Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Prażmów, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: Agnieszka_G » śr gru 15, 2010 8:50 am

Miło nam poinformować o wczorajszym zaprzysiężeniu Grzegorza Pruszczyka na Wójta gminy Prażmów.
V-ce wójtem została Maria Bernacka-Rheims.

Tutaj będziemy zamieszczać informacje o bieżącej działalności Wójta.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: Kacperek » śr gru 15, 2010 8:55 am

Po zaskakujących wyborach, w Prażmowie możliwe są największe zmiany. Powodzenia. :good:
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: tvpiaseczno » śr gru 15, 2010 1:50 pm

Zapraszamy na relację filmowa z uroczystego ślubowania wójta Prażmowa Pana Grzegorza Pruszczyka. Jest także jego krótkie expose.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: Agnieszka_G » śr gru 15, 2010 1:56 pm

:D
dziękuję Kacperek

i dziękuję za info o filmiku, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: Agnieszka_G » czw gru 16, 2010 8:19 am

Wypowiedź Wójta na forum Ustanowa po zaprzysiężeniu:

Witam serdecznie Państwa Forumowiczów!

Przyszedł czas na realizację zobowiązań wyborczych, więc zaczynam od informowania Was na forum "co słychać w urzędzie gminy" .

Szczegółowy przebieg Rady pozostawiam kompetencji Radnym (szczególnie ustanowskim ).
Ze swojej strony zobowiązuję się (po konsultacji z Radą), do umieszczania protokołów z jej posiedzenia w formie skanu na bip.prazmow.pl

Kilka refleksji związanych z dniem wczorajszym poniżej.

1. Emocje związane z moim wczorajszym ślubowaniem mogę tylko porównać z tymi, które towarzyszyły mi w momencie ślubu i przy narodzinach moich dzieci. Zaproszona była telewizja internetowa itvpiaseczno, więc mam nadzieję, że coś z tej atmosfery będziecie mogli zobaczyć w internecie.

2. Obecność na ślubowaniu Pana Starosty Jana Dąbka oraz Pana Burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa była z mojej strony odebrana nie tylko jako gest lokalnej kurtuazji, ale także jako zachęta do bliskiej, życzliwej współpracy. Obydwaj Panowie potwierdzili to z resztą w rozmowach kuluarowych. W tym przypadku jestem przekonany, że z "miłego" dla mnie wyjdzie też "pożyteczne" dla gminy.

3. Wczoraj miałem okazję przedstawić się pracownikom urzędu. Jestem pod wrażeniem miłego przyjęcia mnie. Od razu też ujawnił się profesjonalizm poszczególnych pracowników, którzy we właściwy sposób wprowadzili mnie merytorykę poszczególnych tematów.

4. Z niemiłych zaskoczeń z pierwszego dnia w sumie tylko jedna sprawa. Okazało się, że po poprzedniku przejmuję zero budżetu w zakresie zimowego utrzymania dróg do końca roku kalendarzowego (zostało jeszcze 18 dni). Ponieważ nie liczę, że do końca roku śnieg już nie spadnie, więc dziś od rana siadamy z Panią Skarbnik i szukamy możliwości przesunięć budżetowych, żebyśmy się po drogach naszej gminy w ogóle się mogli jakoś poruszać.
Radnych uprzedziłem już wczoraj, że w trybie pilnym będę ich prosił o uchwalenie zmian w budżecie.

Prasuję koszulę i idę do roboty !
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: Roberto » pt gru 17, 2010 10:48 am

Agnieszka_G pisze:Prasuję koszulę i idę do roboty !

Powodzenia :good:
Roberto
 
Posty: 683
Rejestracja: pt sie 21, 2009 12:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: tvpiaseczno » wt gru 21, 2010 9:18 pm

Pojawiły się życzenia świąteczne wójta Gminy Prażmów.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

życzenia świąteczne

Postautor: Redakcja » czw gru 23, 2010 10:47 am

Zapraszamy do obejrzenia świątecznych życzeń złożonych przez Wójta Prażmowa Grzegorza Pruszczyka:

Obrazek
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: Kowal » pt sty 14, 2011 5:01 pm

Z nowo wybranym wójtem gminy Prażmów, Grzegorzem Pruszczykiem rozmawiał Grzegorz Traczyk http://kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=6645
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Wywiad z Grzegorzem Pruszczykiem

Postautor: iTV Piaseczno News » czw lut 09, 2012 11:04 pm

Obrazek

Co zmieniło się przez ostatni rok w Gminie Prażmów? Odpowiedź w wywiadzie z wójtem Prażmowa. http://www.itvpiaseczno.pl/w-urzedzie-gminy,1,53.55,1194
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Odwołać wójta i radę w imię Boga, honoru i ojczyzny

Postautor: Beata » śr paź 24, 2012 6:59 pm

Obrazek

W poniedziałek, 22 października dwóch radnych opozycyjnych do wójta Grzegorza Pruszczyka zrezygnowało ze swoich mandatów. Radni Andrzej Tyborowski i Konrad świderski uznali, że rada gminy „utraciła zdolność do samodzielnego podejmowania decyzji”, bezrefleksyjnie uzależniając się od poleceń wójta. Radni zapowiadają również rozpoczęcie przygotowań do referendum w sprawie odwołania zarówno wójta, jak i rady gminy.


Napięcia między obozem przychylnym wójtowi Grzegorzowi Pruszczykowi, a radnymi związanymi z poprzednim wójtem Sylwestrem Puchałą właściwie trwają od wyborów samorządowych, które odbyły się w 2010 roku. Jednak eskalacja konfliktu nastąpiła pod koniec zeszłego roku w grudniu, kiedy opozycyjni do wójta radni stracili większość w radzie. Podczas sesji, która odbyła się 28 grudnia, radni popierający Grzegorza Pruszczyka, korzystając z przewagi jednego głosu, zmienili przewodniczącego. Andrzeja Tyborowskiego zastąpił na tym stanowisku Miłosław Zegadło.

Już niecały miesiąc później doszło do próby odwołania nowego przewodniczącego, jednak wniosek nie uzyskał wystarczającego poparcia. W tym czasie z funkcji wiceprzewodniczącego rady gminy zrezygnował radny Konrad świderski, który nie chciał zasiadać w kierownictwie rady pod nowym przewodnictwem. W połowie tego roku opozycyjni radni mieli zastrzeżenia do wykonania przez wójta ubiegłorocznego budżetu i komisja rewizyjna wnioskowała o nieudzielenie Grzegorzowi Pruszczykowi absolutorium. Jednak rada gminy nie przychyliła się do stanowiska komisji rewizyjnej. Z krytyczną opinią nie zgodziło się 8 radnych, a tylko trzech ją poparło. Brak absolutorium w tym przypadku nie wiązał się z żadnymi konsekwencjami dla wójta.

Odwołać samorząd z obywatelskiego obowiązku

Jednak cześć radnych konsekwentnie krytykuje jego poczynania, czego przejawem są niewątpliwie ostatnie wydarzenia. „Nie możemy dłużej biernie przyglądać się poczynaniom 9 radnych związanych z Wójtem i poczynaniom samego Wójta – Grzegorza Pruszczyka” - w uzasadnieniu swojej decyzji napisali radni Andrzej Tyborowcki i Konrad świderski, którzy zrezygnowali z pracy w radzie gminy. W swoim oświadczeniu stwierdzili, że rada „utraciła zdolność do samodzielnego podejmowania decyzji dla dobra mieszkańców i rozwoju gminy”. Zdaniem samorządowców to wójt kieruje radą, a nie ona nim jako organ stanowiący i kontrolny. Swoim kolegom i koleżankom z rady zarzucają całkowite uzależnienie się od wójta i bezrefleksyjne wykonywanie jego poleceń, bez analizy dokumentów i dogłębnego badania spraw, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takich decyzji. „Bóg, honor, ojczyzna i pomyślność mieszkańców są dla Państwa Radnych związanych z Wójtem Grzegorzem Pruszczykiem i dla samego Wójta wartościami zbyt odległymi” - twierdzą Andrzej Tyborowski i Konrad świderski. Dlatego też radni, jak przyznali w swoim oświadczeniu, „w trosce o Gminę i dobro mieszkańców w poczuciu honoru i obywatelskiego obowiązku rozpoczynają przygotowania do odwołania Wójta i Rady Gminy Prażmów”.

Nie obawiam się demokracji

- Szkoda, że ktoś tak wielkich wartości używa do tak małych rzeczy – zarzuty pod swoim adresem komentuje wójt Grzegorz Pruszczyk. - Według mnie to emocjonalna reakcja spowodowana niespełnionymi aspiracjami i utratą władzy. Wierzę w demokrację i jeśli już dojdzie do referendum poddam się ocenie mieszkańców i uszanuję ich wolę. Może połowa kadencji to dobry moment, żeby poprosić o opinię mieszkańców, żebyśmy wiedzieli czy idziemy w dobrym kierunku, chociaż uważam, że z takiego referendum raczej nie ma większego pożytku dla gminy. Wierzę w roztropność i inteligencję mieszkańców i nie obawiam się referendum – dodaje wójt. Podobnego zdania jest Miłosław Zegadło, przewodniczący rady gminy, który również nie godzi się z opiniami radnych, którzy zrzekają się swoich mandatów. - Poza osobistymi ambicjami i urażonym ego pana Tyborowskiego nie widzę uzasadnienia do odwołania rady, która pracuje niezależnie od wójta i podejmuje decyzje dla dobra mieszkańców – mówi przewodniczący rady. Przyznaje ponadto, że nie dziwi go inicjatywa radnych, ale dodaje, że nie wierzy, by w referendum wzięła udział wystarczająca liczba mieszkańców. - Przecież niedawno mieliśmy wybory i mieszkańcy już się w tej sprawie wypowiedzieli, a przez dwa lata nie wydarzyło się nic, co kładłoby się cieniem na pracę rady i wójta, a wręcz przeciwnie. – dodaje przewodniczący.

Mieszkańcy zadecydują

W Prażmowie odbędzie się referendum, jeśli w ciągu 60 dni inicjatywę poprze co najmniej 10 proc. osób uprawnionych do głosowania – ok. 730 wyborców. Natomiast wynik referendum uznaje się za ważny, jeżeli do urn uda się co najmniej 3/5 spośród tych, którzy uczestniczyli w poprzednich wyborach – w tym przypadku potrzeba ok. 2,5 tys. osób. Rada oraz wójt zostaliby odwołani, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw. Niezbędna jest jednak odpowiednia frekwencja, w przeciwnym razie referendum, bez względu na wynik głosowania, zostaje unieważnione i nie ma wpływu na organy samorządowe.

Grzegorz Traczyk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=9946
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: Redakcja » wt kwie 09, 2013 2:15 pm

Obrazek

Półmetek za nami wywiad z Wójtem Gminy Prażmów http://www.prazmow.pl
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz lis 09, 2014 12:17 pm

Wywiad z wójtem Grzegorzem Pruszczykiem

Obrazek

Kolejny wywiad w studio iTV Piaseczno. Tym razem gościem był obecny wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk starający się o reelekcję na kolejne 4 lata http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1636
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno


Wróć do Prażmów: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość