Strona 1 z 1

Ucieczka parku do Grodziska

Post: sob lip 02, 2011 5:36 pm
autor: kurczak
Witam, nie jestem mieszkanką Piaseczna ani jego okolic. Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim i przypadkowo trafiłam na Wasze (bardzo ciekawe) forum. Otóż okazuje się, że 13 maja nasza gmina podpisała z firmą Las Palm list intencyjny w sprawie budowy tego koszmarnego parku u nas! Niestety! ma być ew. budowany na terenie Adamowa i żukowa w bliskim sąsiedztwie budowanej A2, z której przy węźle tzw. Tłuste ma być zjazd do Grodziska i ew. parku rozrywki. Wielu mieszkańców naszej gminy nie zdaje sobie sprawy czym to grozi. Ja też nie do końca wiedziałam, dopóki nie poczytałam sobie Waszych postów. Chcę o tym napisać do jedynej niezależnej gazety na terenie powiatu grodziskiego : Gazety Grodziskiej. Chcę zamieścić klony niektórych Waszych wypowiedzi, szczególnie tych fachowych. Dzięki za info, pozdrawiam serdecznie! :) Kurczak

Ucieczka parku do Grodziska

Post: sob lip 02, 2011 6:31 pm
autor: Kucyk
kurczak pisze:szczególnie tych fachowych


He, he... Fachowych jest tu najwięcej. :P

Ucieczka parku do Grodziska

Post: pn lis 07, 2011 3:40 pm
autor: AgentCooper
Kucyk pisze:He, he... Fachowych jest tu najwięcej.


a Puls Biznesu nadal swoje... pewnie też Miejscovi mają tam wtyki:)

http://www.pb.pl/2514287,42493,polski-d ... domo-za-co

Pozdrowienia dla wszystkich wieśniaków ze Złotokłosu, warto było pozbywać się ''inwestora-dobrodzieja''. Gmina powinna być wdzięczna, że się rozprawiliśmy ze spamem.

Rozrywkowe centrum Europy

Post: śr gru 07, 2011 6:37 pm
autor: Majkel
W okolicach stolicy staną tuż obok siebie dwa gigantyczne parki rozrywki, o jakich dziś w Polsce możemy pomarzyć. Czy to oznacza, że z dziećmi nie trzeba będzie jeździć do francuskiego Disneylandu czy niemieckiego Europa-Parku? http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,107 ... uropy.html

Miał być park rozrywki, będzie spalarnia śmieci

Post: pn wrz 24, 2012 12:24 pm
autor: Filip
''Ta energetyczna, ekscytująca i nieprzewidywalna przygoda zabierze Cię tam, gdzie jeszcze nigdy nie byłeś'' - obiecuje inwestor gigantycznego parku rozrywki, który miał powstać pod Grodziskiem Mazowieckim. Jest rzeczywiście ekscytująco i nieprzewidywalnie: obok basenów i zjeżdżalni powstać ma ogromna spalarnia śmieci. - Nic o tym nie wiedzieliśmy - mówią zaskoczeni samorządowcy z Grodziska http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... mieci.html

Miał być park rozrywki, będzie spalarnia śmieci

Post: pn wrz 24, 2012 12:35 pm
autor: Ireneusz
W Grodzisku będą mieli park rozrywki i spalarnię śmieci, a u nas będzie tylko spalarnia http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=6942 bo nikt nie chciał parku http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... php?t=5277

Rusza budowa polskiego Disneylandu

Post: śr paź 10, 2012 7:19 pm
autor: Tulipano_0602

Rusza budowa polskiego Disneylandu

Post: śr paź 10, 2012 8:06 pm
autor: Paulina
Będą mieli to, czego u nas nie chcieli.

Dziś rusza budowa wielkiego parku rozrywki pod W-wą

Post: wt paź 16, 2012 7:17 am
autor: Majkel
Dziś pod Grodziskiem rusza budowa parku rozrywki Adventure World Warsaw. Wczoraj na budowę wprowadzono wykonawcę http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _W_wa.html

Niemieckie ofiary disneylandu pod Grodziskiem

Post: śr lut 06, 2013 11:03 am
autor: Filip
W holenderskiej firmie Royal Imtech trwa trzęsienie ziemi po stratach na polskim projekcie. Prezes i dyrektor finansowy Imtech Deutschland, odpowiedzialni za operacje w Polsce, odchodzą - poinformowała spółka w komunikacie.

To kolejne efekt poniedziałkowego komunikatu, w którym zatrudniający 29 tys. pracowników gigant poinformował o przełożeniu publikacji raportu za 2012 r. w związku z koniecznością odpisu „co najmniej 100 mln EUR”.

Tę astronomiczną kwotę holenderska spółka wydała na projekty w Polsce, za których realizację nie dostała zapłaty. Imtech wdrożył już audyt, dotyczący nieprawidłowości, i zawiesił zarząd polskiego oddziału. Zrezygnował też z dywidendy za 2012 r. i zapowiedział rozpoczęcie negocjacji z pożyczkodawcami. Feralne projekty, o łącznej wartości 757 mln EUR, to budowa megaparku rozrywki Adventure World Warsaw i towarzyszącej mu bioelektrowni, których Imtech był generalnym wykonawcą.


Powodem kłopotów holenderskiej spółki ma być „brak finansowania” jej największego klienta w Polsce, czyli spółki AWW. To ona jest pomysłodawcą największego parku rozrywki w Europie środkowo- -Wschodniej. Zgodnie z planem na 240 ha w Grodzisku Mazowieckim zmieścić miały się: kryty park wodny, 24 rollercoastery, pięć tematycznych krain rozrywki, karuzele, widowiska, dwa hotele oraz restauracje. Rocznie miało go odwiedzać 2,6 mln osób.

To nie pierwszy raz, kiedy kwestia finansowania AWW budzi olbrzymie wątpliwości. Już w listopadzie 2011 r. „PB” ujawnił, że AWW (funkcjonująca wtedy jako Las Palm) to zarejestrowana w Polsce firma, której większościowym udziałowcem jest luksemburska spółka Finalsa z kapitałem 250 tys. EUR. Pisaliśmy, że AWW kontroluje Holender Peter Mulder, a siedzibą spółki jest lokal o powierzchni 20 mkw. wynajmowany za 500 zł miesięcznie w domu rodzinnym teściów Petera Muldera w podwarszawskiej wsi Strzeniówka. Ujawniliśmy też, że Mulder nieznany jest z żadnych dużych inwestycji, a dotychczas, tak w Holandii, jak Polsce, prowadził interesy na znacznie mniejszą skalę i niekoniecznie z sukcesami. W kraju tulipanów zbankrutowały kontrolowane przez niego spółki z grupy Frecisol i PJ Mulder Holding z branży chłodniczej, a w Polsce na projekt budowy chłodni w Radomiu zabrakło finansowania i musiał ją dokończyć inny inwestor.

http://www.pb.pl/2987734,87832,niemieck ... -grodzisku

Disneyland w Grodzisku Mazowieckim

Post: pt maja 20, 2016 6:57 pm
autor: Beata


Zjeżdżalnie wodne, kolejki górskie, sztuczne fale i karuzele. Być może już wkrótce nie będziemy musieli jechać do Niemiec czy Francji, żeby bawić się w wesołym miasteczku z prawdziwego zdarzenia. Jest kolejna szansa na zbudowanie Adventure World Warsaw w Grodzisku Mazowieckim.

Tropikalna wyspa z plażą i sztucznymi falami. Sieć basenów, gabinetów spa oraz aquapark. To wszystko jedynie 30 km od Warszawy. Taki plan mają inwestorzy Adventure World Warsaw, największego w Europie Środkowej parku tematycznego. Wizualizacje robią oszałamiające wrażenie. Gigantyczna inwestycja za 600-750 mln zł miałaby z czasem powiększyć się o roller coastery, karuzele, park tematyczny oraz bazę hotelową. Całość zajęłaby kilkadziesiąt hektarów.

Wspaniałą informację stopują jednak działania. Pierwszy pomysł na Adventure World Warsaw pojawił już w roku 2011. Od tego czasu dwukrotnie próbowano rozpocząć inwestycję. Choć wykupiono już teren w Grodzisku Mazowieckim i postawiono prowizoryczne stanowiska, prace stanęły. Teraz pojawiła się szansa na reaktywację projektu. Informacje te potwierdza przedstawiciel firmy, pomysłodawca AWW. - Obecnie negocjujemy sprzedaż z potencjalnym nabywcą; firma cmT, która jest kierownikiem projektu i projektantem, otworzyła na nowo plac budowy w celu utrzymania i przedłużenia pozwoleń na budowę. O ile wszystko pójdzie dobrze, spodziewamy się rozpoczęcia prac budowlanych na pełną skalę w niedalekiej przyszłości. Więc według mnie można powiedzieć, że projekt został wznowiony - wyjaśnia w rozmowie z Eurobuild CEE, Peter Mulder, inicjator przedsięwzięcia.

Co więcej teren inwestycji został jeszcze powiększony. Adventure World Warsaw może zająć nawet 240 hektarów. Znajdzie się tam Park Tematyczny o powierzchni 41 tys. mkw, Strefa Zimowa 25 tys. mkw, Park Wodny 20 tys. mkw., Strefa Rozrywki 33 tys. mkw. oraz dwa Hotele Tematyczne – łącznie 63 tys. mkw. Działka pod budowę obiektu znajduje się tuż obok autostrady A2, mniej więcej 30 km od Warszawy. http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html