Piaseczno ósme w rankingu warunków mieszkaniowych

Dyskusje na wszelkie tematy związane z nieruchomościami: sprzedaż, wynajem, mieszkania, domy, działki itp. Podforum moderowane przez Macieja Michalaka.

Moderator: GTW

Piaseczno ósme w rankingu warunków mieszkaniowych

Postautor: weronika » śr gru 06, 2017 10:24 am

Obrazek

Piaseczno zajęło 8. miejsce w ogólnopolskim rankingu warunków mieszkaniowych portalu RynekPierwotny.pl, tworzonego na podstawie danych GUS.

To ważny ranking. Nie opiera się on na subiektywnych odczuciach mieszkańców, tylko na faktach. Liczone są dwie rzeczy – liczba mieszkań przypadająca na 1000 osób oraz powierzchnia użytkowa mieszkań w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Uwzględnia miasta, które mają powyżej 20 000 mieszkańców, czyli z naszego powiatu w rankingu bierze udział tylko Piaseczno (chodzi o miasta, a nie o całe gminy).

W tym roku wyprzedził nas Sopot, Zakopane, Warszawa, Wrocław, Kołobrzeg, Świnoujście oraz Józefów.

– Warto zwrócić uwagę, że takie miasta jak Sopot, Zakopane, Kołobrzeg oraz Świnoujście zawdzięczają wysoką pozycję dużej liczbie kwater dla turystów. W przypadku Warszawy, Wrocławia i Poznania, spore znaczenie mają mieszkania nabywane z myślą o wynajmie. Z kolei Józefów, Piaseczno oraz Marki to lokalizacje często wybierane przez zamożnych warszawiaków, którzy mogą sobie pozwolić na zakup lub budowę dużego lokum – czytamy na portalu RynekPierwotny.pl

Względem zeszłego roku Piaseczno spadło o jedną lokatę, zamieniając się miejscami z Józefowem. Jednak dokładnie dwa lata temu pisaliśmy (pisały o tym także ogólnopolskie media), że Piaseczno w tym samym rankingu zajęło 1. miejsce! Oznacza to, że wciąż zajmuje wysokie miejsce, ale na przestrzeni lat w rankingu spada.

Piaseczno jest bardzo nierównym miastem. W centrum powstaje ogromna ilość mieszkań, dominuje bardzo intensywna zabudowa, w wielu miejscach zdecydowanie zbyt intensywna. Z drugiej strony w granicach miastach znajdują się Orężna, Zalesie Dolne, Zalesinek i Gołków, gdzie na małych, średnich lub dużych działkach stoją pojedyncze domy. To daje Piasecznu przewagę w statystykach pod względem powierzchni użytkowej na jednego mieszkańca, ale także ilości mieszkań na 1000 mieszkańców. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... eczno-osme
weronika
 
Posty: 750
Rejestracja: pn lut 11, 2008 10:04 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Nieruchomości Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość