Na Wiejską startują osoby z terenu powiatu piaseczyńskiego

W tej części forum umieszczajcie informacje dotyczące ogólnych spraw całego powiatu piaseczyńskiego. Jeżeli temat jest zbyt ogólny, aby opisać go na podforach poszczególnych gmin, to umieść go tutaj.

Moderator: GTW

Sondażowe wyniki wyborów

Postautor: Kacperek » ndz paź 09, 2011 9:43 pm

Obrazek

Platforma Obywatelska uzyskała 39,6 proc. głosów i wygrała wybory po 4 latach rządów - wynika z sondaży exit-polls TNS OBOP. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 30,1 proc. Trzecią siłą w parlamencie będzie Ruch Palikota. Do Sejmu weszły jeszcze 2 partie: PSL i SLD. http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlament ... ziele.html

W 2008 roku Kaczyński powiedział: Jak przegramy w 2011, odejdę z polityki
http://www.tvn24.pl/12690,1546943,,,kac ... omosc.html
Czy Kaczyński będzie na tyle słowny, że odejdzie wreszcie z polityki? ;)
Awatar użytkownika
Kacperek

Re: Sondażowe wyniki wyborów

Postautor: Agnieszka_G » pn paź 10, 2011 12:02 pm

Kacperek pisze:Czy Kaczyński będzie na tyle słowny, że odejdzie wreszcie z polityki? ;)
nie wiem ale poparcie 30-procentowe jest w dalszym ciągu bardzo duże i obawiam się, że nie tak szybko :/
Awatar użytkownika
Agnieszka_G

Postautor: Krzysztof Dynowski » pn paź 10, 2011 6:37 pm

To co, to może ja sobie cos popełnię, co? :P

(wyniki jeszcze bez trzech mega komisji z terenu, ale to całości raczej nie zmieni, co najwyżej cyferki)

(oczywiście podawane wyniki z Piaseczna nie są tożsame z wynikami z całego okręgu, ale tu chodzi właśnie o to, jak zagłosowali nasi mieszkańcy)

Na prawo zwrot:

Koriwn poniżej progu, choć 406 głosów na mało znaną jedynkę oddanych.

PJN - poniżej progu, choc Pan Jan Ołdakowski 530 głosów, prawie tyle co brat.

Wynik - 583 głosów w Gminie Piaseczno.

Pan Wojtek Ołdakowski - niestety, tu sie nie udało, wygrali w zasadzie Ci, co mieli wygrać, czyli liderzy listy, na którą w Gminie oddano ponad 7 tysięcy głosów.

Lwice Lewicy:

Wynik - 978 głosów w Gminie Piaseczno.

Pani Piekarska albo sie dostanie albo nie, różne wersje krążą, ale widać, że SLD dostało w d... na całej linii i że Palikotom się udało i to jak!

Wynik - 1.365 głosów w Gminie Piaseczno.

Na pewno będziemy mieli więc posła z Józefosławia - Pana Artura Dębskiego. Gratulejszyn :) Teraz tylko pytanie, czy będą uczestniczyli w sprawowaniu władzy czy przyglądali się gdzieś z boku, ale to już temat (choć jakże ciekawy) na inną i głębszą analizę.

Podszedł no do płota i jak podszedł tak stać będzie kolejna kadencję :)

Wynik - 1.047 głosów w Gminie Piaseczno.

Janusz Piechociński - drugi poseł nowej kadencji z terenu. Zrobił co miał zrobić, albo on albo Pan Dębski będzie w rządzącej koalicji.

Wynik - 540 głosów w Gminie Piaseczno.

Pan Notariusz Wojciech Fortuński - ugrać nie ugrał, nie na tej liście, ale widać, że kampania, tudzież zadowoleni klienci, zrobili swoje.

Platforma Liderów Rankingów

Wynik - 426 głosów w Gminie Piaseczno.

Michał Szweycer - asystent prezydenta, chyba trochę zaniedbał swój matecznik, wynik bez rewelacji, ale zachowajmy go w pamięci.

Wynik - 1.247 głosów w Gminie Piaseczno.

Katarzyna Obłąkowska Kubiak - sporo udało sie ugrać mimo chyba mniejszej - na początku kampanii - rozpoznawalności niż poprzednik.

Wynik - 2.140 głosów w Gminie Piaseczno.

Andrzej Mizerski - najlepszy wynik z "lokalsów", więcej niż oboje poprzedników razem wziętych, coż z tego, skoro i tak nie dało to mandatu. Ale:

liczymy - 426 głosów Pana Michała, 1.247 Pani Kasi i 2.140 Andrzeja - 3.813 o ile jeszcze dobrze liczę :) W sumie, w skali całego okręgu, ta trójka kandydatów robiłaby 1.968 (Michał) + 2.849 (Kasia) + 4.189 (Andrzej) = 9.006 głosów - byłby to piąty wynik na liście PO i pewny mandat.

Jak się do tego doda, że na PO największy wynik liczbowy - ponad 30 tysięcy głosów - oddano w powiecie piaseczyńskim - aż dziw...

Ale w sumie sam, jak jakaś nieszczęsna Kasandra, podejrzewałem - czy też dzieliłem się wątpliwościami te kilka postów temu - "oby sie nie wycięli".

No i wykrakałem.

Więcej pewnie za jakiś czas Okiem Sołtysa podpatrze i opowiem :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski

Postautor: wdolinski » pn paź 10, 2011 7:35 pm

Krzysztof Dynowski pisze:Ale: liczymy - 426 głosów Pana Michała, 1.247 Pani Kasi i 2.140 Andrzeja - 3.813 o ile jeszcze dobrze liczę W sumie, w skali całego okręgu, ta trójka kandydatów robiłaby 1.968 (Michał) + 2.849 (Kasia) + 4.189 (Andrzej) = 9.006 głosów - byłby to piąty wynik na liście PO i pewny mandat.

Jedno mnie cieszy, że zmienia się mentalność wyborców i już kto ma większe zasługi dla partii i wyższe miejsce na liście wcale nie znaczy, że uzyska lepszy wynik i taką samą ocenę w dniu głosowania. Przykład Michała najlepiej to obrazuje i nie będę się go więcej czepiał, bo nie bije się leżącego. Kilka postów wyżej prosiłem wyborców PO, by nie słuchali pierwszego sekretarza £ukasza tylko głosowali na pana Andrzeja. No i tu następna mała satysfakcja bo wyszło na moje, mimo, że komuś przy okazji podpadłem :lol: .
wdolinski

Postautor: Agnieszka_G » wt paź 11, 2011 7:16 am

Endriu pewnie by przeszedł, poza tym by uratował drzewa przy 79-tce, kopary by poszły w ruch i gotowe a tak d... blada 8)

O reszcie można powiedzieć, że była blada, szczególnie krzesłodźwigacz, a Pani medialna to przelała moją czarę goryczy jak pokazywała się wszędzie, nawet przy Adamie i Ewie, tak jakby ich stworzyła. :evil:
Awatar użytkownika
Agnieszka_G

Postautor: Kowal » wt paź 11, 2011 2:50 pm

Oficjalne wyniki wyborów i podział mandatów w Sejmie
http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlament ... ejmie.html
Awatar użytkownika
Kowal

Postautor: Karol » czw paź 13, 2011 12:24 pm

Piaseczno: Do Sejmu bez SLD

Obrazek

Sześcioro posłów z PO, czwórka z PIS oraz po jednym miejscu dla PSL i... Ruchu Palikota – to wynik wyborów w naszym okręgu.

więcej: http://piaseczno24.net/news-do-sejmu-bez-sld,254.html
Karol

Postautor: sanchez » czw paź 13, 2011 12:54 pm

Mam pytanie luźno związane z wyborami, ale dotyczące jak najbardziej naszych parlamentarzystów.

Z jakiej paki, posłowie którzy nie zostają wybrani na następną kadencję dostają 3 miesięczne odprawy ?
Awatar użytkownika
sanchez

Postautor: Karol » czw paź 13, 2011 1:00 pm

sanchez, takie sobie poustalali prawa. Poprzednia burmistrz Góry Kalwarii dostała trzymiesięczną odprawę, co zeszło się z przejściem na emeryturę, etc. co razem wyniosło blisko 150 tysięcy złotych.
Karol

Postautor: sanchez » czw paź 13, 2011 1:32 pm

że sobie poustalali to wiem, ale ... chodzi o rozsądne argumenty - bo moja krótkowzroczność ich nie dostrzega.
Awatar użytkownika
sanchez

Postautor: nomado » czw paź 13, 2011 1:59 pm

Myślisz że otrzymasz satysfakcjonująca Cię odpowiedź? Może powinieneś napisać bezpośrednio do posłów? Ale czy warto? i tak Twoja wiadomość wyląduje w koszu, bo kto by pod sobą dołki kopał? Społeczeństwo wszystko wie, ale milczy i nic nie robi, bo po co sie narażać? Czy nie jest tak?
Dodam kilka przykładowych argumentów:
1. Nowe auto?
2. Wakacje dla całej rodziny?
3. Nowe meble?
4. Aby było na studia dla dzieci?
... można tak wymieniać w nieskończoność.
Każdy su.....n orze jak może w szczególności kosztem innych, bo drugiej takiej okazji nie będzie, uważając przy tym że mu się należy.
Przykre i brutalne, ale prawdziwe
Ostatnio zmieniony czw paź 13, 2011 2:14 pm przez nomado, łącznie zmieniany 2 razy
nomado

Postautor: Karol » czw paź 13, 2011 2:03 pm

nomado, czym i komu chcesz się narażać? Po prostu tego nie przebijesz. To tak jak obligatoryjne "trzynastki" dla urzędników - to dopiero studnia bez dna.
Karol

Postautor: nomado » czw paź 13, 2011 2:04 pm

Karol pisze:nomado, czym i komu chcesz się narażać? Po prostu tego nie przebijesz. To tak jak obligatoryjne "trzynastki" dla urzędników - to dopiero studnia bez dna.

Masz rację że człowiek się nie przebije, ale przy okazji narazić też się można.
nomado

Postautor: Kucyk » czw paź 13, 2011 2:23 pm

Aby sobie złych emocji oszczędzić można to potraktować jako rozwiązanie umowy o pracę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia bez konieczności świadczenia pracy.
- Panie Kowalski jest pan zwolniony. Przepracowałeś pan tu ponad 3 lata, zatem należy ci się trzymiesięczne wypowiedzenie, ale nie mam zamiaru pana gęby więcej oglądać, zatem bierz pan te trzy pensje i spadówa!
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk

Grzegorz Kostrzewa-Zorbas dziękuje Wyborcom

Postautor: iTV Piaseczno News » czw paź 13, 2011 5:52 pm

Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy ogólne powiatu piaseczyńskiego