UMiG Piaseczno porządkuje Nadarzyńską

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

UMiG Piaseczno porządkuje Nadarzyńską

Postautor: Beata » czw kwie 05, 2018 6:04 pm

Obrazek

Gmina Piaseczno porządkuje Nadarzyńską. Kilka dni temu gmina wyburzyła kolejny budynek mieszkalny przy ulicy Nadarzyńskiej. – Chcemy przywrócić mieszkańcom historyczną pierzeję – zapowiada wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Program porządkowania centrum miasta trwa już od ładnych kilku lat. W 2015 roku gmina wyburzyła wykwaterowane wcześniej kamienice przy ul. Nadarzyńskiej 4 i 8. Wiceburmistrz Putkiewicz już wtedy mówił o konieczności rewitalizacji tego cieszącego się nie najlepszą opinią obszaru. Poproszono o opinie architektów, którzy zaproponowali koncepcję zagospodarowania terenu wzdłuż Nadarzyńskiej, uzgodnioną wcześniej z konserwatorem zabytków. Zagospodarowanie miałoby być dwuetapowe. W pierwszym etapie zostałaby odtworzona historyczna pierzeja ulicy Nadarzyńskiej z podkreśleniem dawnych parceli, na czym podobno bardzo zależało konserwatorowi.

– Na parterach budynków można by wprowadzić funkcje usługowo-handlowe, co spowodowałoby, że ulica zyskałaby nowe, atrakcyjne oblicze – przekonywał kilka lat temu radnych Przemysław Wielądek z pracowni PDV Architekci. Drugi etap polegałby na wybudowaniu otwartego, ogólnodostępnego parkingu w północnej części terenu, od strony kanału Perełki.

Pozostał jeszcze jeden dom

Na razie gmina zbudowała przy Nadarzyńskiej tymczasowy parking, utwardzany betonowymi płytami. Jednak dawnych pomysłów nie zarzuciła. Żeby można było je zrealizować, konieczne jest wyburzenie pozostałych budynków. Jeden z nich, oznaczony numerem 10, zakończył swój żywot w środę.
– Dom ten znajdował się w złym stanie, dlatego został wyłączony z użytkowania – informuje Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Nie był objęty ochroną konserwatorską.
Ostatni lokatorzy zostali wykwaterowani z Nadarzyńskiej 10 w listopadzie ubiegłego roku. Rozbiórka domu trwała raptem dwa dni i kosztowała gminę niecałe 20 tys. zł.

Dwa mieszkania do pięknej Nadarzyńskiej?

Przy Nadarzyńskiej pozostała jeszcze częściowo zrujnowana kamienica oznaczona numerem 4. Aby można było potraktować cały obszar kompleksowo, konieczne jest jej wyburzenie. Niestety, tam sytuacja jest nieco inna, bo część mieszkań zostało wykupionych przez mieszkańców na własność. Gmina cały czas mozolnie odkupuje od ludzi kolejne lokale.

– Obecnie w rękach prywatnych pozostają dwa mieszkania, ale kontakt z ich właścicielami, którzy tam zresztą nie mieszkają, jest utrudniony – mówi wiceburmistrz Putkiewicz.

Gmina jednak nie poddaje się i robi wszystko, aby przejąć ostatnie dwa lokale. Do tej pory z budynków przy ul. Nadarzyńskiej 4, 6, 8 i 10 zostało wykwaterowanych 66 rodzin, łącznie 147 osób.

– Chcemy w przyszłości przywrócić ten fragment miasta mieszkańcom – zapowiada Daniel Putkiewicz. – Jesteśmy właśnie w trakcie opracowywania koncepcji ciągu spacerowego wzdłuż „Traktu nad Perełką” na wysokości ulicy Nadarzyńskiej. http://piasecznonews.pl/gmina-porzadkuje-nadarzynska/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Co dalej z Nadarzyńską w Piasecznie?

Postautor: Kacperek » śr kwie 11, 2018 8:25 pm

Obrazek

Gmina Piaseczno wyburzyła kolejny budynek przy ul. Nadarzyńskiej w Piasecznie. Decyzja o tym, co miałoby powstać na tym obszarze, nadal nie zapadła.

Zanim 3 lata temu zburzono budynki przy Nadarzyńskiej 4, 6 i 8, głośno mówiło się o planach budowy w tym miejscu parkingu wielopoziomowego. Pomysł ten jednak znacząco ograniczył konserwator zabytków, który zgodził się na rozbiórkę, ale jednocześnie nakazał odtworzyć historyczną pierzeję ulicy. Puste działki kierowcy sami szybko zamienili w dodatkowy parking w centrum miasta, gdzie wyjątkowo trudno znaleźć miejsca parkingowe. W ubiegłym roku gmina, przymierzając się do wprowadzenia strefy płatnego parkowania przy głównych ulicach Piaseczna, utwardziła teren betonowymi płytami, sankcjonując ten nieoficjalny parking. Ale czy budowa wielopoziomowego nadal jest aktualna?

– Oczywistym jest, że tak wartościowy grunt w centrum miasta nie pozostanie na zawsze parkingiem ziemnym. Miejscowy plan zagospodarowania mówi o zabudowie wielorodzinnej, pierzejowej, dodatkowo zgodnej z wymogami konserwatora zabytków mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz . Przyznaje, że pomysł budowy w tym miejscu parkingu wielopoziomowego na razie nie został odrzucony, ale ponieważ koszt budowy takiego parkingu jest bardzo duży (w zależności od projektu od 23 do 45 tys. zł za jedno miejsce parkingowe), a lokalizacji kilka, trzeba ustalić kolejność działań.

– Z przyczyn oczywistych priorytetem jest parking przy dworcu PKP, który ułatwi komunikację z Warszawą. Trwają rozmowy z spółką PKP, która nadal pozostaje właścicielem gruntu wokół dworca – dodaje. – Co do Nadarzyńskiej, przyglądamy się sytuacji, analizujemy potrzeby, zwłaszcza, że w ostatnim czasie gmina utworzyła kilka parkingów w okolicach centrum.

Putkiewicz podkreśla, że w pierwszej kolejności gmina chce zająć się budową spacerowego Traktu nad Perełką, czyli obszaru zlokalizowanego po północnej stronie pozyskanego po wyburzeniach terenu. Jeśli chodzi o resztę działek, możliwości jest kilka, a jedną z nich jest sprzedaż nieruchomości.

– Trzeba to dobrze przemyśleć. Najprościej oczywiście sprzedać teren deweloperowi, ale my nie mamy takiej potrzeby, żeby na przykład ratować budżet. Mnie zależy bardziej na zachowaniu charakteru miasta, zadbania o jego wizerunek i historię, a ten teren będzie miał na to wpływ– mówi Putkiewicz. Zaznacza, że cokolwiek miałoby się zmienić przy ul. Nadarzyńskiej, konieczna będzie zmiana miejscowego planu zagospodarowania, a to już działanie nie tylko dłuższe, ale też bardziej kompleksowe, bo trzeba przemyśleć całe centrum miasta. Najprawdopodobniej więc w najbliższym czasie nic się na wyburzonym obszarze nie zmieni. Tym bardziej, że na wyburzenie wciąż czeka fragment dawnej kamienicy pod numerem 4. W tym wypadku sprawa jest bardziej skomplikowana niż konieczność zapewnienia nowych lokali komunalnych.

– Dwa z lokali w tym budynku mają właścicieli prywatnych, z którymi kontakt jest utrudniony, ale oczywiście staramy się je odkupić - wyjaśnia wiceburmistrz. W sprawie przyszłego sposobu zagospodarowania Nadarzyńskiej jest zatem dużo czasu na spokojne przeanalizowanie sytuacji, konsultacje i podjęcie decyzji. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... adarzynska
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

UMiG Piaseczno porządkuje Nadarzyńską

Postautor: Redakcja » wt wrz 03, 2019 6:48 pm

Obrazek

Znika ostatni symbol starego Piaseczna przy ul. Nadarzyńskiej.
Dziś rano rozpoczęło się wyburzanie ostatniej starej kamienicy przy tej ulicy.

https://powiat-piaseczynski.info/inform ... rzynskiej/
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Znika ostatnia ruina przy ul. Nadarzyńskiej

Postautor: iTV Piaseczno News » wt wrz 03, 2019 9:22 pm

Obrazek

Ostatnia ruina na Nadarzyńskiej https://itvpiaseczno.pl/artykul/ostatnia-ruina-na-nadarzynskiej/751584

We wtorek 3 września firma, która wygrała przetarg na rozbiórkę ostatniego budynku przy ul Nadarzyńskiej przystąpiła do działania. kilka dni potrwa wyburzanie i wywóz gruzu z posesji. W trakcie wyburzania nagrywany jest program przez ekipę TVN TURBO "WYBURZACZE" . Cena, za jaką firma wygrała przetarg na wyburzenie to ponad 84 tysiące złotych brutto.
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron