Zamknięcie ruchu na skrzyżowaniu Julianowskiej i Cyraneczki

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Zamknięcie ruchu na skrzyżowaniu Julianowskiej i Cyraneczki

Postautor: Redakcja » wt wrz 13, 2016 6:30 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Cyraneczki róg Julianowskiej w Józefosławiu

Postautor: iTV Piaseczno News » pn wrz 26, 2016 8:50 am

Obrazek

Cyraneczki róg Julianowskiej w Józefosławiu. Władze ludziom zgotowały ten los. Piaseczyńscy urzędnicy nie potrafią dogadać się z właścicielem (TECHNICOLOR) kilkunastu metrów kwadratowych pobocza, aby udostępnić przejazd z Julianowskiej do Cyraneczki samochodom osobowym. Autobusy mogą, osobówki nie. Kierowcy muszą nadrabiać kilometry objazdu. Straż Miejska zaangażowana w pilnowanie przejazdu i wlepianie mandatów zamiast działać tam, gdzie są bardziej potrzebni. Niepotrzebny koszt dla Gminy i dla mieszkańców, a wszystko przez kilkanaście m2 ziemi. Wystarczyłoby trochę dobrej woli z obu stron i po kłopocie, ale nie w Piasecznie. Szanowni mieszkańcy pamiętajcie przy urnach, kto Wam zgotował ten los. Do wyborów tylko 2 lata. http://itvpiaseczno.pl/artykul/cyranecz ... kiej/78338
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Zamknięcie ruchu na skrzyżowaniu Julianowskiej i Cyraneczki

Postautor: Filip » pt paź 07, 2016 9:12 am

Obrazek

Jan Adam Dąbek https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater pisze:Przejazd przez teren Technikoloru dla wszystkich - jest możliwy!!! Jestem po rozmowie osobami decyzyjnymi w Technikolorze. Jest ich zgoda. Gmina musi tylko wykonać nową organizację ruchu zapewniającą bezpieczeństwo w tym miejscu.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Otwarto przejazd przez Technicolor w Józefosławiu

Postautor: Ireneusz » pt paź 14, 2016 11:11 pm

Komunikacja w Józefosławiu – otwarto przejazd przez Technicolor. Gmina Piaseczno jeszcze we wrześniu rozpoczęła rozmowy z firmą Technicolor, które doprowadziły do otwarcia przejazdu przez teren firmy dla pełnego ruchu kołowego. Pierwotnie Technicolor zgodził się na udostępnienie przejazdu wyłącznie dla autobusów komunikacji publicznej, choć Gmina od początku zabiegała o pełny dostęp dla mieszkańców. Po wdrożeniu organizacji ruchu, wielu kierowców korzystało z przejazdu przez łącznik pomimo zakazów wynikających z oznakowania dróg. Gmina ponownie zwróciła się do firmy Technicolor z prośbą o zgodę na przejazd samochodów osobowych. Wspólnie ustalono podpisanie aneksu, który taki ruch dopuszcza. 7 października Gmina przedstawia Dyrekcji Technicoloru propozycję nowej organizacji ruchu uwzględniającą ruch samochodów osobowych, a przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych na chodniku wzdłuż ul. Cyraneczki. Po uwzględnieniu uwag dotyczących zakresu i formy ustawienia barier drogowych, 12 października uzyskano zatwierdzenie tego projektu przez Starostę Piaseczyńskiego. Równolegle uzgodniono treść aneksu do Umowy dzierżawy gruntu, na którym udostępniony jest przejazd. W piątek 14 października dokonano wdrożenia nowej, czasowej organizacji ruchu w terenie. Ten stan będzie obowiązywał do końca przebudowy skrzyżowania ul. Cyraneczki z ul. Julianowską. [UMiG Piaseczno]
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Skrzyżowanie Cyraneczki i Julianowska

Postautor: Ireneusz » czw paź 27, 2016 8:10 pm

Obrazek

Kiedy 3 października br. informowałem Państwa, że są dobre wiadomości z placu budowy i być może wykonawcy uda się wykonać prace tak, by zapewnić przejezdność skrzyżowania wcześniej niż to wynika z umowy, starałem się być powściągliwy. Nie ma sensu przecież wytwarzać nadziei a potem się rozczarować.

Jednak dzisiaj mogę z radością przekazać informację, że od jutra, od piątku 28.10 br. skrzyżowanie będzie przejezdne. Oznacza to, że nie trzeba będzie przedzierać się przez tymczasowy łącznik na terenie Technicoloru.

Co oznacza przejezdność i jakie będą konsekwencje jeśli chodzi o kursowanie autobusów a także dalsze prace w tym obszarze, dowiemy się z oficjalnego komunikatu z urzędu.

Zamknięcie skrzyżowanie nastąpiło na początku września, w najgorszym możliwym momencie. Tego już nie zmienimy. Ale to co udało się w tej sprawie zrobić w celu zminimalizowania utrudnień napawa optymizmem.

Najpierw udało się podpisać porozumienie z Technicolorem, w sprawie udostępnienia fragmentu ich działki. Pierwotnie skrzyżowanie miałoby być całkowicie zamknięte, wyznaczono już objazdy i zmieniono trasy przejazdu autobusów. Udało się to „odkręcić” dzięki dobrej woli dyrekcji Technicoloru. Od początku rozmów było wiadomo, że najpierw przez łącznik puszczone będą autobusy a potem Technicolor rozważy, czy można umożliwić przejazd wszystkich samochodów. Jeśli ktoś twierdzi, że gminie nie zależało na tym, aby puścić cały ruch przez łącznik po prostu mija się z prawdą (delikatnie mówiąc). Tym bardziej cieszy, że po kilku tygodniach Technicolor zgodził się na zniesienie ograniczeń przejazdu przez swój teren. Takie uzgodnienie miało miejsce 29 września br.

Za to jesteśmy dyrekcji Technikoloru ogromnie wdzięczni i wyrażamy nasze podziękowania.

Drugą kwestią było prowadzenie przez Wykonawcę (firma Jarpol) prac w taki sposób, aby udało się uzyskać przejezdność skrzyżowania jak najszybciej. I Wykonawca dołożył wszelkich starań aby od jutra kierowcy nie musieli korzystać z łącznika.

I za to jesteśmy kierownictwu Jarpolu również ogromnie wdzięczni i też wyrażamy nasze podziękowania. Pozostaje jeszcze sporo pracy poza skrzyżowaniem i liczymy, że nie będzie żadnych niespodzianek a termin grudniowy zostanie dotrzymany. Mieszkańcy okolicznych osiedli i domów czekają na to z niecierpliwością.

Trzeba też podziękować urzędnikom, ponieważ również dołożyli wszelkich starań, monitorując sytuację i przygotowując różne warianty organizacji ruchu. Na przyszłość chcielibyśmy tylko lepszej informacji, która skutecznie dotrze do mieszkańców.

Dzięki dobrej woli i współpracy pomiędzy różnymi instytucjami udało się te uciążliwości znacznie ograniczyć. Dla mnie to powód do osobistej satysfakcji.

Robert Widz
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie
http://jozefoslawdwazero.pl/skrzyzowani ... lianowska/
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Skrzyżowanie Julianowska i Cyraneczki

Postautor: Redakcja » czw paź 27, 2016 8:43 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyńskiWróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości