Jak się odchudzić

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Jak się odchudzić

Postautor: dzessie » śr maja 05, 2021 6:57 am

Moje uzależnienie to cukier!!! Szczególnie wieczorem po kolacji. Ssie mnie na słodkie jak nie wiem co Czy któraś z nas ma to samo? I jak tu schudnąć Może macie jakieś sposoby/rady na to???
Awatar użytkownika
dzessie

Re: Jak się odchudzić

Postautor: monika89 » pn maja 10, 2021 1:46 pm

Szczerze to ja mam po prostu motywacje do tego, żeby nie jeść, ale biorę tez dodatkowo chrom i czytałam, ze pomaga jeśli chodzi o chęć na słodkie zmniejsza apetyt na nie, moze sprobuj?
Generalnie jak nie jem slodyczy przez tydzien to potem juz mi sie nawet nie chce.
Dbaj o zdrowie!!! Mogą być tego spore konsekwencje jak nie teraz to w przyszłości.

Może warto byłoby skontaktować się z dietetykiem? https://suvibox.pl/blog/kiedy-warto-sko ... dietetyka/ Który ustali odpowiednią dietę.
monika89

Re: Jak się odchudzić

Postautor: migotka » sob cze 26, 2021 2:56 pm

Trudno nie zgodzić się z autorką tematu. Cukier znajduje się praktycznie we wszystkim co spożywamy dlatego tak łatwo jest się od niego uzależnić. Nie wiem czy to celowe działanie producentów żywności jednak nie ma sensu tworzyć teorii spiskowych na ten temat. O wiele skuteczniejszym działaniem będzie przyjrzenie się swojej codziennej diecie pod kątem spożywanych posiłków. Jeśli korzystamy z gotowych dań to nie mamy praktycznie żadnej kontroli odnośnie składników. Dlatego kluczowe jest gotowanie we własnym zakresie, którego w rzeczywistości może nauczyć się każdy. W internecie można bez problemu znaleźć wiele poradników poruszających ten temat. Co do samych produktów z dużą zawartością cukrów to warto znaleźć sobie zamienniki. Może to być przykładowo żurawina suszona bez cukru - https://www.delikatesyzdrowo.pl/product ... -200G.html W smaku jest świetna i w sumie to sama byłam zdziwiona tym faktem. Zmiana naszych nawyków żywieniowych powinna być dla nas priorytetem.
migotka

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego