Grożą, że stanie budowa metra w Warszawie

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Grożą, że stanie budowa metra w Warszawie

Postautor: Jankes » pt maja 18, 2007 10:43 am

Zejściem z placu robót grożą firmy budujące metro na Bielanach, jeśli nie dostaną dodatkowej zapłaty. - Wszystko przez szalejące ceny materiałów i exodus robotników do Irlandii i Wielkiej Brytanii - twierdzą

Niedawno Mostostal Warszawa ostrzegł władze miasta, że przerwie remont Krakowskiego Przedmieścia. żąda dodatkowego wynagrodzenia, które o 20 proc. przewyższa wartość kontraktu. Teraz ta sama firma wspólnie z przedsiębiorstwami górniczymi, które budują ostatni odcinek metra na Bielanach, domaga się ok. 75 mln zł. Ten 10-procentowy wzrost wydatków, które miałoby ponieść miasto, firmy tłumaczą głównie szalejącymi cenami materiałów.

Kolejny argument wykonawców to wzrost kosztów pracy. żeby zatrzymać robotników, którzy masowo wyjeżdżają do Irlandii i Wielkiej Brytanii, muszą im więcej płacić. Firmy budujące metro twierdzą, że jeśli nie dostaną dodatkowych pieniędzy, w ostateczności zejdą z placu budowy. Metro Warszawskie twierdzi, że nie ma podstaw do podwyższenia zapłaty.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Stołeczna
czytaj więcej: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4140911.html

Jak tak dalej pójdzie, to przygotowania do Euro 2012 skończą się wielką klapą, bo już buntują się przy budowie metra, a co mówiąc o rozbudowie całej Warszawy??? Szok! Będzie wielka klapa...
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron