przejscie dla pieszych przez Społeczną przy Mokrej w Henryko

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców Sołectwa Henryków Urocze i Złotokłos, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania. Zapraszamy mieszkańców miejscowości Henryków Urocze i Złotokłos (gminy Piaseczno).

Moderator: GTW

przejscie dla pieszych przez Społeczną przy Mokrej w Henryko

Postautor: elpp » pn paź 17, 2011 7:32 am

Witam!
W ostatni week end zacząłem pielgrzymować od domu do domu by zebrać jak najwięcej podpisów pod pismem do Starosty Powiatowego aby zostało utworzone przejście dla pieszych.
Mam zamiar zbierać dalej w przyszły week end. Jeśli ktoś był by skłonny się do tego przyłączyć to proszę o kontakt. Tekst pisma załączam poniżej:

"My mieszkańcy miejscowości Henryków Urocze zwracamy się do Pana z wnioskiem o zorganizowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych przez jezdnię ulicy Społecznej przy skrzyżowaniu z ulicą Mokrą w naszej miejscowości.

Ze względu na duży i wciąż powiększający się ruch samochodowy na ulicy Społecznej, przejście przez tą jezdnię staje się niebezpieczne, tym bardziej, że większość samochodów nie zachowuje wystarczającej ostrożności, a nawet łamie przepisy o ruchu drogowym.
W obrębie tego skrzyżowania znajdują się przystanki autobusowe oraz sklep spożywczy. Stanowi on newralgiczny węzeł komunikacyjny w naszej wsi. Gromadzi się tu bardzo duży ruch samochodowy i pieszy.
Przy przystankach autobusowych zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej, PKS, a przede wszystkim autobusy dowożące dzieci do szkoły w Złotokłosie.
W związku z tym na te przystanki codziennie przychodzi duża gromada dzieci. Niektóre z nich przez jezdnię przechodzą rano w drodze do szkoły, a niektóre po przyjeździe ze szkoły. Bardzo duże niebezpieczeństwo powstaje gdy dzieci wychodzą z autobusu. Ciężko jest zapanować nad nimi, kiedy po lekcjach rozpiera ich energia. Bywa tak, że wybiegają one z autobusu szkolnego.
Wyznaczenie tego przejścia z bardzo dobrym oznaczeniem byłoby przynajmniej częściowym zagwarantowaniem bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Biorąc powyższe argumenty pod uwagę to wnioskujemy o:
1. wyznaczenia przejścia dla pieszych na ulicy Społecznej w rejonie skrzyżowania z ulicą Mokrą we wsi Henryków Urocze,
2. oznakowania wyżej wymienionego przejścia dla pieszych odpowiednimi znakami drogowymi wraz oznaczeniem znakiem nr T-27 tzw. „Agatką”.

Liczymy na pozytywne i szybkie załatwienie naszego wniosku.

Z poważaniem,

Mieszkańcy Henrykowa Urocze.
(podpisy w załączeniu) "
elpp
 
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 17, 2011 7:27 am

Wróć do Podforum Henryków Urocze i Złotokłos

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron