Strona 1 z 1

Remont ul. Żytniej w Piasecznie

Post: czw sie 23, 2018 6:49 pm
autor: Redakcja
Obrazek

W związku z planowanym na 4 września 2018 roku zamknięciem skrzyżowania ul. Jana Pawła II i Żytniej związanym z budową ul. Żytniej w Piasecznie, informujemy o czasowej organizacji ruchu
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... piasecznie

Remont ul. Żytniej w Piasecznie

Post: wt wrz 04, 2018 7:45 pm
autor: Redakcja

Remont ul. Żytniej w Piasecznie

Post: wt wrz 25, 2018 5:52 pm
autor: Redakcja

Pierwszy etap Żytniej prawie gotowy

Post: czw paź 04, 2018 11:30 am
autor: Kacperek
Obrazek

Nowy odcinek ulicy Żytniej będzie przejezdny od piątku. Cała droga ma być gotowa jeszcze w październiku.

Zgodnie z obietnicą prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Żytniej potrwały niespełna trzy tygodnie. Ruch samochodowy został puszczony ulicą Jana Pawła II już 22 września. Otwarty jest też nowo wybudowany odcinek ul. Żytniej, który będzie komunikował sąsiadującą z nim szkołę, aczkolwiek ulica jest na razie ślepa.

– Oczywiście oficjalnie ruch puścimy dopiero po odebraniu drogi przez nadzór budowlany – mówi naczelnik wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński. W czwartek planowany jest częściowy odbiór inwestycji i puszczenie ruchu na odcinku między ulicami Nadarzyńską a Jana Pawła II, by już w piątek klienci bazarku mogli skorzystać z tego ułatwienia. Intensywnie prowadzone są również prace na starym odcinku ulicy Żytniej, łączącym ul. Jana Pawła II i Jarząbka. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy droga powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni.

– Całe skrzyżowane musi być jeszcze dokończone – wyjaśnia Rasiński. – Chcieliśmy jak najszybciej puścić ruch, ale trzeba jeszcze zamontować sygnalizację, postawić znaki i dopiero wtedy wykończyć chodnik.

Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć prace budowlane do końca października. Za całość inwestycji gmina zapłaci 6,6 mln złotych. https://www.przegladpiaseczynski.pl/spo ... ie-gotowy/