Strona 1 z 1

Jaka rasę psa do bloku wybrać

Post: śr maja 26, 2021 7:30 am
autor: Kozaczek
Jak w temacie. Jakie polecicie psiaki, które można trzymać w blokach? Szukam niewielkiej rasy. Czy wzięcie psa ze schroniska czy fundacji jest dobra opcja? Dodam, ze jestem osoba poczatkujacą.

Re: Jaka rasę psa do bloku wybrać

Post: śr maja 26, 2021 7:59 am
autor: dzessie
Jeżeli zdecydujesz się na adopcje, to koniecznie poczytaj opinię o danym schronisku/fundacji. Są organizacje, ktore chętnie wcisną ci pierwszego lepszego psa w 5 minut, a w domu okazuje się, że nie jest to absolutnie pies dla laika i wymaga masę pracy doświadczonej osoby oraz odpowiednich warunków. Nie każdy piesek ze schroniska jest skrzywdzony, ale o tym przekonasz się tylko po wielkorotnym zapoznaniu, a nie szybkiej akcji i graniu na uczuciach. Prawdę mówiąc nie ma większej różnicy czy pies jest kundelkiem czy rasowy, liczy się jak przebiegała jego socjalizacja za szczeniaka oraz w jakich warunkach żyła matka. Niestety szczeniaki ze złego chowu miga ale nie muszą przejawiać zachowania, które nie zawsze da się w pełni wypracować.
Dobrze jest poczytać sobie rowniez o mniejszych rasach psów jeśli jednak decydujesz się na wzięcie psa rasowego. https://zwierzaki.pl/najmniejszy-pies-swiata