Miasteczko Zamienie: osiedle na 800 mieszkań na 18 ha

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Miasteczko Zamienie: osiedle na 800 mieszkań na 18 ha

Postautor: Justi » czw lis 07, 2013 4:11 pm

Obrazek

Na 18 hektarach w podwarszawskiej gminie Lesznowola powstanie osiedle na co najmniej 800 mieszkań. Ale dopóki nie powstanie tzw. Puławska-bis, słabym punktem tej inwestycji będzie komunikacja. Osiedle Nowe Zamienie powstanie w gminie Lesznowola, przy ul. Arakowej, na pograniczu z Warszawą. Inwestorem są spółki powiązane z Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych Forum.

Osiedle powstanie na 18 hektarach. Renomowana pracownia Konior Studio zaplanowała je jako małe miasteczko, podzielone na kwartały oddzielone od siebie w pełni funkcjonalnymi uliczkami. Osiedle nie zostanie ogrodzone, inwestor obiecuje ponadto, że ważnym jego elementem będą przestrzenie publiczne takie jak place miejskie.

Obrazek

Część działki na biura

Pierwszy kwartał osiedla powstanie na działce o powierzchni 1,8 hektara. Cały kwartał ma składać się z dziewięciu budynków zawierających łącznie 220 mieszkań. Na początek powstaną trzy trzypiętrowe domy, zawierające 69 mieszkań. Wykonawcą tego pierwszego etapu inwestycji będzie Interbud Lublin, który za prace dostanie 21,8 mln zł. Pierwsze trzy domy mają być gotowe wiosną 2015 r., cały kwartał - w 2018 r.

Nie jest jeszcze przesądzony ostateczny kształt i rozmiary osiedla. Obecnie obowiązujący plan zagospodarowania przewiduje na 18-hektarowej działce głównie niską wielorodzinną zabudowę mieszkaniową. Gdyby cała działka została zabudowana w ten sposób, powstałoby osiedle na 2 tys. mieszkań. - W toku jest procedura zmiany planu, inwestor chciałby część działki przeznaczyć na biura - mówi Paulina Starzyńska-Wilk reprezentująca inwestorów. W takim wariancie skończyłoby się na ok. 800 mieszkaniach oraz małym lokalnym centrum handlowym, które dopuszcza także obecny plan.

W pierwszych domach metraże mieszkań dwupokojowych wahają się od 32 do 61 m kw., a trzypokojowych - od 48 do 68 m kw. Największe mieszkanie ma 103,5 m kw. Lokale na parterze mają ogródki, których powierzchnia dochodzi do 170 m kw., a wszystkie lokale na wyższych kondygnacjach balkony lub przestronne tarasy o powierzchni nawet 37 m kw. W ramach pierwszego etapu ma powstać także jeziorko, place zabaw dla dzieci i zieleń.

Obrazek

Najtańsze mieszkanie za 196 tys. zł

Ceny w Nowym Zamieniu zaczynają się od 5,2 i dochodzą do nieco ponad 6,8 tys. zł za m kw. Do 20 listopada trwa promocja, w ramach której niektóre mieszkania można kupić już od niespełna 5 tys. zł za m kw. Najtańsze mieszkanie w promocji (2 pokoje, 33,1 m kw.) kosztuje niespełna 196 tys. zł. W Warszawie trudno znaleźć osiedla o porównywalnych cenach.

Nieopodal osiedla działa publiczne przedszkole. Państwowa podstawówka i gimnazjum znajduje się kilka kilometrów dalej, w Mysiadle. To duma gminy Lesznowola - obiekt pochłonie w sumie aż 90 mln zł, oprócz funkcjonującej już części z klasami powiększy się jeszcze m.in. o halę sportową, scenę teatralną z widownią na 400 miejsc oraz bibliotekę.

Obrazek

Choć Nowe Zamienie leży prawie na granicy z Warszawą (w linii prostej o trzy kilometry oddalona jest południowa obwodnica miasta), to jednak dojazd do stolicy ma dość utrudniony. Trzeba około czterech kilometrów jechać wąską ul. Karczunkowską, żeby dostać się do Puławskiej, która właściwie niezależnie od pory dnia stoi w korkach. Dojazd zrobi się wygodny, gdy powstanie tzw. Puławska-bis, czyli trasa S-7 przechodząca przez Lesznowolę. Ma ona przebiegać w odległości ok. pół kilometra od Nowego Zamienia. Kiedy powstanie, z osiedla na Służewiec będzie można dojechać w kilka minut. Tylko, że dziś nie jest nawet pewne, czy nastąpi to do 2020 r. Decyzję w sprawie tej inwestycji śledzą także inni inwestorzy, którzy dysponują wielohektarowymi działkami w Lesznowoli. Jednym z nich jest spółka Whitehouse powiązana z inwestorem osiedla EkoPark przy Polu Mokotowskim.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... na_18.html
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość