Policjanci uratowali życie mężczyzny

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Policjanci uratowali życie mężczyzny

Postautor: Redakcja » wt kwie 15, 2014 4:31 pm

Otrzymaliśmy maila o poniższej treści:

W nocy z 11 na 12 kwietnia 2014 roku dwoch Policjantow Odzialow Prewencji Policji w Piasecznie wracajac po służbie do domu pod adres Piaseczno ul. Raszyńska 14. Około godziny 23:10 wchodząc do klatki schodowej na pół piętrze zauważyli leżącego bez ruchu twarzą do podłogi mężczyznę w kaluzy krwi wymieszana z wymiocinami. Mężczyzna był nie przytomny i nie było z nim kontaktu . Policjanci Bez zwłoczne postanowili podjąć interwencję mogącą przyczynić się do jego uratowania .

Sprawdzajac na szyi mężczyzny puls , był wyczuwalny ale bardzo słaby. Następnie zawiadomili pogotowie ratunkowe aby wezwać fachową pomoc medyczną. Nastepnie ulozyli nieprzytomnego mezczyzne w pozycji ustalonej bocznej , na zmianę kontrolując puls i oddech .Widać było jak osoba ma bardzo siną wręcz fioletową twarz i dłonie. Po chwili osoba przestała oddychać a puls był już niewyczuwalny co wskazywało na zatrzymanie akcji serca. W związku z czym natychmiast podjeli czynności masażu serca tj. resuscytacji krążeniowej. Do czasu przyjazdu pogotowia wykonywali masaż serca i kontrolowali na czy puls i oddech udało się przywrócić . Po chwili na miejsce przybył zespół ratowniczy 0631 z Piaseczna . Lekarz prowadzący polecił aby Policjanci nie przestawali masować serca a w tym czasie mężczyznę podłączono do specjalistycznego sprzętu medycznego, po czym dalszą część ratowania życia przejęła załoga medyczna. Osoba została zaintubowana podłączona do respiratora oraz otrzymała leki dożylne . Po chwili akcja serca mężczyzny zaczęła przywracać a puls stawał się wyczuwalny.

Lekarz kierujący zespołem ratowniczym oznajmił iż mężczyzna zostanie przewieziony do szpitala Orłowskiego w Warszawie oraz że życie które udało się na tą chwilę przywrócić poszkodowany może zawdzięczać Policjantom , którzy znaleźli się w tym miejscu i czasie oraz podjęli skuteczną próbę ratowania życia . Z dalszych informacji udalo sie ustalic iz mężczyzna zyje i aktualne przebywa na oiomie.

Nadmieniam również że w tej sprawie i w celu uzyskania opinii na ten temat można kontaktować się z ordynatorem oddziału panią doktor Zielińską pod nr 22 584-13-31 .


Zachowana została oryginalna pisownia. Dane autora pozostają do wiadomości Redakcji Serwisu Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron