Strona 1 z 1

Rozbudowa szkoły w Nowej Iwicznej

Post: czw paź 19, 2017 2:36 pm
autor: weronika
Obrazek

Szkoła Podstawowa w Nowej Iwicznej już wkrótce zostanie rozbudowana, a część nowego kompleksu ma pełnić także funkcję Centrum Integracji Społecznej.

Rozbudowa szkoły to wieloetapowa, złożona inwestycja gminy Lesznowola. Na początku gmina musiała nabyć za 2,3 mln zł działkę o powierzchni 4781 m2 , znajdującą się po drugiej stronie ulicy Szkolnej, za skateparkiem. Na potrzeby inwestycji w maju br. zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego. Prace projektowe mają potrwać do końca tego roku, a w styczniu gmina planuje złożyć do starostwa dokumentację, na podstawie której zostanie wydane pozwolenie na budowę. W maju gmina planuje ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji, natomiast sama rozbudowa ma potrwać 14 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac. Przygotowanie dokumentacji technicznej pochłonęło ponad 115 tys. zł. Rozbudowa szkoły ma kosztować 12 mln zł, a wyposażenie nowej części – dodatkowo 0,8 mln zł.

Przejście nad ulicą

Dobudowana część szkoły będzie mieściła się po drugiej stronie ul. Szkolnej, niedaleko obecnego skateparku. Jak wynika z planów przedstawionych przez Referat Przygotowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Gminy Lesznowola, starą i nową część szkoły będzie spinać łącznik „przerzucony” nad ul. Szkolną. W dobudowanej części szkoły ma znaleźć się 3-sektorowa hala sportowa z zapleczem i szatniami, część świetlicowa dla potrzeb sołectwa Nowa Iwiczna (Centrum Integracji Społecznej wraz z zapleczem), 15 klas lekcyjnych, gabinet medyczny, pokój nauczycielski oraz biblioteka (świetlica i biblioteka w starej części mają zostać zlikwidowane). Istniejąca obecnie stołówka szkolna ma zostać powiększona, a kuchnia zmodernizowana. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... owa-szkoly