Prażmów stanie się sypialnią Warszawy

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Prażmów, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Prażmów stanie się sypialnią Warszawy

Postautor: Justi » czw lis 07, 2013 3:47 pm

Obrazek

Samorząd postawił na budownictwo mieszkaniowe. Rolnictwo idzie w odstawkę. Po czteroletnich procedurach 22 października prażmowskie władze uchwaliły nowe studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego gminy. Dokument ten ma nie lada znaczenie, ponieważ zmienia przeznaczenie wielu obszarów.

– Nasza gmina dalej będzie się przekształcać z rolniczej w noclegownię Warszawy. Przybędzie też terenów pod zabudowę rekreacyjno-turystyczną. Takie były bowiem oczekiwania właścicieli działek – tłumaczył podczas sesji wójt Grzegorz Pruszczyk.

Już niedługo rozwój budownictwa mieszkaniowego mają zaobserwować przede wszystkim mieszkańcy południowej części gminy. Tam do niedawna ponad połowa gruntów była przeznaczona pod produkcję rolną. Teraz większość z nich będzie mogła zostać podzielona na działki budowlane.

– Natomiast na północy obszarami rolnymi pozostały tylko tereny Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu – objaśnia wicewójt Maciej Michalski.

Nowością są strefy, w których została dopuszczona intensywna zabudowa wielorodzinna z usługami – takie wyznaczono na pograniczu Ustanowa i Jeziórka oraz w Gabryelinie i Prażmowie.

Lokalni włodarze podkreślają, że w gminie nie ma gruntów pod uciążliwe dla otoczenia inwestycje przemysłowe. – Za to łatwiej będzie inwestować w obiekty do obsługi turystyki. Ze wskazaniem na turystykę konną, która już dziś jest naszą wizytówką – przekonuje wicewójt Michalski.

Urbaniści przygotowujący studium twierdzą, że jego zmiana przyspieszy przeprowadzkę do gminy Prażmów mieszkańców okolicznych miast, głównie stolicy. W efekcie liczba prażmowian w ciągu 20 lat wzrośnie o połowę, do około 14 tysięcy osób.

PIOTR CHMIELEWSKI http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2306
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Wróć do Prażmów: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron