Nocny nalot KAS w Wólce Kosowskiej

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Lesznowola, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Nocny nalot KAS w Wólce Kosowskiej

Postautor: Kacperek » pt wrz 21, 2018 6:02 am

Obrazek

Nocny nalot KAS w Wólce Kosowskiej. 14 spraw karnych, zajęty towar wart 12 mln zł. KAS kontynuuje działania prewencyjno-kontrolne na terenie bazarów w Wólce Kosowskiej. Ich dotychczasowe efekty to zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o wartości 12 mln zł., 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób.

KAS nie zaprzestaje nalotów w Wólce Kosowskiej. Ich dotychczasowe efekty to zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o wartości 12 mln zł., 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób.

"W ostatniej nocnej akcji na terenie bazaru w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli artykuły z podrobionymi, zastrzeżonymi przez producentów znakami towarowymi. Były one oferowane do sprzedaży na sześćdziesięciu skontrolowanych stoiskach" - informuje KAS w komunikacie.

Kontrola Krajowej Administracji Skarbowej objęła także samochody, w których znajdował się towar bez wymaganych dokumentów, potwierdzających legalność jego pochodzenia.

- Działania na terenie krajowych bazarów i targowisk są prowadzone systematycznie i będą kontynuowane, ponieważ istotnie ograniczają bezkarne wprowadzanie nielegalnych, wadliwych, często szkodliwych dla zdrowia produktów - powiedział Marcin Kopczyk, pełnomocnik szefa KAS ds. zwalczania szarej strefy na krajowych targowiskach i bazarach.

- Jesteśmy przekonani, że tego typu działania są jednym z ważniejszych narzędzi ograniczających szarą strefę, co w efekcie działa na korzyść uczciwych przedsiębiorców - dodał.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia KAS.

Na początku września poinformowano, że Warszawska Izba Administracji Skarbowej wzięła pod lupę firmę z Wólki Kosowskiej, która stworzyła karuzelę podatkową i uchyliła się dzięki temu od zapłacenia 200 tysięcy złotych podatku. Większość z tej kwoty została już zabezpieczona na majątku firmy.

Przestępczy mechanizm polegał na wielokrotnym obrocie tymi samymi towarami na podstawie faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Krajowa Administracja Skarbowa podkreśliła, że trefną spółkę. udało się namierzyć dzięki nowym narzędziom informatycznym, którymi dysponują jej pracownicy. https://wawalove.wp.pl/nocny-nalot-kas- ... 062377601a
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wróć do Lesznowola: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość