalszej eskalacji niepokojów i obaw, konkretnie odnosimy się poniżej do rozpowszechnianych informacji na ten temat. Robimy to niezależnie od działań Urzędu Miasta i Gminy, który zapewne będzie odpowiadał na pytania i pisma mieszkańców w tej sprawie. Nie można być bowiem obojętnym wobec takiej propagandy apokalipsy, która rzekomo nas czeka.

Pragniemy Państwa zapewnić, że jak każdemu mieszkańcowi tego rejonu zależy nam na dobrej przyszłości tego miejsca.

Z poważaniem,
Robert Widz, Hanna Krzyżewska, Katarzyna Krzyszkowska-Sut
Radni Rady Miejskiej w Piasecznie

więcej na http://jozefoslawdwazero.pl/radni-w-sprawie-pszok/
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piasecznie

Postautor: Filip » pn lis 16, 2015 9:06 am

Obrazek

Odpadowe przepychanki. Mimo obaw mieszkańców Józefosławia i Julianowa gmina podtrzymuje decyzję o budowie punktu zbiórki śmieci w okolicy ulic Energetycznej i Geodetów.

Zakończył się przetarg na dokumentację projektową punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) na skraju Piaseczna. Lokalizacja ta rok temu wzbudziła opór części okolicznych mieszkańców, dlatego gmina odłożyła sprawę. Informacja o rozpisaniu przetargu wywołała kolejny protest. Społeczność Józefosławia i Julianowa obawia się hałasu, wzmożonego ruchu, zanieczyszczenia środowiska i spadku cen nieruchomości.

„Od momentu wrzucenia pierwszej świetlówki, akumulatora, torebki leków do pojemnika do momentu wywiezienia zapełnionego kontenera wszystkie te odpady będą składowane w sąsiedztwie naszych osiedli” – czytamy w liście protestacyjnym.

„Zwracamy Państwa uwagę, że istniejący od kilku lat tymczasowy PSZOK przy ul. Technicznej w Piasecznie, choć jest prymitywny, prowizoryczny i niewygodny, nie wzbudza protestów okolicznych mieszkańców” – próbują uspokajać nastroje w swoim komunikacie radni z Józefosławia i Julianowa: Hanna Krzyżewska, Katarzyna Krzyszkowska-Sut i Robert Widz. „Nowy PSZOK ma być nowoczesny, czysty i odpowiadający wszelkim wymogom bezpieczeństwa” – podkreślają.

Okazją do wymiany opinii na żywo będzie spotkanie w urzędzie miasta. Odbędzie się w środę 18 listopada o godz. 18.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4794
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Postautor: wdolinski » pn lis 16, 2015 12:36 pm

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA pisze:Odpadowe przepychanki. Mimo obaw mieszkańców Józefosławia i Julianowa gmina podtrzymuje decyzję o budowie punktu zbiórki śmieci w okolicy ulic Energetycznej i Geodetów.
„Zwracamy Państwa uwagę, że istniejący od kilku lat tymczasowy PSZOK przy ul. Technicznej w Piasecznie, choć jest prymitywny, prowizoryczny i niewygodny, nie wzbudza protestów okolicznych mieszkańców” – próbują uspokajać nastroje w swoim komunikacie radni z Józefosławia i Julianowa: Hanna Krzyżewska, Katarzyna Krzyszkowska-Sut i Robert Widz. „Nowy PSZOK ma być nowoczesny, czysty i odpowiadający wszelkim wymogom bezpieczeństwa” – podkreślają.

Okazją do wymiany opinii na żywo będzie spotkanie w urzędzie miasta. Odbędzie się w środę 18 listopada o godz. 18.

JOANNA FERLIAN-TCHÓRZEWSKA http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4794


Mieszkam bardzo blisko PSZOK na Technicznej i potwierdzam opinię radnych. W mojej okolicy ten punkt dla wielu mieszkańców to wielka wygoda. NIe było i nie będzie tu protestów bo mieszkają inni ludzie, od lat związani z naszym miastem i pozbawieni postawy roszczeniowej. Przy całej sympatii dla walki mieszkańców J&J coraz trudniej mi zrozumieć ich upór przed PSZOK.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Spotkanie w UMiG na temat PSZOK-u w Józefosławiu

Postautor: iTV Piaseczno News » czw lis 19, 2015 8:59 pm

Film ze spotkania z mieszkańcami w sprawie PSZOK na Józefosławiu
https://www.facebook.com/itvpiaseczno/videos/922847997769852/

Propozycja przeniesienia PSZOKu w okolice oczyszczalni ścieków
https://www.facebook.com/itvpiaseczno/videos/923094364411882/

Jan Dąbek (Sołtys Józefosławia) na temat PSZOK:
https://www.facebook.com/itvpiaseczno/v ... 687729283/
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Nie dla PSZOK przy ul. Energetycznej/ Geodetów

Postautor: Redakcja » czw lis 19, 2015 9:48 pm

Nie dla PSZOK przy ul. Energetycznej/ Geodetów - informacje na stronie: http://www.jozefoslaw.info.pl/#!nie-dla-pszok/c1y6e

Podsumowanie wczorajszego spotkania: http://www.jozefoslaw.info.pl/#!Vox-pop ... bb05091e9b

Grupa na facebook https://www.facebook.com/groups/715529951924255/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości