Strona 1 z 1

Jaki udział w podróżach ma metro?

Post: ndz sie 21, 2016 12:56 pm
autor: Filip
Obrazek
kliknij, aby powiększyć mapę

Zarząd Transportu Miejskiego opublikował mapę, która obrazuje procentowy udział metra w naszych codziennych podróżach komunikacją miejską. Która stacja jest najbardziej oblegana przez pasażerów? Jak na przestrzeni całego miasta kształtuje się komunikacja za pomocą metra? https://www.facebook.com/ztm.warszawa/p ... =3&theater

Jak wynika z mapy stworzonej przez ZTM, najwięcej osób korzysta z północnych stacji I linii; aż 25 proc. pasażerów wsiada i wysiada na stacjach od Słodowca do Młocin. Im bliżej centrum, poziom natężenia korzystających z metra spada do 10 proc. Ta tendencja zmienia się w okolicach południowych stacji, a także tych w kierunku Bemowa, gdzie nasilenie pasażerów wynosi tyle, co na północnym odcinku.

Ciekawie prezentują się również statystyki związane z II linią metra - mieszkańcy z Pragi Północ i części Targówka oraz Białołęki chętnie korzystają z tego środka transportu (16 proc.). Znacznie mniejszy jest udział procentowy w pozostałych częściach Warszawy, gdzie rozwinięta jest sieć Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej.