Strona 1 z 1

Przetarg na budowę szkoły w Zamieniu

Post: śr lut 21, 2018 11:14 am
autor: Beata
Obrazek

20 lutego ruszył przetarg na budowę szkoły w Zamieniu. Ma być gotowa do końca stycznia 2020 r. i kosztować prawie 30 mln złotych. O projekcie szkoły, która ma stanąć przy ul. Waniliowej, pisaliśmy w kwietniu ubiegłego roku.

Według dokumentów przetargowych, w budynku oprócz sal lekcyjnych znajdą się pomieszczenia oddziałów przedszkolnych, salka ćwiczeń, magazyny, szatnie, pomieszczenia socjalne i sanitarne, kuchnia, jadalnia, sala gimnastyczna wraz z zapleczem sanitarnym, siłownia oraz pomieszczenia biurowe.

3-kondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 8 tys. m2, powstanie na 2-hektarowej działce. Szkoła zmieści ponad 700 uczniów, jednak nawet przy 1,5 zmianowym systemie uczyć się będzie mogło ponad 1000 uczniów. Na szkołę w tym miejscu rodzice czekają od lat. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, powinni się jej doczekać na początku 2020 r.

Termin składania ofert upływa 8 marca br. Przyjęte kryteria oceny oferty to 60 % cena, a 40% termin gwarancji.

W tegorocznym budżecie na ten cel gmina zarezerwowała 3 mln zł. W kolejnych latach będzie musiała zarezerwować po kilkanaście milionów złotych, w tym największą kwotę po zakończeniu inwestycji. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... l-przetarg