Strona 1 z 1

Wyremontują wiadukt metra nad Puławską

Post: sob paź 27, 2018 6:07 pm
autor: iza
Obrazek

Wyremontują wiadukt metra nad Puławską. Będą utrudnienia. Wiadukt łączący stację postojowo-techniczną metra na Kabatach ze stacją Okęcie zostanie wyremontowany. Obiekt pochodzący z 1984 roku jest w nienajlepszym stanie technicznym. Podczas remontu będą utrudnienia na Puławskiej.

Przerdzewiałe przęsła, sypiące się podpory dla łożysk, za niskie balustrady. Wybudowany 34 lata temu wiadukt linii kolejowej prowadzącej do bazy warszawskiego metra wymaga remontu. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na jego przeprowadzenie. Prace ruszą po jego rozstrzygnięciu, prawdopodopnie w listopadzie i potrwają do sierpnia przyszłego roku.

Z wiaduktu korzysta Stacja Postojowo-Techniczna Metra Warszawskiego głównie do przewozu wagonów. Kiedyś pojawiły się pomysły, by przebudować tę linię i wykorzystać ją do przewozów pasażerskich. Na przęsłach obiektu widnieją oryginalne murale z 2011 roku, m.in. słynna Myszka Miki z telewizorami i napisem "Kto jest kto".

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, firma przeprowadzająca remont będzie musiała wymienić głowice podpór łożysk wiaduktu, które są w złym stanie technicznym i grożą zsunięciem się na ziemię. Cała konstrukcja przjedzie lifting, zostanie na nowo pokryta powłokami antykorozyjnymi. Skarpy zostaną wzmocnione, wymieniona zostanie nawierzchnia torowa i same tory.

- Remont spowoduje pewne utrudnienia w ruchu kołowym pod obiektem w ciągu uczęszczanej ul.Puławskiej, krótkotrwałe zamknięcia ruchu oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego - informuje Zarząd Trasportu Miejskiego. W praktyce będzie to oznaczać jeszcze większe korki w rejonie wiaduktów trasy S-2. https://www.haloursynow.pl/artykuly/wyr ... ,10758.htm