12 DZIECI ZATRUTYCH W JÓZEFOS£AWIU

TV Piaseczno Piaseczyńska Telewizja Internetowa. Podforum dedykowane piaseczyńskiej telewizji internetowej iTVPiaseczno. Będą tutaj umieszczane informacje o nowych reportażach. Czekamy również na Wasze sugestie i komentarze, co chcielibyście obejrzeć w iTV PIASECZNO.

Moderatorzy: tvpiaseczno, GTW

12 DZIECI ZATRUTYCH W JÓZEFOS£AWIU

Postautor: tvpiaseczno » śr maja 22, 2013 12:44 pm

DWANAśCIORO DZIECI ZATRUTYCH W SZKOLE

Dziś w Józefosławiu (powiat piaseczyński) około godziny 11:30 dwanaścioro dzieci z miejscowej placówki edukacyjnej zatruło się dwunastowodnym siarczanem potasowo-glinowym, czyli tzw. ałunem.

Substancję prawdopodobnie przyniesiono na lekcję, jednak ten wątek wymaga potwierdzenia na policji.

Dyspozytorzy Falck Medycyna wysłali na miejsce 4 zespoły ratownictwa medycznego; poinformowano również straż pożarną i policję.

Ratownicy natychmiast zajęli się wszystkimi poszkodowanymi dziećmi; troje z nich zostało niezwłocznie przetransportowanych do Szpitala Dziecięcego im. prof. J. Bogdanowicza przy ul Niekłańskiej w Warszawie, zaś dziewięcioro udzielono pomocy na miejscu.

życiu uczniów nie zagraża niebezpieczeństwo

http://www.itvpiaseczno.pl/aktualnosc-dwanascioro-dzieci-zatrutych-w-jozefoslawiu,2,1583.html
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Dzieci zatruły się w szkole w Józefosławiu

Postautor: Justi » śr maja 22, 2013 8:12 pm

Obrazek

Dziś w Józefosławiu około godziny 11:30 dwanaścioro dzieci z miejscowej szkoły zatruło się dwunastowodnym siarczanem potasowo-glinowym, czyli tzw. ałunem. Do szkoły przybyły cztery zespoły ratownictwa medycznego Falck, trzy zastępy straży pożarnej oraz policja. - Substancję przyniósł na lekcję jeden z uczniów piątek klasy w tzw. zestawie młodego chemika – poinformował nas na miejscu akcji dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej Robert Jakubowski. - Kilkoro dzieci wzięło substancje do buzi. Ratownicy natychmiast zajęli się wszystkimi poszkodowanymi dziećmi, troje z nich zostało niezwłocznie przetransportowanych do Szpitala Dziecięcego im. prof. J. Bogdanowicza przy ul Niekłańskiej w Warszawie, zaś dziewięcioro udzielono pomocy na miejscu. życiu uczniów nie zagraża niebezpieczeństwo.

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=11189
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Dzieci zatruły się w szkole w Józefosławiu

Postautor: Kacperek » śr maja 22, 2013 11:27 pm

Troje uczniów trafiło do szpitala po tym, jak połknęło swoją pracę domową z chemii. Do zdarzenia doszło w szkole przy ul. Kameralnej w Józefosławiu (woj. mazowieckie) - w czasie, kiedy nauczycielka wyszła z klasy. Informację o wizycie karetki w szkole otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak poinformował nas asp. Maciej Blachliński, rzecznik Komendy Powiatowej w Piasecznie, do zdarzenia doszło przed południem - w czasie, kiedy nauczycielka chemii opuściła klasę na około dwie minuty. "Troje uczniów połknęło przedmioty przypominające kryształki soli a dziesięcioro polizało je" - powiedział rzecznik.

Wezwano karetkę pogotowia i powiadomiono policję. "Trójkę 12-latków, u których stwierdzono podrażnienia śluzówki, przewieziono do szpitala na badania. Uczniowie po badaniach zostali z niego wypisani i przekazani rodzicom" - powiedział Blachliński. Dodał, że pozostałym uczniom udzielono pomocy medycznej w szkole. Jak wyjaśnił policjant, uczniowie mieli przygotować w domu kryształki i przynieść na dzisiejszą lekcję chemii. Nauczycielka rozdała je dzieciom i kazała się im przyjrzeć. Policja będzie prowadzić postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zaniedbań ze strony nauczycielki. http://kontakt24.tvn24.pl/temat,dzieci- ... tegoryId=0
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do iTV PIASECZNO Piaseczyńska Telewizja Internetowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości