Aquapark zamiast porzeczek w Piasecznie?

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Aquapark zamiast porzeczek w Piasecznie?

Postautor: Filip » pt wrz 09, 2016 7:50 pm

Obrazek

Gmina chciałaby przejąć część gruntów przy ulicy Chyliczkowskiej, należących do Agencji Nieruchomości Rolnych. - W naszym mieście brakuje basenu z prawdziwego zdarzenia i zaplecza pod infrastrukturę sportową z dobrym dostępem komunikacyjnym – mówi enigmatycznie wiceburmistrz Daniel Putkiewicz zapytany o możliwe przeznaczenie tego terenu.

Na polu przy ulicy Chyliczkowskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Armii Krajowej, rosną obecnie porzeczki. Ogromny obszar jest własnością Agencji Nieruchomości Rolnych. Jak się dowiedzieliśmy, w ubiegłym roku, przy okazji rozmów z ANR dotyczących uregulowania statusu różnych nieruchomości będących w zasobach gminy Piaseczno, został poruszony temat pozyskania przez gminę części gruntu przy ul. Chyliczkowskiej. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest pod usługi turystyki i rekreacji wraz z zielenią. Gmina myśli o działce o powierzchni kilku hektarów, którą chciałaby pozyskać w tzw. „pakiecie regulacyjnym”. - Rozmowy są w toku – zdradza wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Jednak po co gminie nieruchomość w takiej lokalizacji? Okazuje się, że mógłby powstać na niej kompleks basenowy, gdyż jeden basen GOSiR-u dla całej gminy jest już niewystarczający.

Urzędnicy zastrzegają jednak, że jest to dopiero pieśń przyszłości. Budowa basenu „z prawdziwego zdarzenia” byłaby zapewne bardzo kosztowna, a w tej chwili bezwzględnymi priorytetami są inwestycje w oświatę – budowa Centrum Edukacyjno-Multimedialnego przy ul. Jana Pawła II oraz rozbudowa sieci szkół, a także budowa wielopoziomowych parkingów i rewitalizacja stacji kolejki wąskotorowej, na terenie której miałaby także powstać hala widowiskowo-sportowa. http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=17155
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Aquapark zamiast porzeczek w Piasecznie

Postautor: Kacperek » ndz lut 18, 2018 5:10 pm

Obrazek

Tu na razie jest ściernisko… Ale w przyszłości powstanie basen i lodowisko. Temat basenu, który miałby powstać przy skrzyżowaniu ulic Chyliczkowskiej i Armii Krajowej żyje od dwóch lat. Okazuje się jednak, że na 9-hektarowym terenie gmina planuje zbudować znacznie więcej obiektów sportowych.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren, należący kiedyś do Agencji Nieruchomości Rolnych, przeznaczony jest pod usługi turystyki i rekreacji wraz z zielenią. Już dwa lata temu wiceburmistrz Daniel Putkiewicz mówił, że to dobre miejsce na budowę nowego basenu (pływania w budynku GOSiR-u jest już niewystarczająca). Powoli jednak pomysły te zaczynają nabierać realnego kształtu. Tydzień temu, podczas dorocznej gali sportu, wiceburmistrz Putkiewicz wspomniał, że na terenie obsadzonym kiedyś porzeczkami w przyszłości powstanie nowoczesne centrum sportu z dużym basenem, lodowiskiem oraz halą do gier zespołowych. Basen ma być pozbawiony dodatkowych atrakcji (choć nie do końca). Tak więc pomysł aquaparku, o którym początkowo się mówiło, nie doczeka się raczej realizacji. Obok ma zostać zbudowane pełnowymiarowe lodowisko, nie tylko do jazdy figurowej, ale także hokeja i panczenów.

– Zauważyliśmy, że jest na nie zapotrzebowanie – mówi Marek Frącz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Nie ukrywam, że są to wielomilionowe inwestycje. Rozważamy różne opcje ich finansowania. Bierzemy pod uwagę i dotacje i partnerstwo publiczno-prywatne.

Trzecim obiektem będzie prawdopodobnie hala sportowa z widownią. Jednak, jako że teren ma powierzchnie około 9 ha, gmina nie wyklucza na nim też innych inwestycji.

– Na razie jesteśmy na samym początku drogi – studzi emocje Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Będziemy dopiero przygotowywali analizę funkcjonalną, jakie obiekty mogłyby i powinny się tam znaleźć. A dopiero na tej podstawie zlecali koncepcje i projekty. http://piasecznonews.pl/tu-na-razie-jes ... lodowisko/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

W Piasecznie powstanie nowy basen

Postautor: Beata » pt lis 16, 2018 8:29 pm

Obrazek

W Piasecznie powstanie nowy basen! Koncepcja jest prawie gotowa. Na działce przy ul. Chyliczkowskiej, na której dziś rosną porzeczki, gmina chce zbudować ogromny kompleks sportowy z krytym basenem, halą sportową i lodowiskiem. Prawdopodobnie w grudniu będzie gotowa koncepcja inwestycji.

Przypomnijmy. Ponad rok temu gmina przejęła od Agencji Nieruchomości Rolnych 9-hektarową działkę przy ul. Chyliczkowskiej. Teraz trwają prace nad koncepcją budowy kompleksu sportowego o wartości kilkudziesięciu milionów złotych, który ma powstać tam w ciągu najbliższych kilku lat. Z naszych informacji wynika, że jako pierwszy zostanie wybudowany basen o długości 33 m i głębokości 2 m, z równym dnem. Basen ma być dzielony specjalnym pomostem. Dlaczego jego długość będzie wynosiła akurat 33 m? Otóż chodzi o to, aby z obiektu mogli korzystać nie tylko pływacy, ale także zawodnicy uprawiający piłkę wodną (dla mężczyzn taka właśnie jest długość boiska) oraz sekcja pływania synchronicznego. Przy basenie ma znaleźć się widownia na 500 miejsc, ale także strefa rekreacyjna z brodzikiem dla dzieci, jacuzzi, saunami i dwoma zjeżdżalniami. Obok basenu krytego ma powstać także basen zewnętrzny o wymiarach 10×20 m z brodzikami i kolejną zjeżdżalnią. Drugim obiektem, wchodzącym w skład kompleksu, ma być pełnowymiarowe lodowisko o powierzchni 1800 m kw. Będzie ono przystosowane nie tylko do łyżwiarstwa figurowego, ale także szybkiego, short tracka i hokeja. Obok lodowiska również znajdzie się 500 miejsc siedzących, a kolejne 200 będzie można dostawić. Trzecią inwestycją, planowaną na terenie przy Chyliczkowskiej będzie ogromna, 2-kondygnacyjna hala sportowa, przeznaczona do uprawiania bardzo różnych dyscyplin, od gier zespołowych, aż po sporty walki. Wokół hali planowana jest widownia na 2000 miejsc. Cały kompleks ma być niezwykle nowoczesny i umożliwiać organizowanie zawodów nie tylko na poziomie krajowym, ale także międzynarodowym. https://piasecznonews.pl/w-miescie-pows ... ie-gotowa/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Czy budowa basenu w porzeczkach ma sens?

Postautor: iza » ndz lip 21, 2019 8:38 pm

W czwartek wieczorem TVP 1 wyemitowała kolejny odcinek „Magazynu śledczego Anity Gargas”, w którym padło pytanie o sensowność budowy kompleksu sportowego na terenie przy ulicy Chyliczkowskiej, który został przejęty przez gminę od dawnej Agencji Nieruchomości Rolnych.

Jak ustalili dziennikarze z TVP 1, kompleks basenów przy Chyliczkowskiej w Piasecznie dzieliłoby zaledwie 8 km od planowanego przez gminę Konstancin-Jeziorna centrum sportu, które miało powstać na działce o powierzchni ponad 18 ha w rejonie ul. Wilanowskiej i Witaminowej, należącej obecnie do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Kilka dni temu piaseczyńska radna Renata Mirosław (wypowiadała się w materiale TVP 1) złożyła na ręce burmistrza Piaseczna Daniela Putkiewicza interpelację, w której pyta czy przy projektowaniu basenów włodarze Piaseczna wzięli pod uwagę plany budowy obiektu sportowego przez władze Konstancina. Szkopuł w tym, że po pierwsze: plany budowy centrum sportu w Konstancinie przy Wilanowskiej storpedowała kilka tygodni temu rada miejska, która uchyliła uchwałę upoważniającą burmistrza do zakupu działki od SGGW. W związku z tym jest mocno wątpliwe, czy centrum sportu powstanie w planowanej wcześniej lokalizacji. Po drugie, trudno dziś powiedzieć czy powstanie w ogóle, bo nikt nie zaproponował póki co alternatywnego miejsca. Po trzecie, nawet jeśli odpowiednia działka w końcu się znajdzie, nie wiadomo jaki centrum sportu będzie miało kształt, bo ma to być dopiero konsultowane z mieszkańcami. A co o sugestiach, że obydwa obiekty sportowe znajdą się zbyt blisko siebie sądzi burmistrz Daniel Putkiewicz? – Mamy w Piasecznie jeden basen, który jest przepełniony – mówi. – Zrobiliśmy analizę rozmieszczenia basenów w najbliższej okolicy i okazało się, że takich obiektów brakuje. Dlatego też uważamy, że budowa basenów z kompleksem saun, które zapewnią dodatkowy dochód, jest uzasadniona. https://piasecznonews.pl/czy-budowa-bas ... h-ma-sens/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość