Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: Kacperek » sob lut 23, 2019 6:27 pm

WYBORY EUROPEJSKIE W 2019 R. http://www.wybory-europejskie.eu

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: iza » wt kwie 23, 2019 10:10 am

Obrazek

Przedwyborcze wydarzenia Komitetu Obrony Demokracji

Przed nami wybory do Europarlamentu, które odbędą się 26 maja. Komitet Obrony Demokracji zaprasza mieszkańców na spotkanie i prezentację kandydatów oraz Jarmark Europejski.

Koalicja Europejska i Komitet Obrony Demokracji organizują otwarte spotkania przed wyborami europejskimi do Parlamentu Europejskiego z kandydatami na europosłów z okręgu nr 4.

Spotkanie z Halickim i Cimoszewiczem

– Chcemy w ten sposób umożliwić mieszkańcom Piaseczna i okolic osobiste poznanie ich ewentualnych przedstawicieli w Unii Europejskiej, stworzyć okazję do zadania im pytań, zgłoszenia swoich dezyderatów, a tym samym dokonania świadomych wyborów w czasie głosowania 26.05.2019 r. – zapowiadają organizatorzy.
Pierwsze spotkanie z cyklu „Kierunek Europa” odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godzinie 19.00. Gośćmi będą Włodzimierz Cimoszewicz i Andrzej Halicki.
Spotkanie odbędzie się w Studiu Besta, Piaseczno, ul. Elektroniczna 2a (wjazd od ulicy Puławskiej przez ul. Okulickiego).

Lekcje wychowania europejskiego

Z cyklu „Kierunek Europa” nowopowstałe stowarzyszenie „Trzecie drzwi” z siedzibą w Piasecznie zaprasza na przygotowane dla szkół i lokalnej społeczności lekcje wychowania europejskiego zorganizowane przez Fundacje Schumana, Centrum im. Profesora Bronisława Geremka i Fundację Europejską.
– Prezentacje powstałe z myślą o nauczycielach i uczniach mają za zadanie pokazać stopień naszego zaangażowanie we wspólnotę europejską, drogi i możliwości upowszechniania wiedzy o Unii Europejskiej – informują organizatorzy. – Zostaną one pokazane w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul Chyliczkowska 14, we wtorek 23 kwietnia o godzinie 18.00. Wydarzenie objęte jest patronatem Starosty Piaseczyńskiego Ksawerego Guta.

Jarmark Europejski

Komitet Obrony Demokracji w Piasecznie przygotowuje Jarmark Europejski z okazji 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, pod hasłem „Idź na wybory”. Odbędzie się on w sobotę, 18 maja na skwerze Kisiela w Piasecznie, w godzinach 14.00 -17.00. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piaseczna i okolic do wspólnej zabawy – zachęcają organizatorzy. https://piasecznonews.pl/przedwyborcze- ... emokracji/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: iza » pt kwie 26, 2019 2:51 pm

Numery list w eurowyborach rozlosowane

Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych komitetów, które zgłosiły listy kandydatów w więcej niż jednym okręgu wyborczym w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. We wszystkich 13 okręgach listy zarejestrowały komitety: KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni; KW Prawo i Sprawiedliwość; KWW Kukiz'15; KW Wiosna Roberta Biedronia; KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej; KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. W piątek Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list w eurowyborach:

Lista numer 1 - KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.
Lista numer 2 - KW Wiosna Roberta Biedronia.
Lista numer 3 - KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni.
Lista numer 4 - KW Prawo i Sprawiedliwość.
Lista numer 5 - KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej.
Lista numer 6 - KWW Kukiz'15.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: iza » pn kwie 29, 2019 4:21 pm

Obrazek

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26.05. Na stronie https://twojglosmamoc.pl/lepiejwybierz/ jest masa przydatnych informacji na temat tych wyborów. Bardzo polecam! Warto wejść, poczytać, pobrać materiały, polecić znajomym.
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: Jankes » pt maja 03, 2019 5:42 pm

Obrazek

Drugie spotkanie z kandydatami Koalicji Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji. Koalicja Europejska i Komitet Obrony Demokracji organizują otwarte spotkania przed wyborami europejskimi do Parlamentu Europejskiego z kandydatami na europosłów z okręgu nr 4.

– Chcemy w ten sposób umożliwić mieszkańcom Piaseczna i okolic osobiste poznanie ich ewentualnych przedstawicieli w Unii Europejskiej, stworzyć okazję do zadania im pytań, zgłoszenia swoich dezyderatów, a tym samym dokonania świadomych wyborów w czasie głosowania 26 maja – informują organizatorzy.

Drugie już spotkanie z cyklu „Kierunek Europa” odbędzie się 9 maja o godzinie 19.00. Gośćmi będą tym razem Danuta Hübner, Paweł Pudłowski i Władysław Bartoszewski
Miejscem spotkań jest Studio Besta, Piaseczno, ul. Elektroniczna 2a (wjazd od ulicy Puławskiej przez ul. Okulickiego). https://piasecznonews.pl/drugie-spotkan ... emokracji/
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: iza » ndz maja 05, 2019 12:52 pm

Obrazek

Koalicja Europejska, Stowarzyszenie Trzecie Drzwi i Komitet Obrony Demokracji organizują otwarte spotkania przed wyborami europejskimi do Parlamentu Europejskiego z kandydatami na europosłów z okręgu nr 4.

Drugie już spotkanie z cyklu „Kierunek Europa” odbędzie się 8 maja 2019 r. w Piasecznie, o godzinie 19.30. Gośćmi będą: Danuta Hübner, Paweł Pudłowski i Władysław T. Bartoszewski.

Miejscem spotkania będzie Szkoła Podstawowa numer 5, Piaseczno, ul. Szkolna 14. https://www.facebook.com/events/666732950432557/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Koalicja Europejska na trzy głosy do UE

Postautor: Kacperek » czw maja 09, 2019 10:11 am

Obrazek

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 4: Danuta Hübner, Paweł Pudłowski i Władysław Bartoszewski spotkali się dziś z mieszkańcami Piaseczna w Szkole Podstawowej Nr 5.

Na początku przestawiono kandydatów z listy Komitetu Wyborczego Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni do Europarlamentu, prezentując ich krótkie życiorysy.
– To co robi dziś z nami PiS jest nie do pomyślenia – powiedział poseł Paweł Pudłowski. – Nigdy nie spodziewałem się tego, czego świadkami jesteśmy dziś w Polsce. Nie wyobrażam sobie życia w kraju, w którym ktoś mówi jak mamy kochać i kogo mam kochać.
Danuta Hübner zwróciła uwagę na bardzo mało frekwencję w wyborach do Europarlamentu.
– Trzeba mieć kompetencje – powiedziała zapytana o cechy, którymi powinien odznaczać się Europarlamentarzysta. – Trzeba znać języki bo wiele spotkań odbywa się bez tłumaczy. Bez znajomości języka obcego jest niesłychanie trudno. Trzeba być otwartym na pracę ze środowiskiem wielokulturowym – podkreślała Danuta Hübner.

Z jakimi pomysłami chce pan iść do Europarlamentu? – zapytano Władysława Bartoszewskiego.
– Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bazując na moich merytorycznych doświadczeniach – odpowiedział Bartoszewski. – Przez 30 lat pracowałem w biznesie. Przez lat 8 doradzałem największym koncernom na świecie. Zajmowałem się sprawami energii światowej. Sprawy energetyczne są dla Polski sprawami kluczowymi i trzeba ich pilnować. Druga sprawa to sprawy bezpieczeństwa. W tej chwili cyberbezpieczeństwo w Europie jest na słabym poziomie – ocenił kandydat PSL-u. – Tej sprawie należy się pilnie przyjrzeć. Trzeba połączyć siły europejskie w tym względzie, bo istnieje duże zagrożenie ze strony Rosji. To istotny temat, choć nie jest chwytliwy i wydaje się technicznie nudny. Trzecia sprawa to innowacyjność. Jeżeli damy się wyprzedzić ludziom, którzy teraz pracują nad sztuczną inteligencją i rozwojem komputerów kwantowych to zostaniemy lata świetlne za nimi. Musimy iść w innowacyjność i nowe technologie.

– Jestem osobą, która chce dać państwu skuteczność – powiedział Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. – Uważam, że jest za mało osób, które chcą pokazać, że Polacy mogą być silni w Europie. Chciałbym być katalizatorem dla młodych Polaków – by łatwiej mogli realizować siebie na rynkach europejskich. Dziś nie ma współpracy międzynarodowej, na której możemy dużo zyskać. Jestem przedsiębiorcą, który chce zaangażować się w spawy polityczne, walczyć by Unia przetrwała. PiS farbuje się dziś na żółto-niebieski kolor. Oni są przeciwni Unii – ocenił poseł Pudłowski.

Jakie ma pani największe doświadczenia z Brukseli i Strasburga ?
– Zdolność budowania kompromisów i przekonywania innych – odpowiedziała Danuta Hübner. – Łatwiej jest gdy pochodzi się z kraju, do którego wszyscy mają zaufanie – podkreśliła kandydatka.

Poruszono też kwestię wzrostu ruchów antyunijnych.
– Jest spodziewane, że zwiększy się udział eurosceptycznych partii – ocenił Bartoszewski.
– Ta stworzona u nas koalicja europejska wychodzi naprzeciw problemowi związanemu ze zdolnością koalicyjną w Parlamencie Europejskim – dodała Danuta Hübner. – W moim przekonaniu partie nacjonalistyczne nie stworzą spójnej grupy. Nasze podejście do koalicji musi przenieść się na grunt europejski.
– Zarzut PiS, że my się różnimy jest błędny. Buduje mnie nasza spójność poglądów i zdolność do współpracy – powiedział Paweł Pudłowski.
– Do 2050 roku jesteśmy w stanie pozbyć się węgla z energetyki – powiedział poseł Paweł Pudłowski zapytany o konkretne działania w Parlamencie Europejskim. – Potrzebna jest restrukturyzacja energetyki. Więcej środków powinniśmy pozyskiwać z funduszu spójności na ekologię. Haniebne jest, że w Polsce są gorsze proszki niż w innych krajach europejskich. Tak nie powinno być – uważa poseł Pudłowski. Wspomniał też o konieczności tworzenia jednolitego rynku cyfrowego i większego wykorzystywania cyfryzacji.
– Musimy wyrównać szanse cyfrowe poza większymi miastami – uważa Władysław Bartoszewski. – Zadbać o te dziś zaniedbane regiony. Tylko Unia Europejska jest w stanie wymusić na firmach telekomunikacyjnych, by te szanse zostały wyrównane.

Czy Polska ma do zaoferowania coś innym krajom europejskim?
– Pokazaliśmy Unii Europejskiej, że nie ma rzeczy niemożliwych – powiedziała Danuta Hübner. – Pokazaliśmy zdolność do podejmowania wyzwań, które są nie do pomyślenia dla przedstawicieli państw z mocniej ugruntowaną demokracją. Wyzwaniem na najbliższe dwa lata będzie budżet europejski – podkreśliła.
– Unia potrzebuje przywództwa, nie ma kraju, który ma wizję przyszłości Unii – powiedział poseł Paweł Pudłowski. – My jako Polska możemy zaoferować oryginalny sposób przewodnictwa Unią Europejską. Wierzymy w Unię i jej przyszłość.
– Do Unii możemy wnieść demokrację i solidarność – powiedział Bartoszewski.
– Jak wchodziliśmy do Unii to wnosiliśmy solidarność – wtrąciła Hübner i dodała, że dziś ją niestety zatraciliśmy.

Czy sama Unia wymaga reform?
– Oczywiście, ona się cały czas reformuje – stwierdził Bartoszewski. – Jest to trudne bo jej członkowie mają odmienne zdanie. Trzeba się zastanowić co trzeba zrobić by przekonać do Unii, tych którzy są wobec niej sceptyczni. Potrzebna jest transparentność i wyjście do ludzi.
– Unia to olbrzymie korzyści ekonomiczne dla Polski – podkreślił poseł Pudłowski. – Nie ma stanu idealnego, trzeba dopasowywać się do otoczenia i zmieniających się warunków. Polski eurodeputowany musi stać na straży interesu polskich firm – dodał poseł.

Padły też pytanie ze strony publiczności. Dyskutowano nie tylko o Polsce w Europie, przyszłości Unii Europejskiej, ale także o krajowej scenie politycznej w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych. Poruszono też kwestie obronności europejskiej.
– Jeśli Armia Europejska ma w jakikolwiek sposób zaszkodzić sojuszowi północnoatlantyckiemu to nie jest to w interesie państw członkowskich. Dziś tylko Francja i Wielka Brytania mają jakiś potencjał wojskowy. Nie ma podstawy do tworzenia wojska europejskiego – uważa Bartoszewski.
– Budowanie unii obronnej mamy przed sobą – powiedziała Danuta Hübner. – Brytyjczycy wychodzą z Unii, ale chcą uczestniczyć w sferze polityki obronnej.
– Podstawą naszego bezpieczeństwa jest NATO, ale właściwie prowadzona obronność europejska nie musi iść w kontrze – uważa Paweł Pudłowski. – Dlaczego nie wykorzystać polskich informatyków do budowy tarczy cybernetycznej chroniącej Europę?

Mówiono o tym, że kandydaci powinni spotykać się nie tylko ze swoimi wyborcami, ale przekonywać do swoich poglądów innych. Podkreślano silną polaryzację polityczną Polaków i trudności w komunikacji, która sprzyjałaby rzeczowej debacie i próbie prowadzenia dialogu. Na zakończenie kandydaci zachęcali do udziału w wyborach do Europarlamentu.
– Jeśli będzie duża frekwencja to mamy szansę na wygranie tych wyborów, a później też wyborów parlamentarnych – powiedział Bartoszewski.
– Zachęcam, by każdy z was zmotywował do brania udziału w wyborach ludzi młodych – podkreśliła Danuta Hübner licząc, że to właśnie najmłodsi wyborcy mogą przesądzić o większej frekwencji.

Kamil Staniszek https://piasecznonews.pl/koalicja-europ ... rzy-glosy/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: Redakcja » wt maja 14, 2019 8:20 pm

Obrazek

Lista kandydatów, którzy będą na listach wyborczych na terenie powiatu piaseczyńskiego https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/organy_wyborcze/okregowe/4
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Kamila Gasiuk-Pihowicz spotkanie otwarte

Postautor: justynka » ndz maja 19, 2019 2:30 pm

Kamila Gasiuk-Pihowicz - spotkanie otwarte w Piasecznie!

Obrazek

22 maja 2019 roku (19:00 – 21:00) odbędzie się spotkanie otwarte z Kamilą Kasiuk-Pihowicz w Restauracji Odjazd w Piasecznie. Początek o godz. 19:00! https://www.facebook.com/events/1087884241409571/
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Kandydaci Koalicji Europejskiej PO, PSL, SLD, .N, Zieloni

Postautor: justynka » ndz maja 19, 2019 3:23 pm

Kandydaci Koalicji Europejskiej PO, PSL, SLD, .N, Zieloni w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 https://koalicjaeuropejska.pl/kandydaci/okreg-4

Obrazek

W skład okręgu wyborczego nr 4 wchodzi część województwa mazowieckiego. Siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej jest Warszawa. Okręg składa się z powiatów: Warszawa, grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

W okręgu wyborczym nr 4 na liście Koalicji Europejskiej znajdują się kandydaci z Platformy Obywatelskiej (PO), Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD), .Nowoczesnej (.N) oraz Partia Zieloni.
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Kamila Gasiuk-Pihowicz spotkanie otwarte

Postautor: iza » śr maja 22, 2019 7:36 pm

justynka pisze:22 maja 2019 roku (19:00 – 21:00) odbędzie się spotkanie otwarte z Kamilą Kasiuk-Pihowicz w Restauracji Odjazd w Piasecznie. Początek o godz. 19:00

Piaseczno - spotkania przedwyborcze z kandydatką do PE Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Jeżeli ktoś nie był lub nie wiedział, to może obejrzeć nagranie ze spotkania: https://www.facebook.com/gosiatvrelacje ... 948596818/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: Martin » sob maja 25, 2019 1:43 pm

26 maja weź udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ten dzień, to bardzo ważna data w kalendarzu, również z innego powodu - obchodzimy Dzień Matki. Zróbmy prezent naszym mamom oraz naszej wspólnej Matce - Ojczyźnie. Takim prezentem będzie udział w wyborach do europarlamentu. Polska jest częścią Europy. Powinniśmy razem decydować o jej przyszłości.

Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12646
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Powiat piaseczyński Koalicją Europejską stoi

Postautor: Kacperek » pn maja 27, 2019 12:21 pm

Obrazek

W skali powiatu piaseczyńskiego w wyborach do Europarlamentu wygrał Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, na którego zagłosowało 44,88 proc. biorących udział w głosowaniu. Na PiS oddało głosów 34,93 proc. Wiosna Roberta Biedronia uzyskała 9, 03 proc. Frekwencja w powiecie piaseczyńskim wyniosła 55,78 proc.

Obrazek

Nasz okręg w wyborach do Parlamentu Europejskiego to Warszawa oraz powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. Wciąż nie ma oficjalnych wyników wyborów podanych przez PKW.

Na pewno mandaty mają zapewnione Włodzimierz Cimoszewicz (Koalicja) oraz Jacek Saryusz-Wolski (PiS). Drugi mandat z Koalicji otrzyma Danuta Hübner. O trzeci mandat dla Koalicji walczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Adrzejem Halickiem, ale już wiemy, że Kolicja będzie musiała zadowolić się dwoma mandatami. Drugi mandat dla PiS otrzyma Ryszard Czarnecki. Piąty mandat w naszym okręgu zdobył Robert Biedroń z Wiosny.

W Piasecznie, Konstancinie-Jeziornie i Lesznowoli triumfuje Koalicja

Bastionem Platformy Obywatelskiej i jej koalicjantów jest Piaseczno. Tutaj Koalicyjny Komitet Wyborczy zdobył aż 49,86 proc. Komitet Wyborczy Prawo I Sprawiedliwość 29,81 proc, a Wiosna 9,71. Na Koalicjantów najchętniej głosowana także w Lesznowoli (48,35 proc.) – PiS zdobył 29,50 proc. a Wiosna 10,59 proc. W Konstancinie-Jeziornie również dominowali Koalicjanci (44,45 proc.), przed PiS (36,84 proc.) i Wiosną (8,02 proc.) Najwyższa frekwencja była w Lesznowoli (61,19 proc), w Piasecznie (58,81 proc.)

PiS wygrywa w Górze Kalwarii, Prażmowie i Tarczynie

Im dalej od Warszawy tym większe poparcie dla PiS. Po raz kolejny potwierdza się to w naszym powiecie. W Górze Kalwarii PiS otrzymał poparcie 44,97 proc., wyprzedając Koalicjantów (34,59 proc.) i Wiosnę (7,39 proc.) W Prażmowie PiS poparło 44,13 głosujących, Koalicjantów 35,48 proc. a Wiosnę 8,23 proc. Największym poparciem PiS cieszy się w Tarczynie. Tam uzyskał 54,84 proc. głosów, Koalicjanci 28,17 proc. a Wiosna 6,47 proc.
W Prażmowie frekwencja wyniosła 48,36 proc., w Górze Kalwarii 46,24 proc. a w Tarczynie 47,68 proc.

Wyniki: https://wybory.gov.pl/pe2019/pl/wyniki/pow/141800
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

Postautor: iza » pn maja 27, 2019 2:42 pm

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 45,38 proc. głosów i 27 mandatów. Swoich europosłów do Brukseli wprowadzi też Koalicja Europejska (22 mandaty) oraz Wiosna (3 mandaty). Kto otrzymał mandat? Przeczytaj i obejrzyj zdjęcia: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory- ... at/b0hbj2b
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości

cron