Gronkiewicz jako prezydent Warszawy

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Warszawie, oraz o tym co wydarzyć się może. Warto wiedzieć, co dzieje się w pobliskiej Warszawie. Kulturalna Stolica! Rozrywka w Warszawie. Sprawy mieszkańców Warszawy.

Moderator: GTW

Gronkiewicz jako prezydent Warszawy

Postautor: Martin » czw mar 08, 2007 2:30 pm

Wojewoda mazowiecki stwierdził wygaśnięcie mandatu prezydent Warszawy. Jacek Sasin wydał zarządzenie zastępcze, czyli potwierdził, że mandat Hanny Gronkiewicz-Waltz jest nieważny. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że o wszystkim zdecyduje sąd, a ona nadal jest prezydentem stolicy. Lech Jaworski, przewodniczący Rady Warszawy, zapowiedział już, że Rada zarządzenie wojewody zaskarży.

czytaj więcej: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3966671.html
Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12643
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jakub » wt mar 13, 2007 9:52 pm

Korzystne orzeczenie dla Gronkiewicz-Waltz. Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy, na mocy których utracili mandaty radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, którzy nie złożyli na czas oświadczeń dotyczących majątku własnego lub małżonka.

Rozstrzygnięcie ma kluczowe znaczenie dla batalii o mandat prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO). Niedawno Jacek Sasin, wojewoda mazowiecki z PiS ogłosił wygaszenie tego mandatu właśnie z powodu spóźnionego złożenia przez panią prezydent oświadczenia o działalności gospodarczej jej męża. Gronkiewicz-Waltz nie zgodziła się z tą decyzją i zapowiedziała, że będzie dochodzić swoich racji w sądzie. Obie strony sporu czekały na dzisiejsze orzeczenie Trybunału, by zależnie od jego rozstrzygnięć poinformować o dalszych krokach.

Trybunał badał konstytucyjność tych przepisów na wniosek grupy posłów Platformy Obywatelskiej. Niezgodne z konstytucją przepisy stracą swoją moc z dniem opublikowania dzisiejszego rozstrzygnięcia TK w Dzienniku Urzędowym.

- Cieszę się, że idea samorządności zwyciężyła - tak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała wyrok Trybunału.

Jak podkreśliła prezydent Warszawy, wyrok oznacza, że wszystkie podjęte przez nią do tej pory decyzje są ważne, a wojewoda mazowiecki, który wygasił jej mandat, pospieszył się ze swoim zarządzeniem.

źródło: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3984098.html
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Loonna » śr mar 14, 2007 11:50 pm

Wreszcie jakaś dobra wiadomość... mam nadzieję, że pomału uda się ten cholerny PIS usunąć gdzieś daleko pod ziemię... :/
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub » śr mar 14, 2007 11:56 pm

PiS powinien schować się pod ziemię, bo ich rządy w Polsce nie prowadzą nas do klęski zarówno ekonomicznej jak i stosunków z krajami Unii Europejskiej.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Loonna » czw mar 15, 2007 12:01 am

ich rządy prowadza do całkowitej klęski tego kraju! Mam nadzieję, że coś się stanie i uda się ich zepchnąć z tych stołków i odciągnąć od koryta, bo za dużo ich i wpychają się wszędzie gdzie tylko mogą... na siłę i po 'trupach'.
Awatar użytkownika
Loonna
 
Posty: 327
Rejestracja: wt mar 13, 2007 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Warszawa: wydarzenia, informacje i rozrywka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości