Azjaci mają już dość nalotów fiskusa na Wólkę Kosowską

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Lesznowola, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Azjaci mają już dość nalotów fiskusa na Wólkę Kosowską

Postautor: Beata » pt lis 16, 2018 8:24 pm

Obrazek

Azjaci mają już dość nalotów fiskusa na Wólkę. Coraz więcej z nich chce płacić podatki. W rozwiązanie kłopotów kupców z centrum handlowego Wólki Kosowskiej związanych w licznymi kontrolami Krajowej Administracji Skarbowej, zaangażowała się chińska ambasada. Doszło do porozumienia.

W środę ambasada Chińskiej Republiki Ludowej (inicjator spotkania), Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Stowarzyszenie Wólka Center (reprezentującego przedsiębiorców z Wólki Kosowskiej) zorganizowały w Warszawie wspólną konferencję prasową, na której padła deklaracja o „chęci dalszej współpracy”.

Obrazek

W trakcie spotkania nie brakowało sygnałów dotyczących pozytywnych efektów współpracy dyplomatów, resortu finansów i przedsiębiorców z Wólki. Obecni na sali działający w Polsce biznesmeni z Azji mogli usłyszeć deklaracje m.in. dotyczące wsparcia ze strony polskich urzędników w kwestii odpraw celnych. Jak podkreślił Piotr Walczak, zastępca szefa KAS, ministerstwo ma świadomość różnic między chińskim i polskim systemem podatkowym, które resort chce wyjaśniać m.in. na organizowanych szkoleniach i warsztatach.

– Cieszymy się, że Ministerstwo Finansów dostrzega chęć współpracy ze strony chińskich przedsiębiorców działających na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Podjęte przez nas w ostatnich miesiącach intensywne działania w zakresie edukacji przedsiębiorców, dotyczące m.in. prowadzenie działalności gospodarczej, zostały docenione. Mamy nadzieję na owocną współpracę z resortem i Komisją Administracji Skarbowej również w najbliższej przyszłości – powiedział Felix Wang, przedstawiciel Stowarzyszenia Wólka Center.

Obrazek

O tym, że sytuacja w Wólce Kosowskiej zmierza w dobrym kierunku, najlepiej świadczą dane zaprezentowane podczas konferencji przez Urząd Skarbowy (US) w Piasecznie. Jak z nich wynika, w ciągu ostatniego roku liczba wniosków o rejestrację kas fiskalnych na terenie Wólki wzrosła o ponad 700 proc., a o blisko czterokrotnie wzrosła liczba wniosków o aktualizację niezbędnych firmowych danych. Jednocześnie podkreślono, że aż 87 proc. przedsiębiorstw działających w Wólce Kosowskiej nie ma obecnie zaległości względem skarbówki. Warto zwrócić uwagę na niezwykle dynamiczny rozwój przedsiębiorczości na tym terenie – zgodnie z danymi US w Piasecznie, liczba firma zarejestrowanych Wólce przekroczyła 2200, co oznacza wzrost o 48 proc. rok do roku.

Obrazek

– Coraz więcej przedsiębiorców – zarówno z Europy, jak i z Azji – przekonuje się, że Wólka Kosowska to dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Wierzymy, że szkolenia i warsztaty organizowane wraz z miejscowymi urzędnikami mogą tylko pozytywnie wpłynąć na rozwój przedsiębiorczości na tym terenie – oświadczył Felix Wang ze Stowarzyszenia Wólka Center.

W dotychczasowych szkoleniach organizowanych przez Urząd Skarbowy w Piasecznie przy udziale Stowarzyszenia Wólka Center wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Jak zapewniają przedstawiciele Urzędu, kolejne warsztaty i spotkania są planowane również na przyszły rok.

Handlowcy z Wólki Kosowskiej zaczęli też dbać o nadwyrężony wizerunek centrum handlowego, czego przykładem jest chociażby środowa konferencja. https://piasecznonews.pl/azjaci-maja-ju ... c-podatki/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Lesznowola: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron