Koncert charytatywny w Złotokłosie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

Koncert charytatywny w Złotokłosie

Postautor: Martin » wt mar 05, 2013 11:31 pm

Marcin Borkowski [Martin]
- Kleks to najlepsze prywatne przedszkole w Piasecznie
- restauracja włoska La Nostra zaprasza
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12647
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Złotokłos zagrał dla Kubusia

Postautor: Paulina » wt mar 12, 2013 8:08 pm

Obrazek

W sobotę, 9 marca w Złotokłosie w Klubie Kultury przy ul. 3 Maja odbył się koncert charytatywny. Mieszkańcom Złotokłosu i sąsiednich miejscowości udało się zebrać ponad 5,8 tys. złotych. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup specjalnych aparatów słuchowych dla 5-letniego, niedosłyszącego Kubusia z Wólki Prackiej.


Kubuś, który ma 5 lat, urodził się z ciężką wadą słuchu w obu uszach. Od drugiego miesiąca życia nosi aparaty słuchowe, zakupione dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Dzięki tym urządzeniom Kuba może się prawidłowo rozwijać. Według specjalistów u chłopca już nastąpiła duża poprawa słuchu. Jednak, by mógł dalej prawidłowo się rozwijać, niezbędne są nowe aparaty słuchowe, które dałyby szansę na zminimalizowanie wady w przyszłości. Koszt specjalnych urządzeń, dostosowanych do potrzeb chłopca wynosi ok. 8 tys. złotych, z czego NFZ może sfinansować tylko 3 tys. złotych. Niezbędna kwota przewyższa finansowe możliwości rodziców Kubusia, którzy borykają się również z niepełnosprawnością drugiego syna. Dlatego też poprosili o pomoc Polską Fundację Pomocy Dzieciom Niedosłyszących „Echo”.

Charytatywny Złotokłos

- Jakiś czas temu pani Anna Serafin, kierownik Klubu Kultury zaproponowała, by w Złotkokłosie zorganizować akcję charytatywną, zjednoczyć siły i razem zrobić coś dobrego dla potrzebujących – wspomina – Wiesław Słowik, sołtys Złotokłosu. - Od razu uznaliśmy, że to świetny pomysł i poprosiliśmy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej o wskazanie dziecka, któremu moglibyśmy pomóc. Tak dowiedzieliśmy się o niedosłyszącym Kubusiu z Wólki Prackiej – dodaje sołtys. Błyskawicznie zawiązał się społeczny komitet organizacyjny, w skład którego weszli Anna Serafin, Małgorzata Jankowska, Wiesław Słowik oraz Bogdan Frelich, prezes OSP Złotokłos i rozpoczęto przygotowania do koncertu charytatywnego. W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wiele osób, dzięki którym akcja mogła nie tylko dojść do skutku, lecz także zakończyć się pełnym sukcesem.

Zagrali dla Kubusia

W sobotę przez Klub Kultury w Złotokłosie przewinęło się ponad 300 osób. Organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji. Na scenie wystąpili utalentowani młodzi wokaliści z Gimnazjum w Złotokłosie oraz Teatr Manufaktura Snów, który wystawił komedię małżeńską pt. „Adamm”. Gwiazdą wieczoru był natomiast rockowy zespół Out of Tune. Kapela, która na co dzień ćwiczy właśnie w Klubie Kultury, przyciągnęła na koncert wielu młodych mieszkańców Złotokłosu i sąsiednich miejscowości. W czasie koncertu odbyła się również aukcja, którą poprowadził sołtys Wiesław Słowik. Zlicytowano kilkadziesiąt obrazów, które przekazali m.in. lokalni artyści – Henryka Masłowska i Zbigniew Janiak. Najdroższy obraz został sprzedany za 250 złotych. Niewiele mniejszą cenę (150 złotych) osiągnął tort przygotowany specjalnie na aukcje przez jedna z mieszkanek – Marię Zielińską. Innych przepysznych, domowych wypieków oraz kawy i herbaty można było skosztować w kawiarence, która była czynna przez cały koncert i cieszyła się dużym zainteresowaniem gości. Dla Kubusia przeznaczono również dochód ze sprzedaży losów loterii fantowej, na której można było wylosować m.in. książki i zabawki, przekazane przez mieszkańców i innych darczyńców.

Kubuś dostanie aparaty słuchowe

Warto dodać również, ze Zdzisław Lis, burmistrz gminy Piaseczno, który otworzył koncert i powitał wszystkich gości, przekazał fundacji aparat słuchowy, warty ok. 3 tys. złotych. Co prawda Kubuś potrzebuje urządzenia innego typu, ale aparat z pewnością trafi do innego potrzebującego dziecka. - Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Zdzisławowi Lisowi – mówi Wiesław Słowik. - Podziękowania należą się także wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do organizacji koncertu charytatywnego i hojnie wsparli zbiórkę – dziękuje Wiesław Słowik. Podczas koncertu charytatywnego udało się zebrać aż 5895 złotych, z czego 1,4 tys. złotych pochodziło z wpłat osób fizycznych. Dzięki tej kwocie, którą organizatorzy przekażą na konto Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszących „Echo”, uda się zakupić aparaty dla Kubusia. Nowe urządzenia pomogą chłopcu „usłyszeć świat” i rozwijać się jak jego rówieśnicy.

Grzegorz Traczyk http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=10772
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Koncert charytatywny w Złotokłosie

Postautor: iTV Piaseczno News » śr mar 13, 2013 7:53 am

Obrazek

Mieszkańcy Złotokłosu i okolic zebrali się w OSP, aby wesprzeć małego Kubę, któremu potrzebny jest aparat słuchowy. Akcja bardzo udana, hojność mieszkańców niesamowita. Więcej takich inicjatyw. Gratulujemy. Wysokość zebranej kwoty: 5 894zł + trzy wpłaty przedsiębiorców (nie podano kwoty) Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno przekazał na rzecz Fundacji Echo nowy aparat słuchowy wartości 3000zł. http://www.itvpiaseczno.pl/kultura,1,13.20,1381
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron