Wólka Kosowska szokuje planami

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Lesznowola, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Wólka Kosowska szokuje planami

Postautor: Kacperek » sob wrz 01, 2018 10:37 pm

Obrazek

Centrum handlowe w Wólce Kosowskiej, największy w Europie obiekt handlu hurtowego towarami importowanymi z Azji, chce się przekształcić w multikulturową osadę miejską. Hale czeka modernizacja. Niektóre zostaną przystosowane wyłącznie dla detalistów. – Potrzebujemy bloków mieszkalnych z lokalami usługowymi w parterze. W przyszłości mogą to też być biura, retail park albo park rozrywki. Wólka Kosowska, choć jest podwarszawską wsią, staje się miastem w mieście. Już są inwestorzy, którzy kupili ziemię z zamiarem budowy hotelu pracowniczego – tłumaczy Trong Hung Tran, prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Wólka Center.

Do tej pory nikt w Wólka Center nie zadbał o infrastrukturę towarzyszącą, tymczasem pracuje tam około 30 tys. ludzi, z czego połowę stanowią cudzoziemcy.

- Chcemy wyeksponować naszą multikulturowość, której na przykład w Warszawie nie można doświadczyć. W Wólce Kosowskiej działają bary i restauracje różnych narodowości, ale też na przykład salony kosmetyczne i masażu, z których słynną kraje azjatyckie. Wólka Kosowska, choć jest podwarszawską wsią, staje się miastem w mieście. Działają tu oddziały banków, firm ubezpieczeniowych, są zakłady fotograficzne, wydawana jest nawet gazeta wietnamska – prowadzi ją emerytowany profesor z Wietnamu – opowiada Trong Hung Tran, prezes zarządu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Wólka Center oraz wiceprezes grupy EACC, właściciela hal handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej.

Dalej w artykule:

• O planach budowy w Wólce Kosowskiej m.in. szkoły i szpitala oraz bloków mieszkalnych z usługami w parterze.

• Jak z Wólki Kosowskiej, która kojarzy się głównie z pożarami i nalotami skarbówki, uczynić multikulturową osadę, do której zechcą przyjeżdżać warszawiacy?

• Czy do Wólki Center zgłaszają się nowi przedsiębiorcy chętni na uruchomienie swojego biznesu?

http://www.propertynews.pl/centra-handl ... 66548.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Wróć do Lesznowola: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron